MEN odpowiada nauczycielskim związkowcom: Reforma jest bardzo dokładnie przemyślana

| Aktualizacja:

Liczymy, że ZNP podejmie dialog, ale inny niż kolejny protest. Wierzymy, że przedstawiciele ZNP zechcą wspólnie z nami wypracować rozwiązania korzystne dla nauczycieli - oświadczyła rzeczniczka prasowa MEN Anna Ostrowska.

wróć do artykułu
  • ~Taka prawda
    (2016-10-08 22:08)
    W kwietniu zawsze dyrektorzy planują następny rok szkolny, a na chwilę obecną brak podstaw programowych, a siatki godzin umieszczone na stronach MEN też mają dużo do życzenia. Jak ta reforma byłaby przemyślana, to konkrety powinny być już, a pani minister ciągle pracuje nad papierami. Dlaczego uczniowie obecnych klas 6 nie mają biologii, chemii, fizyki czy geografii. Chyba nie nadrobia w 2 lata? Jak nauczyciel drugiego języka obcego ma nauczyć tego języka przez 2 lata w wymiarze 2 godzin tygodniowo (nowa siatka MEN dla podstawówek).Kiedy wydawnictwa zdążą napisać i wydrukować podręczniki? Kiedy samorządy przystosuja szkoły do nowych warunków? Jeżeli tak wygląda przemyślana reforma to ... Taki kit to można wciskać komuś, kto nie jest związany z edukacją, ale nauczycieli nie da się oszukać zamykając im usta obietnicą podwyżek. Stąd też powód do wyjścia na ulicę!!!!!
  • ~osa37
    (2016-10-08 23:02)
    Rządowe Centrum Legislacji zmiażdżyło projekty ustaw Zalewskiej. Co jest przygotowane? NIC !
  • ~fregat
    (2016-10-08 23:18)
    baba jest głupsza niż paragraf przewiduje.............................................................trzęsą portkami przed społeczeństwem...........................................NARÓD się budzi....................już dosyć
  • ~angina
    (2016-10-08 23:42)
    Nie wesprę nauczycieli, bo szkoły są aroganckie. Uczeń nie może skorzystać z toalety w czasie lekcji, uczeń nie może korzystać z telefonu w czasie przerwy, uczeń nie może dostać sprawdzianu do domu aby zweryfikować go wraz z rodzicem, uczeń na wakacjach nie może rozjaśnić sobie włosów bo jak wróci do szkoły to afera, nie klimatyzowane, przegrzane klasy a uczeń musi mieć dodatkowo na sobie mundurek, itd można wiele wyliczać.Jak nie zmieni się myślenia nauczycieli o sobie i swej relacji do szkoły to będą tak się zachowywać jak obecnie. Nauczyciele są dla szkoły, szkoła dla ucznów a nie odwrotnie.
  • ~anka
    (2016-10-09 01:50)
    Jak to mozliwe, zeby cokolwiek bylo "przemyslane", skoro w rzadzie sa jedynie bezmozgowcy. Pani minister moze jedynie podloge szlifowac nowymi zebami I na tym koniec. Gebe otworzyc nie ma nic wspolnego z mysleniem.
  • ~stwierdzam to z radością
    (2016-10-09 04:57)
    W przemyślenie tej szalonej kobyły wierzy również szalony lecz nie ogier tylko prezes. Obydwoje mają braki w logice . W ich wydaniu logika to filozofia Kalego !
  • ~waldek
    (2016-10-09 05:55)
    Proces "przemyślenia" wyglądał tak - jeśli czegoś nie zrobię to kartofel wywali mnie na zbity pysk - i na tym myślenie się skończyło.
  • ~sava
    (2016-10-09 06:43)
    nie lękajcie się ta reforma ma z młodych ludzi zrobić wyedukowanych ludzi i oto chodzi w mądrze zarządzanym kraju.Profesorowie na uczelniach wyższych mówią , że nie maja z kim pracować.PO kształciło dzieci nie w powszechnych szkołach, które zreformowało.
  • ~Alina
    (2016-10-09 06:53)
    Likwidacja Karty Nauczyciela i system wynagradzania uzależniający zarobki od wyników. Bo szkoła to miejsce gdzie uczy się nasze dzieci a nie miejsce pracy dla nauczycieli.
  • ~pawo
    (2016-10-09 07:45)
    Wreszcie bedziemy mieli normalne 8 klasowa podstawowki a nie jakies tam gimnazja do ktorych chodzini to mlodziez ni to dzieci ja jestem za pulawiak
  • ~Dede1
    (2016-10-09 08:25)
    To jest reforma na którą czekają wszyscy rodzice ! Ten marsz, to marsz lewicy, a nauczyciel powinien być apolityczny ! Szkoła powinna być królestwem wiedzy a nie ostoją dla komuny !
  • ~Hektor
    (2016-10-09 09:57)
    Pani minister - nie bać się protestów tylko robić swoje. Reforma szkolnictwa z gimnazjami to nie wypał, to głupota.
  • ~cedtr
    (2016-10-09 10:01)
    To dlaczego Rządowe Centrum Legislacji zjechało projekty ustaw Zalewskiej?
  • ~Klppb
    (2016-10-09 10:23)
    Probl polega na tym, ze p.Zalewska nie poniesie konsekwencji bajzlu jaki wywola podobnie jak tego uniknela p. Kluzik Rostkowska za bajzel wywolany zdrowa zywnoscia...
  • ~henrykW.
    (2016-10-09 11:16)
    Wydaje mi się, że w naszym kraju każda władz za dużo eksperymentuje.Największym do tej pory PO-PISem była służba zdrowia i dalej jest, a teraz dołączono do eksperymentowania szkolnictwo i oświatę. Wszystko wymaga dokładnego przemyślenia i przedyskutowania, a nie tylko odczytania wypocin prezesa przez oddaną Panią Minister, bo taka jest jej w tym rola. To są eksperymenty na ludzkim organizmie i powinny być poważnie traktowane. Takie wprowadzanie poważnych zmian bez konsultacji, wprowadzi wielki chaos w młodym życiu młodzieży, ale także zakłóci dalszy bieg, z tym związanych, wydarzeń. Tego należy się po tych zmianach obawiać.
  • ~wad
    (2016-10-09 12:51)
    Dobrze przemyślane 2 roczniki na stracenie!!! Czy pierwsze dwa roczniki reformy / obecna klasy V VI / to „dzieci gorszego boga” /ministra MEN/ ? Czy muszą być poświęcone tylko po to by na siłę przeprowadzić reformę? b. Czy przez dwa lata w klasie VII i VIII uczniowie zrealizują to co powinni przez 3? Przecież licealiści nie mogli i dlatego im się wydłuża do 4? Schizofrenia reformiana? c. Czy pani min. powie prosto w oczy rodzicom tych ww. 700 tys. dzieci, że zostały pozbawione KONSTYTUCYJNEGO prawa równego dostępu do nauki. Przerwano im ciąg edukacyjny i zmuszono do jakiegoś 2-letniego kuriozum tylko z powodu czyjegoś „widzimisie”? Dlaczego ich dzieci mają być gorzej wyedukowane?
  • ~WAD
    (2016-10-09 13:29)
    Nie sprawdzili się rządzący i posłowie to przez panią min. i pani podobnych upada szkolnictwo średnie i wyższe ale nie GIMNAZJA - Kłamstem prawdy pani nie zagłuszy. W latach 90-tych 20 % dzieci uczyło się w liceach a obecnie ponad dwa razy więcej 53 %. Matury nie zadawało do 10 % teraz 30%. LO zeszły na psy przyjmując wszystkich /oprócz tych "markowych"/ którzy się zgłosili a w konsekwencji uczelnie
  • ~zobaczymy
    (2016-10-10 00:14)
    Na miejscu tej pani 1 września 2017 byłbym w jakimś kraju, z którym Polska nie ma umowy o ekstradycji, po kilku operacjach plastycznych. Nie wyobrażam sobie, jak wkurzeni będą rodzice dzieci pakowanych przez pisowskich politykierów w to bagno.
  • ~nauczycielka z 30-letnim stazem
    (2016-10-10 12:23)
    Zdecydowanie popieram program powrotu do 8-klasowej podstawówki. Gimnazja to sztuczny twór rządu Buzka, licea bardzo dużo na tym straciły. Wierzę, że Minister Annie Zalewskiej całe przedsięwzięcie się uda z korzyścią dla oświaty polskiej. Szczęść Boże,Pani Minister!
  • ~Tarantula
    (2016-10-10 14:45)
    Reforma jest "przemyślana" - przez kogo? Urzędnicy im silniej myślą, tym gorzej dla "kogoś". Projekt ma być autorski. Czy idziemy na film nie znając rezysera ? Ja znam na własnej skórze całe dzieje szkolnictwa polskiego, teraz boje się o swojego wnuka. Pani minister do odstawki po "przemyśleniu".