Na portalu X pojawił się post dziewczyny, w którym wyraziła swoje niezadowolenie z kary otrzymanej od szkoły. Zgodnie z jej relacją, miała otrzymać zero punktów (które prawdopodobnie są brane pod uwagę przy wystawianiu oceny z zachowania) za brak zaangażowania społecznego. Powodem było odmówienie wpłaty na Szlachetną Paczkę.

Reklama

Dziewczyna wyjaśniła w swoim poście, że faktycznie nie miała pieniędzy, a jednocześnie nie była w stanie skontaktować się z tatą, żeby na czas przelał jej potrzebną kwotę.

Tylko ja dosłownie miałam cztery złote na koncie, a tata nie mógł mi zrobić przelewu, bo miał spotkanie – napisała.

Reakcja Minister Edukacji

W komentarzach pod postem pojawiła się niespodziewana odpowiedź Minister Edukacji, Barbary Nowackiej. Napisała: Proszę o przesłanie mi namiaru na szkołę i osobę, która ten wpis zrobiła – czytamy. Dalej ministra dodała adres mailowy do kontaktu.

Usunięcie posta i próba kontaktu z Minister

Post dziewczyny zniknął już z sieci, ale wyjaśniła ona w kolejnym, że usunęła go sama. Dodała także, że podjęła próbę kontaktu z szefową resortu - informuje portal natemat.pl.

Napisałam do Pani Minister i usunęłam tweeta. Jeszcze raz dziękuję na reakcję. Wesołego Sylwestra i nowego roku!! – można było przeczytać. Ten wpis też już jednak zniknął z sieci.

Dyskusja w sieci

Na razie nie ma informacji, jak rozwinie się dalej sprawa. Wywołała jednak niemałą dyskusję. Czy Barbara Nowacka może coś zrobić z takimi nauczycielami? Same szkody z takiego ‘wychowywania’ – napisała na X znana w sieci Kataryna.

Oburzające. Poprosiłam autorkę wpisu o konkretne namiary. Nie można oceniać aktywności w zależności od możliwości finansowych – zareagowała Barbara Nowacka.