To koniec liceów ogólnokształcących. Znikną już od września

| Aktualizacja:

Będzie mniej lekcji historii, polskiego, biologii, chemii i geografii. Więcej - zdrowia i urody. Od września licea przestaną być ogólnokształcące, a staną się specjalistyczne.

wróć do artykułu
  • ~kk
    (2012-02-03 09:40)
    bravo Donek juz niedługo wykończysz Polske !!!
  • ~Ronin_PL
    (2012-02-03 09:44)
    Niedouki będą zmuszeni fabrykować tępych następców, którymi łatwiej manipulować, to jest jak z niewolnikiem, im głupszy tym mniejsze sprawia problemy, łatwiej go do roboty zagonić i nie zapyta dlaczego jest nędzarzem i nie ma na nic. 15 letni człowiek nie ma pojęcia jaką rolę życiowa będzie odgrywał w dorosłym życiu.
  • ~Ira
    (2012-02-03 09:44)
    No i potem mają problem z odróżnieniem Wisłockiej od Szymborskiej.
  • ~em
    (2012-02-03 09:45)
    Przeciez to jest ciag dalszy tego co zrobiono po 89 roku,wtedy po wyborach we wszystkich bibliotekach wycofano roczniki statystyczne,ksiazki historyczne/pamietniki/o walkach zolnierzy AL,BCh i innych-pytam sie po co? a przeciez jesli to bylo niedobre to teraz mlodzi ludzie by przeczytali i sami ocenili, ale to malo bo ludzie zaczynaja myslec w tym "dobrobycie"to nalezy zabrac historie ,jezyk polski wprowadzic ciemnote i alkohol i niech robia za okruchy chleba.
  • ~patrzę do przodu
    (2012-02-03 09:45)
    a ja akurat z tym kierunkiem się zgadzam - niech każdy z nas zada sobie pytanie po co mu wiedza o budowie pantofelka w obecnym życiu jezli nie am do czynienia z biologią? Małe tego - uważam że całe szkolnictwo powinno zmienic się nie w kierunku posiadania wiedzy bo dostep do wiedzy jest obecnie dzięki internetowi bardzo łatwy (ibedzie jeszce łatwiejszy) a w kierunku tego jak do wiedzy docierać i jak z niej korzystać. Wynika to choćby z tego że otaczajaca nas rzeczywistośc zmienia sie na tyle szybko że nauka i tak jest procesem nieustannym w trakcie naszego życia. To czego szkoła powinna nauczyc to logiczne myślenie, umiejętnośc pracy nad sobą a także umiejętnośc współpracy w grupie. Reszte każdy nawet mało inteligentny osobnik jest w stanie osiągnąc sam.
  • ~domix
    (2012-02-03 09:47)
    myślę, że za jakieś 2- 3 lata bedą się nasze dzieci uczyć historii Niemiec i czytać niemickie lektury. A z biologii zostanie tylko antykoncepcja i aborcja...
  • ~Biskup
    (2012-02-03 09:49)
    Żądamy wiecj lekcji Religii.
  • ~OLO
    (2012-02-03 09:50)
    NARESZCIE...TYLKO CZY TAK BĘDZIE???NIGDY NIE LUBIŁEM CHEMI I 30 LEKCJI W CAŁYM TECHNIKUM ZDECYDOWANIE WYSTARCZYŁOBY..
  • ~JKD
    (2012-02-03 09:51)
    Niewolnikom zbędna jest wiedza.Do zmywania talerzy i kopania rowów analfabeta wystarczy.Brawo tuskoidy.
  • ~t
    (2012-02-03 09:52)
    Szok!Człowiek w wieku 16 lat jeszcze nie wie co chciałby w życiu robić. Interesuje go raczej wszystko po trochu.O co w tym wszystkim chodzi? Komu szkodzi, że Polacy są ogólnie dość dobrze wykształceni?
  • ~Adamson
    (2012-02-03 09:53)
    Rozwiazaniem sa - TAJNE KOMPLETY - Polacy juz je mieli i trzeba do nich powrocic. Polaku ucz sie sam ! Nie licz na szkole. Smutne, ale prawdziwe. Adams.
  • ~dunia
    (2012-02-03 09:53)
    Brakuje mi słów. To co robi rząd Tuska to już nie głupota, ale sabotaż. Przypominam słowa z "Giaura" Byrona cyt.:bo tylko własne upodlenie ducha ugina ludzi wolnych do łańcucha."Polska staje się krajem dla dzieci bogatych rodziców, którzy je w życiu "ustawią" Dla reszty,zachodnie zmywaki lub miejsca uciech, tam akurat przyda się nowo zdobyte "wykształcenie.
  • ~realista
    (2012-02-03 09:53)
    To co napiszę młodzież tego nie zrozumie bo Polskę ma w d...e ale to co robi rząd Tuska to jest to samo co robili w czasie zaborów nasi wrogowie też zakazywali uczenia języka polskiego, nauki historii po to tylko aby zniszczyć Polskość
  • ~logik
    (2012-02-03 09:55)
    Pewnie wymyślili to "nasi naukowcy".Będą prodykować więcej matołów niż obecnie.Wiednia będą szukać w Ameryce,a Chrobrego w Egipcie.
  • ~Oko Jara
    (2012-02-03 09:56)
    I bardzo dobrze z cholerną historią , polityką historyczną, nadętym narodowo-patriotycznym praniem mózgów. Koniec z produkcją mięsa armatniego. Koniec wciskania kitu o naszym bohaterstwie, wielkości, szlachetności z jednej strony, a o knuciu, podłości i podstępności sąsiadów z drugiej.
    Świat się kurczy, a państwa narodowe powoli zaczną przechodzić do przeszłości
    Zacznijcie porządnie uczyć angielskiego

    Boże chroń Polskę przed pis-dzielstwem!!!
  • ~Florestan
    (2012-02-03 09:58)
    Komuna przez kilkadziesiąt lat nie zdołała uczynić tyle złego, co teraz wyprawiają tuskoidzii. Pytanie: komu zależy na tym, żeby Polska przestała być Polską? Kto zrobi na zliikwidowaniu państwa polskego najlepszy interes? Jest to pytanie retoryczne., bo interes zawsze robią ci, którzy maja największy kapitał czyli właściciele banków, z pomocą pożytecznych ale cwanych idiotów, takich jak tuskoidzi , którzy otrzymują ochłapy z zysków. Reszta, ze względu na "poprawność polityczną' , jest milczeniem.
  • ~Gal anonim
    (2012-02-03 09:59)
    No cóż "Bo głupimi ludźmi, łatwiej się rządzi" mawiał mój nauczyciel od historii wieki temu w Liceum. To było jego uzasadnienie na wszelkie reformy.
  • ~ostareczne rozwiązanie
    (2012-02-03 10:02)
    Szanowni Państwo w imieniu znacznej części społeczeństwa wzywamy władze R.P. do definitywnego i ostatecznego ZLIKWIDOWANIA szkolnictwa WSZYSTKICH szczebli na terenie Rzeczpospolitej !
    Uzasadniamy to następująco :
    - Utrzymanie szkolnictwa-oświaty jest tak kosztowne że głowa boli
    - Zbyt dobrze wyedukowane społeczeństwo jest wyjątkowo upierdliwe
    - Czasy jakie nadciągają, wymagają całej masy-ciemnej masy- wymóżdżonych "roboli".
    - Sterowanie-władanie narodem o wysokim poziomie wyedukowania do prowadza do rozstroju nerwowego "przywódców"
    - Zaoszczędzone fundusze po ostatecznym rozwiązaniu "problemu" oświaty na terenie R.P. przekazać na rozwój "KLASY-KASTY" urzędniczej
  • ~Gość
    (2012-02-03 10:07)
    Bardzo dobry pomysł, będzie więcej lalek barbi. Głupi naród to posłuszny naród.Powinno się jeszcze zachęcić młode dziewczyny do operacji plastycznych w celach skorygowania brzydoty i niedostatków urody od 10 roku życia.
  • ~ona
    (2012-02-03 10:09)
    bez sensu... z doświadczenia wiem, że w wieku 15 lat nie jest się w stanie stwierdzić co chce się w życiu robić... ja skończyłam studia inżynierskie mimo, że w liceum byłam w klasie humanistycznej i myślałam o prawie...