To koniec liceów ogólnokształcących. Znikną już od września

| Aktualizacja:

Będzie mniej lekcji historii, polskiego, biologii, chemii i geografii. Więcej - zdrowia i urody. Od września licea przestaną być ogólnokształcące, a staną się specjalistyczne.

wróć do artykułu
  • ~obserwator
    (2012-02-03 09:13)
    Czy ktoś zatrzyma tych oszołomów? To może zakończyć edukację ogólnokształcącą na poziomie gimnazjum. Wydłużyć o jeden rok a liceum skrócić. Co to za sens łamać kurs historii na dwie szkoły?
  • ~Kokos
    (2012-02-03 09:14)
    Ot jak z dzieci z robić debili. Rząd panujący nad takimi tłukami będzie miał mniej roboty, bo nie będą się odgryzać - nie wiedząc podstawowych rzeczy. Ale to normalne, bo duża część ich rodziców poszła kolejny raz głosować na oligarchię pookrągłostołową (przyp. poza 1991-1993, nie mieliśmy rządów spoza układu w Magdalence) - jacy rodzice takie będą dzieci.
  • ~Cień Bondaryka
    (2012-02-03 09:15)
    A matura, i przyjęcie na studia, wystarczy tylko być obecnym na maturze i podpisać listę obecności. Tak hoduje się idiotów, którzy potem głosują na Tuska
  • ~Bulba
    (2012-02-03 09:15)
    Czy ten Tusk zupełnie zidiociał i chce, aby cało pokolenie było głupsze od niego? Chociaż to będzie bardzo trudne.PO, to banda nieuków!
  • ~wacuś
    (2012-02-03 09:20)
    A co z lekcjami religii ? Zostały ?
  • ~brzoza
    (2012-02-03 09:21)
    NAROD,KTORY NIE ZNA SWOJEJ HISTORII JEST NARODEM STRACONYM.
    CZY O TO CHODZI NASZEMU RZADOWI?
  • ~ajron1960
    (2012-02-03 09:22)
    Dla mnie skandal. Znowu zmiana tablic, pieczątek, druków, jednorazowe zbyteczne koszty pójdą w dziesiątki milionów. Poza tym brak wiedzy z historii i polskiego dla przyszłego absolwenta studiów to hańba. Pochodzenie żydowskie Hall może mieć tu znaczenie.
  • ~dawniej kształcona
    (2012-02-03 09:23)
    To już dno. Czyli niech się naród nauczy liczyć do stu, pisać, żeby sie podpisać i postawić krzyżyk na karcie wyborczej, a reszte rządy , księża i debilne sejmy już załatwią. Pora umierać. Nie chcę widzieć upadku Polski.
  • ~kuba
    (2012-02-03 09:24)
    nie matura a cheć szczera zrobi z ciebie oficera jak 50-tych latach za sowietow (żydow )
  • ~832hfh
    (2012-02-03 09:28)
    Po co historia w szkołach... trzeba rujnować a nie budować społeczną świadomość narodową...
    Brak matematyki to brak logiki w głowach dzieciaków. A ta w ogóle powinna funkcjonowac jako odrębny przedmiot, obowiązkowo. Ponieważ tej pierwszej coraz mnie a drugiej w ogóle, dzis mamy do czynienia z całym tłumem na forach filozofów, błyskotwliywych myślicieli, znawców od wszystkiego etc. etc... Nade wszystko każdy znich jest swięcie przekoanny, że ma rację, mając jednocześnie w dupie wszelkie zasady logicznego rozumowania oraz wyciągania wniosków.
    Dojdzie do tego, że nasze dzieci w ten sam sposób będą nam odpowiadać w domach, w najlepszym wypadku twierdząc, że szczera miłość rodziców do dziecka, nie musi się równać temu, że ono ich będzie też kochało, co tez już zresztą chyba powoli zaczyna się dziać...
  • ~Belina
    (2012-02-03 09:29)
    MAMY NIE/rząd tuskowy
    i taki jakiś nienarodowy, a wasalsko-skundlony, o czym m.in. świadczy ta reforma kształcenia wg Hall. Bo poco nam humaniści, to tylko niepotrzebny i stracony czas. Trzeba, jak już bywało w czasach zaborów i podczas okupacji ograniczyć polaczkom nauczanie, aby tylko dobrzeliczyli,czytali bez zrozumienia i polonijne bzdury narodowe były im obce. Mają tylko słuchać i nie filozofować.
    I na tym POlega "mądrość" naszej, ale nie całkiem, władzy POd egidą małego-polaczka tylko z urodzenia, któremu,"Polskość" garbem się wydaje niePOtrzebnym, bo on światły i służalczy europejczyk, czego wymaga Unia, no a przede wszystkim Madame Aniela!
    A pan premier Herr-Tusck jest tylko / i tak trzeba/ zdyscyplinowanym członkiem, ale wasalnym i prominentnym kandydatem na kanclerza-namiestnika, przyszłego, pewnie niedługo jenom Landuwarszawskiego, bo nazwa kraju n.Wisłą jest niemile widziana i musi zniknąć z mapy, jak już było ongiś 123 lata, a Ewropa była z tego bardzo kontentowana!
  • ~partyzant_z_lasu
    (2012-02-03 09:32)
    Różnica między humanistami a ścisłowcami jest bez sensu, człowiek inteligentny poradzi sobie ze wszystkim. Ma predyspozycje do danych dziedzin...
    Zerwało nam poszycie dachu podczas wichury, jak innym w okolicy, nie było wolnych ekip remontowych, a pogoda nie najlepsza, ja informatyk, matka po ekonomi, wzieliśmy sami kupiliśmy materiały i sami załatwiliśmy sprawę, z politowaniem patrząc na wykształciuchów humanistów biadolących na wszystko tylko nie na swoją pierdołowatość, w stylu " niech mi się leje na łep, ale nie znam się na tym, nie biorę się, siedzę i czekam bezradnie "... mnie coś takiego mierzi
  • ~Waldemar
    (2012-02-03 09:33)
    Od wrzesnia beda uczyc jak dbac o dobry ksztalt i jedrny wyglad ud, posladkow i cyckow u dziwczyn oraz torsow i bicepsow u chlopcow i jak najlepiej prezentowac to na jarmarku proznosci w podkasanych kieckach ze stringami lub bez pod spodem i w rozchlestanych okryciach niczego nie okrywajacych celem osigniecia na nim jak najlepszej ceny i korzysci. W Polsce wladza do tego zmierza (i to milowymi krokami), zeby mozliwie jak najbardziej oglupic i sprymityzowac wlasne spoleczenstwo. Glupimi robolami wszak latwiej mozna manipulowac, gnac do roboty i animowac do dzialan sprzyjajacych tej wladzy. Niebawem dla tych roboli odkurza i wprowadza pewnie stare piesni w rodzaju: „Wyklety powstan ludu Ziemi” i „Naprzod ludu roboczy” itp.
  • ~maro
    (2012-02-03 09:33)
    Czy obecne władzw naprawdę chcą zniszczyć Naród polski? Takie działania to skrajna głupota, ale tak to jest jak na ministrów powołuje sie kolegów i koleżanki.
  • ~antypoda
    (2012-02-03 09:33)
    to jest niszczenie Polski - skuteczne bo przez niszczenie edukacji
  • ~BIEDRONKA
    (2012-02-03 09:36)
    JEŻELI MY NIE BĘDZIEMY SIĘ UCZYĆ SWOJEJ HISTORII NAUCZĄ NAS JEJ INNI
  • ~zum
    (2012-02-03 09:36)
    Polactwo chętnie oddaje rządy obywatelom -gościom , którzy winni już dawno być w ziemi obiecanej, ę
  • ~mjk
    (2012-02-03 09:37)
    Pytanie dlaczego, mimo doswiadczalnego potwierdzenia,że była minister jak nie mature to dyplom uczelni dostała z łaski bo niemiłosiernie tępa tej pseudo reformy nie zatrzymano?
  • ~carlooo
    (2012-02-03 09:38)
    Ryżemu jak zwykle chodzi i kasę- mniej przedmiotów= mniej do wypłaty nauczycielom=więcej siana we własnym i kolegów żłobie. Dodatkowy bonus to głupszy naród bardziej podatny na manipulację
  • ~leon
    (2012-02-03 09:39)
    Ciemnym narodem łatwiej sterować i narzucać mu swoją wolę. Pamiętam 1966 i hasło na 1000-lecie Polski - 1000 szkół, 46 lat później te tysiące szkół się likwiduje. Zburzyć byle dureń potrafi a zbudować to i 10 mądrych potrzeba. Jeśli się coś robi to trzeba to robić z głową.
    Na pewno nie będę nigdy już popierał PO.