Reforma edukacji. "Cele od początku miały naturę polityczną i nie wynikały z analizy systemu"

| Aktualizacja:

Wydaje nam się, że im ciężej dzieci pracują, tym lepiej dla nich. Nic bardziej błędnego - mówi Mikołaj Herbst w rozmowie z "DGP".

wróć do artykułu
 • ~Mikołaj
  (2019-10-09 20:50)
  Polska szkoła wymaga zmian i to natychmiast. Treści nauczania te szczególniczki w szkole podstawowej i PAMIĘCIÓWKA - okropne
 • ~x-ray
  (2019-10-06 06:51)
  Przeczytajcie w Wikipedii stronę pt.: "Reforma systemu oświaty z 2017 roku", a zwłaszcza rozdział pt."Geneza reformy" i może wtedy przestaniecie wypisywać bzdury. Albo zaczniecie wmawiać, że macki PiS i KK sięgają nawet do lewackiej Wikipedii.
 • ~rychu
  (2019-10-05 14:55)
  sekcie Jareczka i katolskim klechom chodzi o wychodowanie pokolen kretynow !!!!!!!! zeby "prawdziwy Polak" umial sie podpisac - przeciez "lojalke" dla sekty Jareczka trzeba podpisac !! czytac, a po co, jeszcze przeczyta cos "zlego" !!!!!!! TVPiS im wszystko powie !!!! liczyc, a po co ??!! do dziesieciu najwyzej, zeby mogli swoje dzieci policzyc !!!!!!!!!!! no i oczywiscie bardzo duzo religii, szczegolnie z katolsko-polskiego prawa koscielnego !!!!!!! uczyc beda kogo maja "prawdziwi Polacy-katole" nienawidzic !!!!!!!! boga (ichni bog) maja dostrzegac tylko w innych "prawdziwych kato-Polakach", a cala reszta, to nawet duszy nie ma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a jak rodzice wysla dziecko do prywatnej szkoly, to ono i tak z Polski ucieknie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to sa ich cele !!!!!!!!!!!!!!!
 • ~Aha.
  (2019-10-05 12:46)
  Nikt nie pytal nas nauczycieli o reforme.Teraz nam die zarcuca ze siedzielismy cicho.Cale spoleczenstwo-wiekszosc bylo za reforma,przeciwko,nam.na zlosc.Jestem praktykiem,pracowalam w roznych systemach sxkolnych.Wiem jaka wiedze posiadalu uczniowie gimnaxjum,jdkie mialy horyzonty myslowe.Powoli ale sukcesywnie zaczeto pozwalac mlodziezy i rodzicom na wszystko,na ciagle pretensje i szkslowanie.Mlodziez jest wspaniala ale to my dorośli ja psujemy pozwalajac na wszystko,nie wyciagajac konsrkwencji.Nikt nie pyta,dlaczego zamyka sie dobre szkoly,dlaczego kaze im sie chodzic do przeprlnionych klas.Nkeprawda jest,ze nie bylo chetnych.elektroniczny system wykluczl male szkoly.Trudno.pozostaje ubolewac nsd tym co sie dzieje.Powinnam poeiedziec,ze dobrze,zr elasnedzieci wyksxtsłccm.Jefndk to fobro cudzych dxirci bylo i jedt flx mnie wszne zrby nie poriedziec ze najwazniejsze,biorąc pod uwagę poświęcony im prywatny,powtarzam,prywatny czas.
 • ~Caro
  (2019-10-04 17:41)
  Mam 45 lat i 11letnie dziecko , to jaki materiał jest w piątej klasie i jaka wiedzę musi dziecko posiąść to ja uczyłam się tych zagadnień w siódmej- ósmej klasie.Zadawane bardzo dużo że nie dość że do 17 jest w szkole to jeszcze razem zemną około dwóch godzin spędza na odrabianiu lekcji,do każdego przedmiotu książka i ćwiczenia co nic dziwnego że dzieci mają skrzywione kręgosłupy jeszcze przed pójściem do pracy jako dorosły człowiek.Pytam , a gdzie beztroskie dzieciństwo , zabawy na świeżym powietrzu jak było za moich czasów ?Dziś liczy się rywalizacja , mnóstwo obowiązków i nauka A po co w szkole plastyka , muzyka ? Jak to się ocenia w stosunku do uzdolnionego ucznia a antytalentu ..moim zdaniem to tylko zmarnowane godziny siedzenia w szkole , a poza tym nie którym ocenia z tych przedmiotów może zaniżyć średnia , no i po co to , a na dodatek jeszcze noszą książki do tych przedmiotów i to potrzebne ?dziś dzieci muszą nauczyć się wiedzy mało praktycznej zaś uczą się w średniej szkole a nie znają tabliczki mnożenia , ortografii czy gramatyki , może by ktoś mądry przemyślał nad sensem tego co napisałam - pozdrawiam
 • ~qw
  (2019-10-04 12:07)
  Reformę oświaty przeprowadzono bo tak chciał prezes i KK. Jeden chciał powrotu systemu jaki znał za rządów PZPR a drudzy chcieli mieć większy wpływ ma młodzież. Wierni odchodzą od kościoła zatem chcieli zapewnić sobie w przyszłości grono uległych wiernych.

Może zainteresować Cię też: