Złe traktowanie niestrajkujących nauczycieli. Do kuratoriów oświaty docierają pierwsze sygnały

| Aktualizacja:

Do kuratoriów w całej Polsce docierają nieoficjalne sygnały o nieprzyjaznych zachowaniach strajkujących wobec tych pedagogów, którzy nie przyłączyli się do protestu. Pisemne skargi od niestrajkujących nauczycieli trafiły do kuratoriów we Wrocławiu i Katowicach.

wróć do artykułu
  • ~zbulwersowany kretyn
    (2019-04-16 22:26)
    Popatrzyli łamistrajkom w oczy! Skandal! Co za nieludzkie traktowanie!!!
  • ~adamos
    (2019-04-16 21:14)
    "tylko ****** pilnują przy egzaminie" po prostu łamistrajki i tyle. Prze znich nauczyciele nic nie wywalczą. Za to dzisiaj Morawiecki rozdał kolejne 10 mld na kolejne 500+
  • ~Belferka
    (2019-04-16 21:35)
    Łamistrajki chętnie przyjmą wystrajkowaną podwyżkę, dostaną awans od kuratorów...Nie żałuję ich.
  • ~md
    (2019-04-16 21:08)
    Mowa nienawiści wobec niestrajkujących nauczycieli.
  • ~student
    (2019-04-16 21:48)
    Kochani nauczyciele ,większość z Was została zmanipulowana przez Polityka . Karygodnym błędem było wzięcie zakładników, groźby i zastraszanie uczniów. To niebywale.Początkowe poparcie społeczne zostało zniwelowane. Trwanie w strajku niweczy autorytet i grozi śmiesznością
  • ~Trzonek przepychacza w du.. Mi ch ujnika
    (2019-04-16 21:27)
    lewacki faszyzm, jak za socjalistycznego towarzysza Adolfa H.
  • ~Wini
    (2019-04-16 22:08)
    To jest właśnie kultura, szacunek dla innego człowieka, tolerancja nawet dla ludzi o innych poglądach pokazana przez te ,,elity". Kiedyś im za taką naukę odpłacą uczniowie koszami na śmieci.
  • ~????!
    (2019-04-16 22:42)
    A czego się spodziewać po lewacko-komuszym towarzychu?!?!
  • ~dotąd
    (2019-04-16 21:41)
    I tacy jesteśmy. Dla tego utraciliśmy Rzeczpospolitą i samostanowienie. Za grosz solidarności, szacunku, godności.
  • ~Antykomunista
    (2019-04-16 22:46)
    Kieruje tym "strajkiem" klika ze Związku Nauczycielstwa Polskiego, czyli zgraja ustawionych postkomunistycznych pieczeniarzy, którzy biorą tak, jak Broniarz kilka razy większe pensje niż przeciętny nauczyciel, tzn. kilkanaście tysięcy na rękę i dlatego walczą o to by się nic nie zmieniło - dla nauczyciela 1000zł dla nich 6000zł. Dlatego nie chcą reformy, ani okrągłego stołu. Tu jest potrzebna reforma, która spłaszcza siatkę zarobków i pieczeniarze stracą motywację do wysilania się na strajki, a i nauczyciele będą zarabiali trochę więcej.
  • ~belfer
    (2019-04-16 22:21)
    To wierzchołek góry lodowej. Agresja wobec niestrajkujących jest ogromna.
  • ~szukam pracy w dowolnej szkole
    (2019-04-16 23:54)
    Nauczyciele to najbardziej schamiała część społeczeństwa. Jakoby takie straszne warunki pracy mają, takie kiepskie wynagrodzenia ale ich nawet łomem nie oderwie od zajmowanych posadek. Gdyby faktycznie w zawodzie nauczyciela było tak źle jak mówią to dziś wolnych etatów byłoby bez liku, a jest tak. Tymczasem w każdym zawodzie można dość łatwo znaleźć pracę, ale nie w zawodzie nauczyciela. Tutaj bez odpowiednich koneksji nie ma szans. Co najwyżej parę godzin, albo zastępstwo na czas "urlopu zdrowotnego" jakiejś świętej krowy, ale o pracy w pełnym wymiarze na stałe można sobie tylko pomarzyć.
  • ~Bingo
    (2019-04-16 22:40)
    Po prostu jedna mała ustawa nakazujaca strajkujacym powrót do pracy. To będzie w 100% zgodne ze standartami bazujacymi na „wartościach europejskich”. Popatrzcie co ostatnio Zgromadzenie Narodowe w Paryżu uchwaliło.
  • ~W
    (2019-04-17 05:57)
    Tak wlasnie dziala czerwony terror. ZNP to banda zwyrodnialych, obojetnych na dobro ucznia cwaniakow wyciskajacych przymusem od rodzicow pieniadze na prywatne korepetycje. Z tego powodu ich glownym celem jest nieuczenie a oglupianie uczniow.
  • ~ww
    (2019-04-17 06:12)
    Rząd powinien zrobić tak.Oferta rządu aktualna do końca kwietnia,potem wygasa i nie ma żadnych podwyżek.Ja bym nie dał żadnych bo ci ludzie zrobią i tak na złość .Wezmą kasę i zagłosują na Targowice
  • ~Pp
    (2019-04-17 06:17)
    Powinna być upowszechniania wiedza, co grozi nauczycielom za zmarnowanie uczniom roku nauki – gdyby matury się nie odbyły. Podstawy prawne, kogo należy pozywać, wysokość odszkodowań itp. Pozdrawiam.
  • ~John
    (2019-04-17 06:17)
    Po komentarzech widac, ze narod jest rozdwojony, podzielony, jeden jest za, drugi przeciw, jaden za Pis, drugi przeciw, jeden do Lasa, drugi do Sassa! Jak juz od wiekow, ale zawziecie. To takie destrukcyjne!
  • ~Starababa
    (2019-04-17 06:13)
    Strikebraker sa na calym swiecie " nielubiani" ! To sa ci niesolidarni ze strajkujacymi, oportunisci, zeby sie tylko pracodawcy ( tu Pis ) nie narazic! S z m a t y ! STRIKEBRAKER!
  • ~Dama Pik
    (2019-04-16 22:59)
    Nie dość,że łamistrajki to jeszcze skarżypyty. A jak koledzy wywalczą większe pensje to pewni ich odmówią?
  • ~cuda
    (2019-04-17 08:43)
    Trolle PO-KO ujadają Broniarz i tak zwane anty nauczyciele w czarnych koszulach to szambo .Po pierwsze nikt nikogo nie może zmuszać do tak zwanego strajku bo to nie strajk tylko już polityka gdzie padalce byli jak rządziło PO i PSL?

Może zainteresować Cię też: