Agresywne dzieci, rodzice-hejterzy skłonni do samosądów i bezradni nauczyciele. Polska szkoła ma problem

| Aktualizacja:

Sprawy dotyczące szkoły rodzice biorą we własne ręce. Czasem z bezsilności, czasem po to, by chronić swoje dzieci. Ale również dlatego, że wiedzą lepiej – a przynajmniej tak im się wydaje.

wróć do artykułu
  • ~OOO
    (2017-12-25 19:31)
    a nauczyciela NIE WINNI -HIHI dopiero psychole
  • ~sake
    (2017-12-25 21:36)
    Większość tych ,,niedostosowanych dzieci to po prostu wina rodziców mało się nimi zajmujacych,Nie szukajmy przyczyn w chorobach ,ADHD ,odchyłek genetycznych.Spójrzmy jak wyrażają się nasi politycy,chocby taki Niesiolowski.Jakiż to przykład dla naszych dzieci i mlodzieży które przeciez tez ogladają telewizję ociekającą wulgaryzmami,scenami przemocy i występku.Czemu sie dziwimy?
  • ~ADHD
    (2017-12-27 14:57)
    Tytuł artykułu bardzo mi się podoba, wszak samosąd to przestępstwo! Wypociny komentujących jadą cebulą, więc szkoda gadać! Jacy to wszyscy mądrzy -a sami ledwo na trójach! Przydał by się komentarz kogoś zespołem Tourettea!!!
  • ~cobra7777
    (2017-12-27 20:18)
    w czasach gdy ja chodziłem do podstawówki był jeden skuteczny "nauczyciel cień". Był to gruby na 5 cm dębowy piórnik lub podobna linijka. I nikt w szkole nie miał psychicznych odbić , a nauczyciel był autorytetem. Gdybym poskarżył się ojcu że dostałem w łapę , dostałbym drugi raz bez pytania. I to było niezwykle pedagogiczne i nie było w całej szkole ani jednego histeryka.
  • ~babcia
    (2017-12-29 01:50)
    Nie wszyscy rodzice są dobrze wychowani, a więc nie mogą dobrze wychować swego potomstwa... Wielopokoleniowa bieda ,a potem bardzo wysoki skok cywilizacyjny skutkuje brakiem wpojonych a wypracowanych i skutecznych metod radzenia sobie w kulturalnym nowoczesnym świecie. Dzieci naśladują swych rodziców i osoby starsze które często spotykają a więc nie dziwmy się takiej degrengoladzie ...szkoła ma UCZYĆ dobrze wychowane przez RODZICÓW dzieci. Nie ma innego sposobu , żaden pedagog, psycholog nie zrobi z młodego agresora aniołka nawet po 20 godzinach "terapii"bez rozumnych rodziców.
  • ~Mama
    (2018-08-05 10:28)
    Moje dziecko nadpobudliwe jest bardzo wesołe i empatyczne. Jest jedynakiem bardzo kochanym i oczekiwanym (żadne tam 500+), w domu zdyscyplinowanym. Jednak szkoła, która oglądamy z okna własnego domu nie poradziła sobie, mimo posiadania opinii PPP. Efekt był taki, że zdecydowaliśmy się uciec przed swoistą wendetą rodziców i szkoły. W innej szkole córka jest bardzo lubianym dzieckiem, zajmuje dobre miejsca w konkursach (podnosi poziom nauczania klasy :) ) Problem takich dzieci dotyczy akceptacji ich inności w społeczeństwie, brak akceptacji, plotkowanie przez rodziców, drażnienie i prowokowanie przez inne dzieci, wywołują zamknięcie koła wzmacniania złych nawyków, a stąd już krótka droga do zniszczenia emocjonalnego takiego dziecka. Pozdrawiam wszystkich prymitywów, którzy nie mają bladego pojęcia o czym piszą i być może nieświadomie krzywdą czyjeś dziecko w najbliższym otoczeniu.
  • ~Kilka faktów
    (2018-08-05 10:51)
    Czy wyobrażacie sobie dzisiejszy świat bez takich ludzi jak: Albert Einstein (1879-1955) fizyk Thomas Edison (1847-1931) wynalazca Alexander Graham Bell (1862-1939) wynalazca telefonu Orville i Wilber Wright (1871-1948) Konstruktorzy pierwszego samolotu Werner von Braun (1912-1977) wybitny konstruktor rakiet, od V1 do rakiety Saturn, która wyniosła kapsułę Apollo na księżyc Winston Churchil (1874-1965) wielki brytyjski polityk, mąż stanu i literat John F. Kennedy (1917-1963) 35. prezydent USA w latach 1961-63 Muhammad Anwar -Sadat (1918-1981) prezydent Egiptu, laureat Pokojowej Nagrody Nobla w 1976 Michael Jordan (1963) koszykarz NBA Agatha Christie (1890-1976) pisarka Walt Disney (1901-1966) odkrywca filmowy, rysownik i animator Ernest Hemingway (1899-1961) pisarz John Lennon (1940-1980) piosenkarz, członek zespołu The Beatles Pablo Picasso (1892-1973) malarz Steven Spilberg (1947) reżyser, producent filmowy?
  • ~Klara. K.
    (2019-06-07 12:33)
    Naucz sięe chamować. Na hamstwfie. Naócz się.