Błędy i wady reformy Anny Zalewskiej. ANALIZUJEMY podstawy programowe MEN

| Aktualizacja:

Zaprezentowane przez MEN podstawy programowe zawierają błędy. Jedne wynikają z przeoczenia, inne to wady strukturalne. Trudniejsze do usunięcia.

wróć do artykułu
  • ~gggg
    (2018-05-16 09:00)
    za po nikt nie krytykował,bo sie bali.....marne były pensje ,chyba ze bylo ,,szczescie. teraz z 4 tysiecy nie schodza i ciagle im zle. to polityka jest......na szczescie odeszło to marne i rozwydrzone gimnazjum.chwała Bogu!!!!
  • ~była nauczycielka gimnazjum
    (2016-12-01 15:54)
    Mam pytanie do autora powyższego artykułu - czy zapoznał się z dotychczasową podstawą programową obowiązującą w gimnazjach z historii i j. polskiego? Jeżeli tak, to znaczy, że jest hipokrytą. Jeżeli nie, to nie jest dziennikarzem, bo jest leniem i tworzy buble. Piszą o tzw. korelacji w przedmiotach powinien najpierw sprawdzić, jak to jest w gimnazjum. Nauka historii w klasie III gimnazjum kończy się na temacie UWAGA! "Sprawa polska w I wojnie światowej" - punkt 39! A więc absolwent gimnazjum kończy tę szkołę bez jakiejkolwiek wiedzy o Polsce przedwojennej, o II wojnie i latach powojennych. Jeżeli kontynuuje kształcenie zawodowe lub techniczne - ta niewiedza już pozostaje. Natomiast na języku polskim w trzeciej klasie omawiana jest między innymi literatura wojenna i powojenna. Polonistka musi więc najpierw tłumaczyć wydarzenia wojenne, np. powstanie warszawskie, aby uczniowie mogli cokolwiek zrozumieć z wierszy np. Baczyńskiego, i.t.p Dlaczego przez te kilkanaście lat nikt nie zauważył błędów systemowych, brak spójności? Pismaki wyszukują "haki" na obecną władzę, a wszelką patologię tworzoną przez poprzedni rząd ukrywają. W ten sposób społeczeństwo było oszukiwane. I jak widać, dalej robić chcą ze społeczeństwa idiotów. Niestety, niektórzy komentujący odgrywają rolę "pożytecznych idiotów" nadal.
  • ~Engel
    (2016-12-01 15:34)
    ....Błędy i wady reformy . przez ANGELĘ MERKEL.....sprowadzenie do DE emigrantów...tym pismaki z szwabskiego der dziennika się zajmujcie,,,,
  • ~wkurzona jak wielu
    (2016-12-01 14:16)
    Dlaczego nikt nie mówi wprost o roczniku 2003- który "zamyka" gimnazjum i roczniku 2004 który wraca do dawnego systemu- zbitka tych dwóch roczników będzie się "kisiła"przez trzy lata szkoły średniej, o ile się do niej dostanie. ILOŚĆ dzieci się nie zmienia- to słowa często powtarzane przez nią. Dlaczego moje dziecko ma tym ucierpieć,?
  • ~nocna zmiana
    (2016-12-01 14:12)
    bolszewickie metody
  • ~Ola
    (2016-12-01 13:36)
    A gdzie byliście, gdy było niszczone polskie szkolnictwo? Obniżono wymagania tak, że każdy nawet mądry inaczej, może zdawać maturę.
  • ~Kisiel
    (2016-12-01 12:42)
    Brawo wreszcie nastąpi poprawa
  • ~Leon
    (2016-12-01 11:50)
    Przecież to powrót do podstawówki rodem z PRL . Gamoń na pasku miłośnika rodeo z Żolborza w roli mnister edukacji nawet nie potrafi przygotować spójnych i bezbłędnych założeń. Kwitensecja "jakości" dobrej zmiany, po której się nie pozbieramy.
  • ~emeryt 5
    (2016-12-01 11:50)
    Czy reforma się udała i czy dzieci będą lepiej wykształcone okaże się dopiero po latach. Może dopiero za 12 lat, jak będą zdawać maturę ci,którzy od klasy pierwszej będą uczyć się według nowej podstawy programowej. Teraz opowiem dowcip o "Panu Tadeuszu". Dawno temu pani pyta Jasia : Kto napisał "Pana Tadeusza". Nie wiem kto napisał ale na pewno nie ja, odpowiedział Jasio. Nauczycielka zdenerwowała się, że uczeń z niej żartuje i wezwała do szkoły jego ojca. Po wysłuchaniu całej sprawy ojciec Jasia odpowiedział, że wierzy swojemu synowi i skoro twierdzi, że nie napisał "Pana Tadeusza", to na pewno nie napisał. Pani jeszcze bardzie j zdenerwowała się i wezwała policję, żeby doprowadziła ojca i syna do porządku. Po kilku dniach nauczycielka dzwoni na milicję i pyta, jak załatwili tę sprawę. Bardzo prosto,odpowiedział milicjant, jak ich trochę przycisnęliśmy, to stary dyktował, a młody pisał "Pana Tadeusza".
  • ~Wujek zła rada.
    (2016-12-01 11:38)
    Przynajmniej PiS nie zmusza uczniów do obowiązkowych wycieczek do Kościoła, tak jak zmuszają uczniów wbrew woli rodziców władze niemieckie do wizyty w meczetach.
  • ~bodzio
    (2016-12-01 11:17)
    powstanie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej-bardzo dobry temat i jest pytanie, kto jest bandytą ,a kto ofiarą, proszę porównać z niedawnym odzyskaniem krymu przez Rosję i zajęcie części Donbasu i takie same pytanie, kto jest bandytą, a kto ofiarą.
  • ~der szpicel PO staremu
    (2016-12-01 11:15)
    Najważniejsze to repolonizacja mediów w Polsce.Dość mieszania Niemców w Polskiej polityce i gospodarce.Won z polski do rajchu.Tam wasze miejsce.Możecie zabrać Lisa i resztę sprzedawczyków.
  • ~abc
    (2016-12-01 10:47)
    A gdzie jest w lekturach książka Naczelnika Jarosława "Polska moich marzeń"?
  • ~sw
    (2016-12-01 10:21)
    Jak to miło gdy w niemieckiej gazecie kwitnie troska o kształcenie polskiej młodzieży. Na obłudę mi to zakrawa ale niech tam. POwcy i lewactwo będzie zadowolone z wywodów paniusi, która niedawno wagary w gimnazjum z rozrzewnieniem zapewne wspominała.
  • ~Polacy
    (2016-12-01 10:12)
    Wreszcie szkoła będzie normalna, a wraz z nią kandydaci na normalne studia! Brawo Pani Minister!
  • ~ja ja
    (2016-12-01 10:06)
    Folksdojcza sen
  • ~Ox
    (2016-12-01 10:05)
    Ministra mogłaby zmienić fryzurę. Grzywka, itp. Ta łysina jest potworna.
  • ~tato
    (2016-12-01 10:02)
    Mnie interesuje jedno: dlaczego moje 8 letnie dziecko musi nosić tornister , który waży 8 kg (licząc wszystkie wymagane w danym dniu książki) podczas gdy uczniowie we Włoszech czy UK, wcale nie noszą książek w tornistrach, tylko korzystają z nich w szkole.
  • ~wer
    (2016-12-01 09:58)
    podoba mi się ta Zalewska - TWARDA KOBIETA - BRAWO
  • ~Dmowski
    (2016-12-01 09:41)
    Ten PIS to partia imbecylow i wiejskich demagogow, to tak samo jak by stado pawianow rzadzilo Polska, poprostu wstyd na calym swiecie. Wszyscy sie z nas smieja! I bedzie jeszcze gorzej!