Wyższe ceny podręczników i nie tylko. "Dzieci reformy będą najbardziej poszkodowane"

| Aktualizacja:

Podwójny rocznik znowu może czuć się poszkodowany. Tym razem finansowo. Podręczniki do pierwszej klasy liceum kosztują sporo więcej niż do innych klas.

wróć do artykułu
  • ~MA
    (2019-08-21 20:59)
    Dofinansowanie to nie sfinansowanie. Nigdy nie pokrywa całego kosztu, ale lepiej je mieć niż nie mieć.
  • ~wyborczyni
    (2019-08-22 02:59)
    Niech rodzice zapłacą z 500plusa...
  • ~oburzony
    (2019-08-22 07:37)
    100 zł więcej na rok. Zgroza, którą PiS zafundował rodzinom! Pomyślcie tylko ile to mniej wizyt mam u fryzjera i manikiurzystki, ile trzeba sobie będzie darować "lunchów" w Mc Donaldzie, pizz i kebabów, ile mniej piw tata wypije po pracy, ile mniej biletów do multipleksu i rodzinnych wycieczek po galerii handlowej. Ten cholerny PiS i jego reforma.
  • ~Abu Abu
    (2019-08-22 07:50)
    Zapomnieli, ze to 500+ nie jest na wczasy nad baltykiem dla patologii a wsparciem dziecka.
  • ~Lily
    (2019-08-22 07:51)
    Ciągle tylko straszenie!.A to zabraknie miejsc w szkołach, a to kolejki do toalety ..... Teraz podręczniki droższe. PO nic nie pomogła rodzicom, a teraz jest dofinansowanie i też Żle. Rozumiem,że tak będzie do wyborów .
  • ~AdamB
    (2019-08-22 07:48)
    ja trzy stówy od rządu dostałem i wydam je na wyprawkę szkolną dla córki. DER DZIENNIK robi sobie pośmiewisko
  • ~W
    (2019-08-22 08:02)
    Der Dziennik w swoim antypolskim amoku oszalal do konca - podwyzka cen podrecznika o 5 zlotych a wyprawka szkolna 300 zlotych (ustanowiona przez polski rzad PiS a nie przez Totalna Targowice). Polskojezyczni dziennikarze powinni udac sie do psychiatry.
  • ~Iza00
    (2019-08-22 09:12)
    Moim zdaniem, szkoły publiczne, państwowe powinny mieć te same podreczniki. Nauczyciel powinien mieć mozliwość korzystania z dodatkowych materiałów dla uczniów zdolnych i tych, co ledwo "wyciagają" podstawę programową przez Internet. Wyeliminowałoby się różnice programowe przy np. zmianie szkoły, a nauczycielom byłoby łatwiej prowadzić zajęcia.
  • ~Zmartwiony
    (2019-08-22 07:47)
    Za podręczniki płacę od 1. klasy szkoły podstawowej, a nawet zerówki. Syn zdał do 3 klasy liceum. Ma 18 lat, a więc 500+ nie dostaję. Wydatki niemałe. Nikomu nie chce się temu przyjrzeć...?
  • ~KW
    (2019-08-22 18:54)
    Mnie przeraża to, że tak niewiele się mówi o tonach książek, które poszły i pójdą na przemiał! Rocznik kończący gimnazjum otrzymał komplety nowych podręczników, których już po nich nikt nie używał! nowe podręczniki są często trochę zmienioną wersją starych; tysiące egzemplarzy okazowych dla nauczycieli; za to wszystko płacą RODZICE i inni PODATNICY !!! ale co tam , stać bogatego.....nikt nie mówi o drzewach wyciętych, obrazkach, które może każdy spokojnie sobie obejrzeć na komputerze i nie potrzebuje w książce - a to wszystko koszty i niszczenie środowiska...
  • ~e
    (2019-08-23 10:13)
    Najbardziej poszkodowane są dzieci, które trafią na kiepskich nauczycieli. Czyli wszystkie, bo każde dziecko trafia na jednego, dwóch, trzech... Dlatego czasem strajk nauczycieli wcale uczniom nie szkodzi.

Może zainteresować Cię też: