Wyższe ceny podręczników i nie tylko. "Dzieci reformy będą najbardziej poszkodowane"

| Aktualizacja:

Podwójny rocznik znowu może czuć się poszkodowany. Tym razem finansowo. Podręczniki do pierwszej klasy liceum kosztują sporo więcej niż do innych klas.

wróć do artykułu
  • ~e
    (2019-08-23 10:13)
    Najbardziej poszkodowane są dzieci, które trafią na kiepskich nauczycieli. Czyli wszystkie, bo każde dziecko trafia na jednego, dwóch, trzech... Dlatego czasem strajk nauczycieli wcale uczniom nie szkodzi.
  • ~KW
    (2019-08-22 18:54)
    Mnie przeraża to, że tak niewiele się mówi o tonach książek, które poszły i pójdą na przemiał! Rocznik kończący gimnazjum otrzymał komplety nowych podręczników, których już po nich nikt nie używał! nowe podręczniki są często trochę zmienioną wersją starych; tysiące egzemplarzy okazowych dla nauczycieli; za to wszystko płacą RODZICE i inni PODATNICY !!! ale co tam , stać bogatego.....nikt nie mówi o drzewach wyciętych, obrazkach, które może każdy spokojnie sobie obejrzeć na komputerze i nie potrzebuje w książce - a to wszystko koszty i niszczenie środowiska...
  • ~Iza00
    (2019-08-22 09:12)
    Moim zdaniem, szkoły publiczne, państwowe powinny mieć te same podreczniki. Nauczyciel powinien mieć mozliwość korzystania z dodatkowych materiałów dla uczniów zdolnych i tych, co ledwo "wyciagają" podstawę programową przez Internet. Wyeliminowałoby się różnice programowe przy np. zmianie szkoły, a nauczycielom byłoby łatwiej prowadzić zajęcia.
  • ~W
    (2019-08-22 08:02)
    Der Dziennik w swoim antypolskim amoku oszalal do konca - podwyzka cen podrecznika o 5 zlotych a wyprawka szkolna 300 zlotych (ustanowiona przez polski rzad PiS a nie przez Totalna Targowice). Polskojezyczni dziennikarze powinni udac sie do psychiatry.
  • ~Lily
    (2019-08-22 07:51)
    Ciągle tylko straszenie!.A to zabraknie miejsc w szkołach, a to kolejki do toalety ..... Teraz podręczniki droższe. PO nic nie pomogła rodzicom, a teraz jest dofinansowanie i też Żle. Rozumiem,że tak będzie do wyborów .
  • ~Abu Abu
    (2019-08-22 07:50)
    Zapomnieli, ze to 500+ nie jest na wczasy nad baltykiem dla patologii a wsparciem dziecka.
  • ~AdamB
    (2019-08-22 07:48)
    ja trzy stówy od rządu dostałem i wydam je na wyprawkę szkolną dla córki. DER DZIENNIK robi sobie pośmiewisko
  • ~Zmartwiony
    (2019-08-22 07:47)
    Za podręczniki płacę od 1. klasy szkoły podstawowej, a nawet zerówki. Syn zdał do 3 klasy liceum. Ma 18 lat, a więc 500+ nie dostaję. Wydatki niemałe. Nikomu nie chce się temu przyjrzeć...?
  • ~oburzony
    (2019-08-22 07:37)
    100 zł więcej na rok. Zgroza, którą PiS zafundował rodzinom! Pomyślcie tylko ile to mniej wizyt mam u fryzjera i manikiurzystki, ile trzeba sobie będzie darować "lunchów" w Mc Donaldzie, pizz i kebabów, ile mniej piw tata wypije po pracy, ile mniej biletów do multipleksu i rodzinnych wycieczek po galerii handlowej. Ten cholerny PiS i jego reforma.
  • ~wyborczyni
    (2019-08-22 02:59)
    Niech rodzice zapłacą z 500plusa...
  • ~MA
    (2019-08-21 20:59)
    Dofinansowanie to nie sfinansowanie. Nigdy nie pokrywa całego kosztu, ale lepiej je mieć niż nie mieć.

Może zainteresować Cię też: