Anna Zalewska o kandydowaniu do PE: Wakacyjne plotki medialne mnie nie interesują. Chcę doprowadzić reformę do końca

| Aktualizacja:

Mogę zadeklarować, że za rok będę chciała być z rodzicami i uczniami biorącymi udział w rekrutacji na rok szkolny 2019/2020, aby rozwiać ich obawy - mówi w rozmowie z "DGP" Anna Zalewska, minister edukacji.

wróć do artykułu
 • ~Ed
  (2018-08-30 08:38)
  Pani Zalewska nie przeprowadziła żadnej reformy oświaty tylko zniszczyła naszą oświatę.
 • ~hanka
  (2018-08-30 07:32)
  Ona i Szydlo do Parlamentu Europejskiego??? Wstyd i tyle. Najpierw PIS nadaje na EU, a teraz wszyscy raptem spiesza po tych 10tys. eur miesiecznie. Co za banda..
 • ~Qwerty
  (2018-08-30 08:23)
  Za pół roku: "Mówiła pani, że nie będzie kandydować, tylko kończyć deformę". Damulka: "Nic takiego nie mówiłam". Kurtyna.
 • ~Seitan
  (2018-08-30 07:32)
  Jak ma byc dobrze jesli bedziemy eksportowac do parliaments UE same miernoty?
 • ~Odpowiedz
  (2018-08-30 08:11)
  PiSico już wiesz co się stało w Jedwabnem i Kiedy
 • ~Yy
  (2018-08-30 21:44)
  Pisowcy wyczuli ze ich wladza nie bedzie wiecznie to szybko do Uni cosc zrobic 10-tys Euro to nie jest malo nieudaczniki
 • ~taktotak
  (2018-08-30 10:24)
  Uciekaj, uciekaj, gdzie oczy poniosą! Siódmoklasiści będą gonić Twoje imię, aż do końca świata...
 • ~zuza
  (2018-08-30 17:09)
  Zalewskiej należy skonfiskować majątek i przenieść do wiejskich jednooddziałowych szkół żeby sobie pojeździła przynajmniej do 3 dla pełnego etatu.Wtedy możeby babsztyl przestał opowiadać bzdury i szczerzyć zęby.
 • ~karolina
  (2018-08-31 07:35)
  A może jeszcze trochę pobawić się dziećmi,które ponoszą największy koszt nieprzemyślanej reformy?
 • ~Warszawiak
  (2018-08-31 16:47)
  Schetyna POlszewik od Towaryszczy RP chcę odwołać ZALEWSKĄ ale jest za chudy w uszach razem z kropką N
 • ~Bogdan
  (2018-08-31 19:42)
  Ciekawe "Nauczyciel ma gwarancję w postaci art. 30a, który mówi, że poza pensją zasadniczą trzeba mu zapewnić średnią płacę. Jeśli samorząd tego nie zrobi, ma obowiązek wypłacenia nauczycielowi jednorazowego świadczenia w postaci czternastki. A średnia u nauczyciela stażysty wynosi 2,9 tys. zł." czy żenujące. Ta kobieta zwariowała i sugeruje, że dopłacą nam do pensji!!! Dyplomowany ma coś koło 3300 zł brutto na rękę 2650 ięc kto tu jest nienormalny nauczyciele odbierający taką pensję czy ktoś kto opowiada bajki? Te wszystkie dodatki co za wierutna bzdura ile ich jest na prawdę 2 może 3. ja mam tylko stażowe a gybym pracował dłużej to może motywacyjny a reszta to ...nic
 • ~PRZErażony
  (2018-09-02 10:56)
  Szanowni państwo, w oświacie jest źle i bardzo źle. Ze względu na bardzo złe rozwiązania systemowe (bardzo duże obciążenia, niebywale niskie płace, zniszczenie prestiżu zawodu itp,. itd.) brakuje chętnych do pracy w tym zawodzie. We Wrocławiu z początkiem roku pozostanie nieobsadzonych wiele stanowisk - dramatyczny brak matematyków, fizyków, polonistów, anglistów, nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej. Te iluzoryczne podwyżki oświata finansuje sama przez siebie - zabrano młodym nauczycielom jednorazowy dodatek na zagospodarowanie, zabrano prawo do mieszkań służbowych, zabrano użytkowany grunt, nic nie słychać o dodatku za pracę w małych miejscowościach, wydłużono awans zawodowy (wiązał się ze wzrostem wynagrodzeń) na wiele lat. Te działania spowodowały zgromadzenie środków, które były w oświacie i teraz będą tylko inaczej niedystrybuowane Skandalem jest wprowadzona formuła oceny pracy nauczyciela. W żadnym zawodzie takiego cyrku nie ma. Ciekawostką jest fakt, że po wdrapaniu się na Olimp wymagań, nauczyciel uzyska nie więcej niż 500 złotych brutto dodatku motywacyjnego:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))). Wymagania określono na poziomie do uzyskania co najmniej 5 tys. zł. Nie będzie nauczycieli. Przy tak prowadzonej polityce tylko ktoś niespełna rozumu lub nawiedzony będzie się starał o tak opresyjną pracę. System niszczy szkoły, działa destrukcyjnie na dzieci. W szkołach publicznych przebywają uczniowie mający orzeczenia o kształceniu specjalnym często ze względu na zaburzenia neurologiczne przejawiające się dużą agresją i tworzący zagrożenie dla wszystkich. O tym sza!!!!!! Nic się nie mówi i nie pisze. Zespół ponad 20 uczniów ma być tarczą terapeutyczną dla zaburzonych dzieci. Jedno dziecko ma odczuwać wartość dodaną kosztem reszty zespołu!!!!! Dzieci się boją, rodzice nie chcą wysyłać dzieci do takich klas. Społeczeństwo pozwala na to wszystko, bo dużo osób pierze swoje emocje związane z trudnościami szkolnymi, jakie mieli będąc uczniami.