Biorą rok urlopu, żeby uratować etat. "Nie chcą się zwalniać, więc... "

| Aktualizacja:

Związek Nauczycielstwa Polskiego szacował, że pozostawienie sześciolatków w przedszkolach oraz pogłębiający się niż demograficzny pozbawią pracy 15 tys. pedagogów. Jednak nic takiego się nie stało. Zwolnienia udało się ograniczyć między innymi dzięki temu, że nauczyciele zaczęli chętnie wykorzystywać przysługujące im roczne urlopy dla poratowania zdrowia.

wróć do artykułu
  • ~babcia
    (2016-10-31 15:30)
    Nie do wiary. Co za bajkowy kraj--platny roczny urlop dla nauczyciela. Co za luksus. I do tego kraj z najwieksza iloscia rencistow na swiecie. No ale dalej wszyscy energicznie narzekaja, bo tak "cierpia."
  • ~Dr J.E.Baka
    (2016-10-31 13:52)
    a jak niby pracują to co robią? i tak wiekszośc roku sa na wakacjach albo pala fajki w pokoju nauczycielskim, czasem jakiemus guwniarzowi dadza linijka po mordzie. zadna strata
  • ~emerytka
    (2016-10-31 13:30)
    DOBRE! Znam nauczycieli, którzy w trakcie takiego urlopu znaleźli sobie inna prace i do szkol już nigdy nie powrócili. Co więcej twierdza, ze skorzystali finansowo na tej zamianie i jakkolwiek niektórzy z nich lubili prace nauczyciela to jednak komfort finansowy polubili bardziej.
  • ~Bbb
    (2016-10-31 12:08)
    Jeden z nauczycieli wziął taki urlop i pojechał do Szkocji na stałe.
  • ~Człowiek-człowiekowiRadwanem?
    (2016-10-31 10:08)
    Panie Radwan nadal pan myli prawa i przywileje. Gdy dziennikarz pisze bzdury - to jego przywilej, gdy pracownik ma urlop - to jego prawo!!!
  • ~budowlaniec
    (2016-10-31 09:37)
    a kto za to płaci !? Ja też chcę choć 1/2 roku na podratowanie zdrowia ! kto mi to zapłaci ! ...a gdzie ta demokracja--w jakim my kraju żyjemy !?
  • ~mm
    (2016-10-31 08:30)
    Taki przywilej nadał nauczycielom prawodawca. Dlaczego więc mają z niego nie korzystać?
  • ~mm
    (2016-10-31 07:42)
    Każdy robi,co może,by utrzymać się w pracy-takie czasy,więc nie rozumiem oburzenia.
  • ~Niezarejestrowany
    (2016-10-31 07:13)
    Roczny urlop? Banda nierobów i jeszcze wymagania stawiają.

Może zainteresować Cię też: