Reforma edukacji. Zalewska: Koniec gimnazjów, będą 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea i 5-letnie technika

| Aktualizacja:

Po raz pierwszy weryfikujemy prawie sto razy zmienianą ustawę o systemie oświaty - mówiła w piątek szefowa MEN Anna Zalewska, przedstawiając projekty, które wprowadzić mają zmiany w systemie edukacji. Podkreśliła, że reforma jest przemyślana i rozłożona na wiele lat.

wróć do artykułu
  • ~Macisław Płatow
    (2016-09-16 14:37)
    I jest to logiczne. Murarzy,spawaczy ,stolarzy,cieśli,hydraulików itd =BRAK. A za to urodzaj WYKSZTAŁCIUCHÓW,czyli Magister od byle czego ,a żarówki nie wkręci,gwoździa nie wbije ,ALE PAN MAGISTER.
  • ~hiena
    (2016-09-16 14:43)
    Czyli nei wszystko, co wyszlo z komuny, bylo zle
  • ~slowianka
    (2016-09-16 14:41)
    Bardzo dobrze .......
  • ~Darek
    (2016-09-16 14:52)
    To żadna rewolucja tylko powrót do sprawdzonego systemu oczywiście przystosowany do 21 wieku.! Mi się podobają plany wprowadzenie do szkół zajec z szachów i to w szkole podstawowej od 1 klasy. Świetny pomysł!
  • ~mm
    (2016-09-16 15:01)
    Największe kłamstwo dotyczy bezpieczeństwa nauczycieli. Mnóstwo ich straci pracę,bo nie ma innej możliwość.
  • ~xenia
    (2016-09-16 16:29)
    Kompletny kretynizm. Dzisiejsze europejskie 12 latki maja dosc rozumu zeby uczyc sie w szkole sredniej a nie w podstawowce dla debili. Znow bedziemy 50 lat za Murzynami
  • ~mm
    (2016-09-16 15:09)
    Znikają 3 klasyka gimnazjum (99godzin). Nie będzie trzech klas siódmych i ósmych (60 godzin). Ubywa 159 godzin zajęć. To jest 9 etatów. Gdzie nauczyciele znajdą pracę?
  • ~Nie -J.
    (2016-09-16 14:46)
    Cofanie się do komunizmunie J.......
  • ~brydż
    (2016-09-16 16:01)
    dodać naukę brydża
  • ~Weredyk
    (2016-09-16 15:06)
    Rozumiem ze nastepna jakas chora rewolucja czeka nas w poniedzialek, bo dawno juz nic nie przewrocono do gory nogami. Zero ciaglosci, tylko burzenie, wywracanie, klotnie i rozkradanie. Chore spoleczenstwo ktore na to pozwala, chory rzad glupcow.
  • ~Andy
    (2016-09-16 16:38)
    Można było trochę poczekać. Skoro już się reaktywuje komunizm to zamiast wracać do początków można by wprowadzać jego bardziej zaawansowana formę i wprowadzić dziesięciolatki. :D
  • ~ffapi
    (2016-09-16 15:35)
    Bardzo dobrze. Może za kilkanaście lat znowu będziemy mieli wykształcone społeczeństwo, a nie niedouczonych licencjatów.
  • ~Klara
    (2016-09-16 18:19)
    Pani Minister och szanowni wyborcy PIS-u "NIECH ZYJE POLSKA RZECZPOSPOLITA LUDOWA" To nie czas rozwijac sie " do przodu" tylko jak za starych dobrych czasow bedziemy sie cofac do tylu.Niech zyje Rzad PIS-u -Damy rade! DAMY- "Pomozecie" POMOZEMY jak 1971. GRATULUJE
  • ~zakamuflowana opcja
    (2016-09-16 20:27)
    Myślałem ,że głupota jest zarezerwowana dla ładnych kobiet ? A tu masz los szkarada i głupia ?
  • ~karla
    (2016-09-16 18:50)
    moim zdaniem trzeba powrócić do systemu siedmiu klas podstawówki, potem VIII, IX, X, XI liceum i będzie jak za czasów kiedy jarosław kończył liceum, a po maturze egzaminy na studia i to dopiero będzie reforma edukacji
  • ~Gratulacje
    (2016-09-16 16:51)
    Pani Minister ZIELIŃSKA jest SUPER to nie POprzedniczka co robiła SYF w szkolnictwie niejaka Klunzik - Roztkowska był i taki Roztkowski co KRAJ sPOwadzili na MANOWCE
  • ~basia
    (2016-09-16 15:53)
    to tak jak za moich czasow ja tez mialam dobra edukacje, nie tylko dla mojego zawodu, ale tez jesli chodzi wyksztalcenie ogolne. a moze mielismy lepszych nauczycieli niz dzisiaj? Prawdopodobnie!
  • ~bbc
    (2016-09-16 21:42)
    no i mamy swiadectwo choroby psychicznej prezia dlaczego temu palantowi jeszcze nikt kaftanu nie zalozyl
  • ~czytelnik
    (2016-09-16 17:29)
    Wreszcie zakończy się masowa produkcja matołów, pod warunkiem ustalenia NORMALNEGO programu nauczania, a nie jakichś pierdoł, jak dotychczas!
  • ~mm
    (2016-09-16 19:07)
    wszystko sie popiera co jest na przekór Platformie.

Może zainteresować Cię też: