Darmowy podręcznik coraz droższy. "Otwiera się worek bez dna"

| Aktualizacja:

Darmowy podręcznik będzie kosztował państwo fortunę. Tymczasem kolejne resorty atakują MEN za pomysł bezpłatnych książek. Ministerstwo ignoruje jednak krytykę, bo "jest sprzeczna z ideą".

wróć do artykułu
  • ~domksiazki.com.pl/podreczniki
    (2014-04-06 12:46)
    Ciekaw jestem jakie będą ostateczne koszty, uwzględniające koszty administracji, logostyki i zarządzania przekazywaniem podręczników :)
  • ~qwer
    (2014-04-05 15:52)
    a kto obliczył straty jaki przyniesie darmowy podręcznik z tytułu upadku księgarzy, wydawców, drukarni itp. większe bezrobocie, mniejsze wpływy podatkowe, gorsze nastroje itp
  • ~pisowski pisowiec
    (2014-04-03 07:09)
    Czegokolwiek dotknie Tusk, zmienia się w kupę. Amtymidzs.
  • ~pisowski pisowiec
    (2014-04-03 07:09)
    Czegokolwiek dotknie Tusk, zmienia się w kupę. Amtymidas.
  • ~Tania Energia
    (2014-04-03 07:31)
    Wystarczy nie zmieniać podręczników co roku, bo przecież w matmie, polskim itp na poziomie szkoły podstawowej nie zmieniło się nic od dziesięcioleci za wyjątkiem podręczników w Polsce.
  • ~pisowski pisowiec-Tofik
    (2014-04-03 08:20)
    Czegokolwiek dotknie Prezes PIS, zmienia się w kupę. Amtymidas
    TROTYL+HEL...! )))
  • ~któś
    (2014-04-03 08:24)
    To tyPOwa POlityka partaczy. Brnąć do celu za wszelką cenę w imię własnych prywatnych i partyjnych interesów.
    Ciekaw jestem kto na tym zarobi, czy kolejny koleś bandy Tuska.
  • ~pisowski pisowiec-Tofik
    (2014-04-03 08:37)
    POpuściłem, nie strzymałem. Nie wiem co komentować - Tuska "rządy" to syf, a płacą mi za plucie na PIS. Dylemat.
  • ~kapitan NEMO
    (2014-04-03 09:02)
    alarmistyczny tytuł i lead, a gdzieś tam w środku półgębkiem, że rozszerzono program bezpłatnej książki na wersję dla niepełnosprawnych,
    przypomnijmy że prezes ZNP chwalił się że jego żona przygotowuje podręczniki, a więc postawa i krytyka prezesa okazuje się mieć względy czystko merkantylne - małżonka może utracić dodatkowe zatrudnienie,
    dlaczego dziennikarza nie dziwi że RCL - zamiast dbać o jakoś prawa zajmuje się krytyką pomysłów i działań, co do jego zadań nie należy, RCL powinno wspierać ministerstwo w przygotowaniu przepisów wspierających realizację programu a nie krytykować program,
    a do MAC pytanie dlaczego nie wypalił program podręcznika elektronicznego, czyżby kandydaci do eurostołków Boni i Szumilas okazali się nieudacznikami,
  • ~rafał
    (2014-04-03 09:28)
    problemem HAŁASTRY TUSKA
    z Platformy Złodzieji
    jest PO-wszechne ZŁODZIEJSTWO...

    każda okazja jest dobra
    BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ
    ŚFINIOM z PLATFORMY przy KORYCIE
  • ~Babinicz
    (2014-04-03 10:19)
    A gdzie uwaga: ARTYKUL SPONSOROWANY??
  • ~El
    (2014-04-03 10:46)
    Pozorna korzyść z tych rewolucyjnych pomysłów, a idea "darmowego podręcznika" zupełnie mnie nie przekonuje. Po pierwsze dlatego, że za niego będę płacił, bo finansowany jest z budżetu, czyli naszych pieniędzy. Po drugie dlatego, że podręcznik wcale nie jest największym kosztem wyprawki ucznia (co z ćwiczeniami, kretkami, zeszytami i innymi podręcznikami np.: angielski, religia/etyka itp.). I po trzecie powrót do archaicznych sposobów nauki do mnie nie przemawia. Jako ojciec pierwszaka wiem jak ważne jest dla niego to, że może używać książek w sposób swobodny - chociażby podkreślać, zaznaczać itd. Czy szkoła 20-30-40 lat temu była czymś tak fantastycznym, aby wracać do stosowanych wtedy metod? Zresztą nie warto chyba oszczędzać w ten sposób na dzieciach. Zresztą nawet teraz można kupić podręcznik używany (mało kto to robi) i wystarczy, że tylko osoby w trudnej sytuacji materialnej będą dofinansowane z budżetu państwa.
  • ~waj
    (2014-04-03 11:08)
    banda rządowa kradnie na tym biznesie do tego dochodzi banda wydawców, no proszę jak szybk zrobili dopłaty z budżetu gdy zaczęto kopiować książki
  • ~Złodziejaszki na styku państwo biznes
    (2014-04-11 09:00)
    Złodziejaszki żyjące na styku państwo prywatny geszeft typu Jan Kulczyk już zwąchały lewy biznes i będą doić do imentu. Komuna nigdy nie odeszła. A te przetargi ustawiane maja być podawane do wiadomości publicznej!!!

    Geszefciarze ciule komunistyczni nazywają to partnerstwo państwowo - prywatne.

Może zainteresować Cię też: