Dziennik Gazeta Prawana logo

Będzie Wyprawka Szkolna, ale nie dla pierwszaków

29 maja 2014, 17:01
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
dziecko chłopiec szkoła uczeń nauka
Będzie program Wyprawka Szkolna, ale nie dla pierwszaków/Shutterstock
Będzie pomoc MEN-u w zakupie podręczników dla uczniów z niezamożnych rodzin. Resort ogłosił warunki ubiegania się o dofinansowanie w ramach programu Wyprawka Szkolna.

Rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej Joanna Dębek zaznaczyła jednak, że ta forma pomocy nie obejmie uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej. Do dlatego, że pierwszaki w przyszłym roku dostaną darmowy podręcznik, a także dotację na zakup podręcznika do nauki języka obcego i innych materiałów szkolnych. Wyprawka Szkolna obejmie zatem uczniów klasy drugiej, trzeciej, czwartej i szóstej szkoły podstawowej oraz trzeciej klasy szkół ponadgimnazjalnych.

Z dofinansowania będą mogli też skorzystać rodzice uczniów niepełnosprawnych. Joanna Dębek powiedziała, że kwoty dofinansowania różnią się w zależności od klasy, typu szkoły czy stopnia upośledzenia ucznia.

Kwoty te wahają się od 175 do 770 złotych.

W przypadku uczniów, którzy będą ubiegać się o pomoc na podstawie kryterium dochodowego, kwota uprawniająca do dofinansowania wynosi do 539 złotych na osobę w rodzinie. Ministerstwo Edukacji Narodowej szacuje, że w 2014 roku z programu będzie mogło skorzystać około 488 tysięcy uczniów, w tym około 121 tysięcy uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj