MEN: W ostatnim roku rodzice wydali na podręczniki aż 1,3 mld złotych

| Aktualizacja:

Podręcznikowa "Operacja Błyskawica" - jak plany dotyczące podręczników nazwała minister edukacji ma skłonić wydawców do zmniejszenia cen na książki.

wróć do artykułu
 • ~motek
  (2014-02-07 07:16)
  Dobry kierunek.
 • ~ojciec "podstawkowicza"
  (2014-02-07 08:01)
  Pomysł jeden z niewielu tego rządu o którym można powiedzieć: BARDZO MĄDRZE - oby tylko zrealizowali go konsekwentnie.
  Horror z tymi podręcznikami - tony papieru i miliony złotych pędzą każdego sierpnia i września, a szkoły nie mają póki co żadnego obowiązku stworzenia choćby jakiegokolwiek systemu przekazywania podręczników- dla mnie jako rodzica "z podstawówki" za każdym razem kojarzy się to z haraczem.
 • ~mjk
  (2014-02-07 08:18)
  Powinno być jak dawniej. Jeden dobry podręcznik zatwierdzony przez Ministerstwo obowiązujący w całym kraju na lata. Wiedza podstawowa tak szybko nie ewoluuje. Przetargi powinny być na jego wydanie tak by podręczniki nie były dojną krową dla wydawców.
 • ~tele-wic
  (2014-02-07 14:25)
  To jest kwota o którą warto walczyć. Stąd tylu "doradców" w Sejmie. A na marginesie, to jakie łapówy były wręczane i komu?
 • ~Zgredek
  (2014-02-17 09:36)
  Dobry pomysł Donka. Czy Kluzik-Roskowskiej uda się to zrobić dobrze? Skoro udało się jej tak podnieść notowania, dla Kaczafiego, to może uda się jej opanować mafię wydawców podręczników szkolnych. Są nieźle powiązani z nauczycielami. Tam dopiero wręcza się prezenty i daje granty dla nauczycieli i dyrektorów szkól. W Sejmie też działają tzw. lobbyści. Ano chcieliście zachodu, to go macie. CBA oczywiście nic nie wie. Choć wróble w każdej wsi wiedzą z kim się spotyka dyrektor szkoły. W każdym powiecie też to wiedzą. Polecam Ranczo - fajny nasz serial.

Może zainteresować Cię też: