W Europie czy USA narodowa historia to nie obciach. A u nas? Jak zarazić młodzież patriotyzmem po latach postkomuny?

| Aktualizacja:

W Europie czy USA narodowa historia nie jest traktowana jako obciach. Nasi sąsiedzi – Niemcy i Rosja – prowadzą własną politykę historyczną i są ze swojej historii dumni.

wróć do artykułu
  • ~Ed
    (2018-10-07 16:55)
    Żeby być ze swojej historii dumnym to należy zapoznać się zarówno z pozytywnymi jak i negatywnymi wydarzeniami. Z negatywnych wydarzeń wyciągnąć wnioski co było przyczyną porażki.
  • ~WAW
    (2018-10-07 16:56)
    Jedyny efekt tego "zarażania patriotyzmem" to ***** na stadionach i wybijanie zębów "innym", a w makro-skali to kolejne wojny. Nie, dziękuję.
  • ~WREDNA@
    (2018-10-07 17:41)
    Jak patrze na tych nadetych pseudo "patriotow" to odechciewa mi sie wszystkiego !!!! RAMEN
  • ~Misio...,,....,,,,,.,,.,,.,
    (2018-10-07 21:35)
    W Polsce , to też nie jest obciach, bo historii, to człowiek uczy się najwcześniej w rodzinie. Problem w tym , że jak ktoś jest z rodziny ż y d o w s k i e j, to historia polski nie jest jego historią. Kiedy już dorwie się do władzy , to nie ma zamiaru propagować historii polskiej , bo to nie jest jego historia.
  • ~taki skutek
    (2018-10-07 22:11)
    Płużański, swoimi bajeczkami o wspaniałości Łupaszki czy Kurasia tylko obrzydzasz historię młodzieży.
  • ~oj
    (2018-10-07 18:09)
    " Czy jest to polityka oparta na prawdzie czy na postkomunistycznej narracji?..." Pytanie, które stawia autor brzmi niezwykle swojsko, wręcz pisowsko. O co chodzi Panie Autorze? Gdy to czytam, to na myśl przychodzi mi klasyk. Jestem za, a nawet przeciw.
  • ~John
    (2018-10-08 07:24)
    Dzięki PiSowi jest to możliwe . Polska to madra i doświadczona matka, która bardzo wiele przeżyła, a polskość to NORMALNOŚĆ.
  • ~Środa
    (2018-10-08 06:17)
    TRzeba przeczytać co o Polsce mówili WIELCY OJCIEC ŚWIĘTY PISARZE PÓJŚĆ NA WYSTĘP MAZOWSZA O WYSTARCZY
  • ~Julka