p

Reklama

Krok 1. Podziwiaj sam siebie
Doceniaj swoje uzdolnienia i talenty - dzięki temu będziesz mógł je w pełni wykorzystać. Wypisz na kartce wszystkie swoje zdolności intelektualne i możliwości psychofizyczne. Mając tę wiedzę, łatwiej Ci będzie określać swoje pozytywne życiowe cele i pokonywać trudności.

Krok 2. Bądź optymistą
Docenianie własnych osiągnięć jest integralną częścią kształtowania pewności siebie. Swoje szanse na sukces zwiększasz, myśląc i mówiąc o sobie pozytywnie. Myśl: "Odniosłem sukces przedtem, odniosę i teraz" jest dobrym oparciem w działaniu.

Krok 3. Utwierdzaj w sobie wolę odniesienia sukcesu
Miej przed oczami swoją życiową misję. Sprecyzuj, kim chcesz być i co chcesz robić za 5, 10 i 50 lat. Wystrzegaj się słów: chciałbym, spróbuję. Używaj słowa MUSZĘ!

Krok 4. Uporczywie dąż do celu
Określ korzyści, jakie uzyskasz, jeśli będziesz realizował swoją życiową misję. Zapisz swoje odpowiedzi, a obok nich sporządź listę zadań do zrobienia. Aktualizuj ją co miesiąc, co tydzień, a jeśli trzeba każdego dnia. Pozwoli Ci to skoncentrować umysł na tym, co masz osiągnąć. Chwal się swoimi celami - zwiększasz w ten sposób motywację. Dostrzegaj swój najmniejszy triumf. Nagradzaj siebie.

Krok 5. Przezwyciężaj zniechęcenie
To normalne, że czasami Ci się nie chce. Potraktuj zniechęcenie jak przystanek, a nie jak studnię. Pokonaj te emocje poprzez słuchanie ulubionej muzyki i relaks. Równocześnie uzasadniaj przed samym sobą jak ważne jest podążanie drogą prowadzącą do spełnienia Twojej misji.

Krok 6. Dbaj o duszę i ciało
Dostarczaj organizmowi wystarczającej energii, aby Twoja dusza nie "omdlała". Przestrzegaj zasad zdrowego odżywiania, gimnastykuj się i wypoczywaj. Troszcz się o siebie.

Krok 7. Chodź spać jako triumfator
Przed snem policz swoje sukcesy, zarówno małe, jak i duże. Następnie przypomnij sobie cele życiowe, cele długoterminowe, cele krótkoterminowe oraz te na następny tydzień i dzień. Właśnie w takiej kolejności. Podczas snu nasze myśli penetrują i przenikają obszar podświadomości. Czasami odpowiedzi przychodzą we śnie, czasami zaraz po przebudzeniu znajdziesz rozwiązanie dla wielu dylematów oraz nabierzesz odwagi do tego, aby być pełnym optymizmu.

Krok 8. Otaczaj się optymistami
Wydawać by się mogło, że to już wystarczy, aby zostać osobą pozytywnie myślącą. Musisz być jednak realistą i zdać sobie sprawę w sposób pozytywny, że nie wszystko jest łatwe, a Ty sam jesteś niedoskonały. Ucz się jednak nie na swoich błędach, lecz na błędach innych. Otaczaj się optymistami i patrz, jak radzą sobie z życiem.