Nauczyciel pisze do minister Zalewskiej: Zarabiamy gorzej niż pracownicy Biedronki

| Aktualizacja:

"Jak to możliwe, że nauczyciele Rzeczypospolitej zdegradowani zostali i są degradowani nadal do poziomu najgorzej uposażonych płacowo obywateli naszego kraju" - "Gazeta Wrocławska" cytuje list Andrzeja Kupczaka, działacza ZNP, skierowany do minister edukacji narodowej.

wróć do artykułu
  • ~Aga
    (2018-03-25 22:01)
    Jeśli ktoś chce nas wysłać do Biedronki, to gdzie będą pracować Ci po szkołach branźowych czy ekonomicznych? O narodzie świadczy inteligencją. Jak moźna tak poniźać nauczycieli? Czy juź nie ma ludzi myślących?
  • ~sarkafarka
    (2018-02-21 18:23)
    normalnie się rozpłakałem , strasznie żal mi tych nauczycieli.jeżeli mogę coś poradzić to niech zmienią prace . mam nadzieje że nikt ich nie zmusza siłą do pracy jako nauczyciel. no i zawsze mogą wziąć kredyt.
  • ~aa
    (2018-02-21 12:15)
    dlaczego nauczyciel kłamie?? to co podaje to stawka bazowa!!!! Średnie wynagrodzenie nauczycieli stanowi dla: 1) nauczyciela stażysty - 100%, 2) nauczyciela kontraktowego - 111%, 3) nauczyciela mianowanego - 144%, 4) nauczyciela dyplomowanego - 184% - kwoty bazowej, określanej dla nauczycieli corocznie w ustawie budżetowej. kwota bazowa od kwietnia 2018 to 2900 więc łatwo obliczyć 2900 x 184 % to 5336 zł brutto a to 3.800 zł netto!!!
  • ~Jarek
    (2018-02-21 11:47)
    A co, że niby prawownicy biedronki sa gorsi ze takie porownania?
  • ~Zbysław
    (2018-02-21 10:56)
    No cóż, młodzież nie będzie się garnąć do zawodu nauczycielskiego, bo perspektywa zarobków jest poniżająca,a do tego ta nagonka.
  • ~janko
    (2018-02-21 10:24)
    nauczyciel w szkole jest ok 4 godzin dziennie ...a dzieciaki przeważnie ok 8 godzin. Darujcie sobie gadki typu " siedzenie nad sprawdzianami w domu .." a na lekcjach często oglądanie filmów. A potem korepetycje....
  • ~nick
    (2018-02-21 10:17)
    List dzialacza ZNP czyli starej komunistycznej przybudówki
  • ~Magda
    (2018-02-21 10:14)
    Policzmy czy mało. nauczyciel ma ponad 2 miesiące wolnego (koniec czerwca, lipiec i sierpień). Ferie, wielki tydzień, święta itp też wolne. Wychodzi na to że nauczyciel pracuje pół roku. Zatem trzeba liczyć, że jego pensja jest realnie 2 razy wieksza. Czy to jest mało? Nalezy pamiętać, że nauczycielami zostają osoby nieporadne, są wynikiem selekcji negatywnej, niekreatywne i zwykli nieudacznicy. Jak dla mnie i tak za dużo zarabiają.
  • ~robol
    (2018-02-21 09:46)
    Jak Wam mało ,to w biedadronkach jest od pyty miejsc pracy !
  • ~Laszlo
    (2018-02-21 09:22)
    Jako grafik komputerowy zawsze zarabiałem mniej, niż budowlaniec bez średniej szkoły i nie płaczę z tego powodu. Jak ktoś poznał trochę życia to wie, że takie przełożenie na płace w innych zawodach nie ma sensu. Skądś się takie płace biorą, a jak ktoś nie lubi swojego zawodu to pora dokształcić się w innym, na przykład jako kasjerka w biedronce.
  • ~Wyborca PiS-u
    (2018-02-21 09:00)
    W kamasze nauczycieli i po temacie, jak nie pasuje to zwolnić i niech na kasie w biedronce pracujom
  • ~iml
    (2018-02-21 08:53)
    tak wam podwyżki, kurde na kilku etatach pracują w większość mizernie uczą żeby udzielać korepetycji wolnego w całym roku najwięcej przywileje cuda na kiju wy się raczej nie możecie porównywać z biedronką
  • ~oooo
    (2018-02-21 08:12)
    Proszę zmienić pracę jak mało zarabiacie ,firmy potrzebują pracowników do pracy o nie narzekać .
  • ~pracownik
    (2018-02-21 07:42)
    Irytujące jest to ciągłe porównywanie zarobków do pracowników Biedronki, sugerujące, jakoby to byli ludzie gorszego sortu, gorsi, więc powinni zarabiać niewiele. To ciężko pracujący ludzie, świątek, piątek. Nierzadko to ludzie wykształceni, mądrzy i wartościowi świątek, piątek, skąd to poczucie wyższości u pedagogów. To dobrze, że zarabiają więcej niż 5 lat temu. Oczywiście, że powinni nauczyciele zarabiać więcej, z drugiej strony, nauczanie jest jak misja, powołanie, skoro tylko o pieniądze chodzi belfrom, to może niech zmienią pracę, w której zarobią więcej i skompensują to sobie realizowaniem się poza zawodem, polecam baloniarstwo.
  • ~Z.N.P.
    (2018-02-21 07:17)
    Z.N.P. To nic innego tylko P.R.L. Związek. Który uznawał Kierowniczą rolę P.Z.P.R.
  • ~czuczo
    (2018-02-21 06:45)
    to idz do biedronki na kasie trzeba ludzi cwaniaro
  • ~Wasz Jarek
    (2018-02-21 06:09)
    Teraz najważniejszy jest chłop i robotnik. Można powiedzieć lud pracujący miast i wsi. A te złogi poprzednich elit się nie liczą. Tworzymy nowe wspaniałe społeczeństwo. Znowu zadymią kominy fabryk, zawyją syreny porannych zmian i będą się kręcić koła kopalnianych szybów. Ciemny lud ma to na co zasłużył. Na dodatek patriotyczny smog za darmo.
  • ~roker perejro
    (2018-02-21 02:50)
    Kolejna kasta,po sędziowskiej i lekarskiej.
  • ~Misio,,.,,..,
    (2018-02-21 01:08)
    Zatem nic nie stoi na przeszkodzie aby podjąć te zatrudnienie w Biedronce. Należy pamiętać,że pracownicy Biedronki ciężko pracują fizycznie w trudnych warunkach i nie mają czterech miesięcy wakacji jak nauczyciele.
  • ~mino
    (2018-02-20 23:07)
    TO ZMIEŃ PRACĘ I IDŹ DO BIEDRONKI!! WOLNY RYNEK. ALE KTO CI TAM DA TYLE URLOPU W ROKU I NASTOGODZINNY DZIEŃ PRACY