Anna Zalewska dla DGP: Cztery lata liceum to pewnik

| Aktualizacja:

Od roku 2017/18 w systemie edukacji pojawi się czteroletnie liceum - zdradza w rozmowie z DGP minister edukacji Anna Zalewska. - Dostosowany do niego ustrój szkolny pokażemy w poniedziałek - mówi.

wróć do artykułu
  • ~mm
    (2016-06-24 16:20)
    Dlaczego wszystko jest takie tajne? Szykują coś paskudnego czy się czegoś boją?
  • ~de facto
    (2016-06-24 17:12)
    Ta Zalewska to wyjątkowo durna PiS-da !. I pomyśleć, że przez parę lat należała do... Platformy !. ale to osobniczka pokroju Goovnina, więc nie oczekujmy zbyt wiele, a najlepiej: nic dobrego !
  • ~dsp
    (2016-06-24 16:47)
    Trudno bedzie sie w przyszlosci n owemu rzadowi przywrocic porzade w szkolach.
  • ~Kielczanin
    (2016-06-24 16:03)
    Wreszcie!
  • ~wet
    (2016-06-24 15:23)
    Z jednej strony dobry pomysł, z drugiej ciągłe zmiany w systemie edukacji nikomu nie służą. Najlepiej byłoby dostosować obecny podział edukacji.
  • ~babcia
    (2016-06-24 16:01)
    Kto to jest--takprzerazajaco wygladajaca pani? moze straszyc po nocach...
  • ~Nina
    (2016-06-24 17:30)
    ważne że jest zmiana,o nic więcej nie chodzi.I do tego te nazwy.Szkoła branżowa.Jakby to coś zmieniło.Nie mają dobrych pomysłów to "mydlą oczy".Chodzi im o to by zwolnić trochę nauczycieli.A zrobiono to teraz aby nauczyciele nie protestowali,bo przecież trudno się jest zorganizować w wakacje.Wredna ,chytra robota."dobra zmiana"
  • ~zgryźliwy
    (2016-06-24 17:18)
    Gimnazjum było złe a teraz będzie wydłużone??? kosztem czego? że dzieci nauczanie początkowe będą miały rozciągnięte na 4 klasy a po 5 klasie będą zmieniać typ szkoły. Przecież ten system to jeszcze większy kanał. I tak lobby gimnazjów katolickich się obroniło, co więcej zyskało nowe roczniki.
  • ~ROTFL
    (2016-06-24 17:25)
    Liceum do 20 roku życia????? ROTFL - jak głupie muszą być pisowskie dzieci by trzeba je było trzymać w szkole do 20 roku życia????
  • ~yhn
    (2016-06-24 20:37)
    Wymieńcie mi jedną rzecz, którą PIS zrobił dobrze.
  • ~walenty ociec
    (2016-06-25 07:50)
    Kiedy Dobry Bóg ukarze tych z dobrej zmiany?
  • ~matka
    (2016-06-24 18:40)
    I bardzo dobrze. Nauczyciele nie przerabiają całego materiału bo nie ma na to czasu. Uczniowie sami muszą latać na korepetycje i uczyć się w domu. Przerabiałam to w ubiegłym roku.
  • ~katon
    (2016-06-25 09:26)
    Prezes nakazał wielki powrót do ukochanego przez siebie prl. Pachołki polityczne i medialne wiernie realizują światle myśli wodza.
  • ~karol
    (2016-06-24 21:20)
    brawo nie ma to jak powrót do dobrych czasów towarzysza Gierka
  • ~Kac
    (2016-06-24 21:21)
    Zmiany są konieczne, ale ta znowu śmierdzi prowizorką. Skończy się na zapędzeniu do przedszkoli 5 latków.
  • ~MK
    (2016-06-24 22:00)
    gimnazja mają zostać? te siedliska PatOlogi
  • ~lipa
    (2016-06-25 12:14)
    to niech pis wróci do szkoły to będzie wiedział co to szacunek do konstytucji ! Andrzej Duda ma taki charakter, że kiedy przyjdzie mu o czymś rozstrzygać, woli komuś ustąpić, nie chce lub nie umie wiązać się odpowiedzialnością. Czy taki ktoś może być prezydentem? Dobrym prezydentem? Nie – mówi o swoim wieloletnim asystencie, profesor Jan Zimmermann, profesor nauk prawnych z UJ i promotor pracy doktorskiej Andrzeja Dudy.
  • ~mefi stofeles
    (2016-06-24 19:33)
    Pokażcie mi odważnego ,który chciałby z tą minister pociupciać . Ludzie jeśli wsystko ma takie szkaradne jak gęba i charakter to należy współczuć jej chłopu .
  • ~taaaa
    (2016-06-25 06:08)
    No i dochodzimy do sytuacji, w której znów okazuje się, że szkoła jest przede wszystkim po to by nauczyciele mieli gdzie pracować. Z racjonalnego punktu widzenia prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem byłaby likwidacja gimnazjów. Tyle, że wówczas kilkanaście tysięcy osób straciłoby posady dyrektorskie a część nauczycieli pracę. Partykularne interesy grupy zawodowej znów wygrywają i nic dziwnego, że w szkolnictwie mamy ciągle to samo co w górnictwie, służbie zdrowia czy na kolei. Przy reformowaniu nauczania małpujemy złe wzorce, co do których w świecie jest coraz większe przekonanie, że to droga donikąd. Najgorsze jest to, że program nauczania jest całkowicie niespójny, każdy przedmiot funkcjonuje w oderwaniu od reszty, ciągle wymaga się przede wszystkim wiedzy encyklopedycznej, a nie logicznego myślenia i sprawnego zarządzania informacją. Nasze szkoły kształtują egoistycznych indywidualistów, zamiast uczyć pracy zespołowej. A potem się żalimy, że Polacy na obczyźnie czy w kraju nie są ze sobą solidarni, zamiast współpracować i wspólnie odnosić sukcesy robią sobie różne **********
  • ~taka prawda
    (2016-06-25 11:11)
    no i juz wiadomo o co chodzi -PiS nie ma niczego do zaproponowania oprócz wydłużenia nauki ponieważ brak jest dalej pracy!z\achód wchodzi w dorosłe zycie w wieku 21 lat tzn zakończone studia a u nas chyba będzie to po 30-tce!Smiechu warte te ich obietnice.Za to pudruja ,lakieruja dobrze!

Może zainteresować Cię też: