MEN wycofuje się z badań nauczycieli. Niejasne tłumaczenia resortu

| Aktualizacja:

Polska właśnie wycofała się z udziału w międzynarodowych badaniach edukacyjnych TALIS. Jednym z głównych argumentów są koszty. Zapytani o konkrety urzędnicy MEN nie potrafią ich jednak oszacować.

wróć do artykułu
 • ~postępowiec
  (2015-01-27 09:05)
  Pytania w tekście mają ukryć to, co staje się oczywiste w kontaktach ze szkołą. Polską szkołą. Nauczyciel ma być jak BMW. Bierny, mierny, ale WIERNY linii rządzącej partii. Albo głównej partii opozycyjnej, gdyby rządzącym zdarzyło się (ochraniaj siło wyższa) przegrać wybory... ... ... nie, do TEGO nie dopuścimy.
  A kysz, a kysz !!! trzy obroty w lewo z palcem w d... i splunąć przez LEWE ramię !!!
 • ~agencja tass
  (2015-01-27 12:08)
  Pruska szkoła - durne kucie formułek bez zrozumienia. Dzieci grzeczne bo skoszarowane, zero kreatywności. Stąd małe zainteresowanie i ze strony uczniów i nauczycieli. Tak to jest gdy zamiast pieniądze przeznaczać na lekcję chemii i plastyki daje się na 2 godziny religii
 • ~Bogdan.
  (2015-01-29 19:37)
  ale bzdury piszecie. Nie mogę. Jestem nauczycielem i skoro mam pełny etat to ile to godzin? proste równanie 18+2 = 20 tyle jest godin przy tablicy na pewno. Poza tym okienka min 3 więc trzeba policzyć rednio 20+1=21 tyle już wynosi rednia stania przy tablicy. Gdzie jest przygotowanie, rady, przymusowe bzdurne szkolenia np takie które są realizowane w Krakowie, gdzie przygotowanie sprzętu? Szkoły nie mają informatyków, asystentów itp jak kupiłem projektor to kto go założył? ja sam. Jak słyszę, że brakuje nauczycieli - przywódców edukacyjnych to informuję, że jak co złego dzieje się dziecku, nauczycielowi lub szkole to nie boję się tego mówić.
 • ~wad13
  (2015-02-28 18:36)
  kolejne napuszczanie polaczków na Polaków. O bzdurach i kłamstwach nie ma co pisać
 • ~Ola
  (2015-08-14 23:13)
  Polska to nie kraj dla nauczycieli. Nie ma sensu będąc młodym nauczycielem iść uczyć w szkole publicznej, nawet na etat cię nie chcą zatrudnić, tylko jakies kontrakty i niepewność przedłużenia na następny rok. Dlatego ja żyję z etatu w prywatnej szkole http://preply.com/pl/ i z korepetycji. I dobrze mi tak. Preply