Nawet kilkanaście tysięcy nauczycieli może stracić pracę

Nawet kilkanaście tysięcy nauczycieli w całym kraju, w tym także na Śląsku, może stracić pracę. To opinia gościa porannego programu Polskiego Radia Katowice, prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomira Broniarza.

wróć do artykułu
 • ~voiceinthedesert
  (2013-06-04 20:36)
  Gdyby wprowadzono naukę moralności katolickiej do szkół, tysiące zwolnionych nauczycieli mogłoby otrzymać pracę, przysłużywszy się jednocześnie dobrobytowi Polski!
 • ~nau
  (2013-06-04 22:01)
  Ponieważ zmniejsza się drastycznie ilość dzieci w Polsce, a do zmniejszenia ilości dzieci przyczynili się emeryci swoim ględzeniem typu " Jak będziesz mieć dużo dzieci to ich nie utrzymasz, twoja żona będzie miała celulit i będzie gruba, cycata i zmarszczona, nie pojedziesz na żadne wczasy, będziesz chodził po śmietnikach i szukał odpadków". Dlatego aby utrzymać zatrudnienie nauczycieli na obecnym poziomie należy wprowadzić obowiązkowe masowe nauczanie emerytów. Nie uczysz się i nie zdajesz egzaminów nie otrzymujesz emerytury i już.
 • ~janinaH
  (2013-06-04 22:28)
  Religię w szkołach mogą uczyć nauczyciele a księża niech pracują tam gdzie jest ich miejsce , czyli w Kościele . Każdy ksiądz ma i z czego żyć w Kościele . co robić
 • ~marmara506
  (2013-06-05 15:04)
  re voiceinthedesert - w obecnej Polsce to marzenie ściętej głowy. Trzeba poczekać, przeciez i mocarstwa upadały. To dzikie grzeszne pokolenie musi powymierać,. Po oczyszczeniu będzie nowy typ ludzi, nie takich jacy teraz rządzą. Pomalutku...
 • ~Abuk
  (2013-06-13 02:12)
  Moralności nie można wykładać w szkołach, moralność to nie jest wiedza i umiejętności. To wynik cech charakteru, osobowości, kręgosłupa moralnego wyniesionego wzorcach.

  Religii w szkołach w ogóle nie powinno być, powinna wrócić katecheza w szkołach/salach przykościelnych. Wtedy edukacja religijna była oddolną inicjatywą rodziców, intencja byłaby szczera itd.

  Co do problemu nauczycieli to nie trzeba jakiś nowych programów, które zatrudnią część nauczycieli i poszerzą ogromną już rzeszę urzędasów. Sugerowałbym raczej albo szukanie pracy za granicą albo pójście w prywatną inicjatywę.
 • ~gimnazjalisci
  (2013-12-08 16:02)
  Powyrzucali wiele przedmiotów, takich jak moja ukochana plastyka, której powinno być choć 2 godziny w tygodniu. Żadna nauka jeżeli nie ma w nich estetyki...żądam jej przywrócenia także w gimnazjum. Gdzie lekcje techniki w gimnazjum??? Zabrali złodziej a powinno być też po 2 w tygodniu...

Może zainteresować Cię też: