Maturzyści opuścili już mury liceów i techników, i zastanawiają się gdzie złożyć papiery na studia. Wśród tej grupy młodych ludzi jest wiele dziewcząt, które znacznie pewniejszym krokiem wkraczały na lekcje matematyki, fizyki czy informatyki niż na historię czy WOS. Na pewno niejedna z nich będzie chciała kontynuować naukę właśnie w takim ścisłym kierunku. Oczekiwaniom maturzystek poszukujących właściwej drogi kształcenia wychodzi Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego ze swoją bogatą ofertą kierunków. SGGW do niedawna była kojarzona jako uczelnia, na której studenci mogą się kształcić na kierunkach wyłącznie rolniczych. Warto jednak zauważyć, że spośród oferty 28 kierunków aż na 17 można zdobyć tytuł inżyniera. SGGW to uczelnia, która jest zaprzeczeniem powszechnej opinii, że ścisłych kierunków nie chcą studiować kobiety. W naszej uczelni ponad połowa to studentki. Także na kierunkach inżynierskich uczy się od 25 do 50% kobiet.

Reklama

Akcja „Inżynier na obcasach” jest skierowana zarówno do maturzystek, które właśnie wkraczają w studenckie życie i zastanawiają się nad wyborem kierunku studiów jak i dla studentek, które ukończywszy pierwszy stopień studiów wahają się przed podjęciem kolejnego etapu wieńczącego się tytułem magistra. SGGW oferuje kadrę akademicką, która docenia chęć kobiet do zdobywania tytułów inżyniera. Jednocześnie kształcenie techniczne odbywa się na wysokim, światowym poziomie na modnych i nowatorskich kierunkach, takich jak np. Technologie Energii Odnawialnej - nowy kierunek w SGGW.

W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego trwa właśnie rekrutacja na studia. W tym roku maturzyści mogą wybierać spośród 28 kierunków na studiach dziennych, 22 na zaocznych i 7 na wieczorowych. SGGW na pierwszy rok studiów pierwszego stopnia przyjmie łącznie 6 555 osób, w tym 3 350 na studia stacjonarne, 2 750 na niestacjonarne w systemie zaocznym oraz 455 na niestacjonarne w systemie wieczorowym.

Więcej informacji na stronie internetowej.