W sumie, dzięki programowi "Podróże z klasą", ponad 81 tysięcy uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski będzie miało okazję poznawać polską kulturę, tradycję i naukę podczas wycieczek, które odbędą się w nowym roku szkolnym.

Zasada "kto pierwszy, ten lepszy"

Nabór wniosków odbywał się na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy", co przyczyniło się do błyskawicznego wyczerpania środków. Już w czerwcu, podczas pierwszego naboru, pula 60 milionów złotych została wykorzystana w ciągu 12 minut.

Reklama

MEN zwiększyło pulę na "Podróże z klasą". Pieniądze rozdzielone w cztery minuty

Program "Podróże z klasą" ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego, umożliwiając uczniom poznawanie Polski poprzez wizyty w muzeach, teatrach, filharmoniach, miejscach pamięci i centrach naukowych. Dofinansowanie obejmuje koszty przejazdu, biletów wstępu, zakwaterowania, wyżywienia i ubezpieczenia.

Sukces programu potwierdza potrzebę inwestowania w edukację

Ogromna popularność programu "Podróże z klasą" świadczy o tym, jak ważne jest inwestowanie w edukację i tworzenie możliwości rozwoju dla dzieci i młodzieży. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada już zmiany w zasadach naboru do programu w przyszłym roku, aby jeszcze więcej szkół mogło skorzystać z dofinansowania.