Polacy za strajkiem nauczycieli? "Jedyny chaos w edukacji, jaki był, to ten, który wywołał ZNP" [SONDAŻ]

| Aktualizacja:

Tylko co czwarty Polak uważa, że pedagodzy dostali wystarczające podwyżki - podaje we wtorek "Rzeczpospolita".

wróć do artykułu
  • ~Żałosne komentarze
    (2019-09-22 23:04)
    Niedługo będą Was uczyć nauczyciele po studiach rydzykowych i tego Wam życzę kochani rodacy. Taki jest zresztą plan. Planują wysłać kogo się da na emerytury wg starych zasad, a wtedy.... Szczęść Boże. Dobrej nocki.
  • ~KONSTY.TUCJA
    (2019-08-28 22:22)
    Po co PiSbolszewikom dobrze wykształcony uczeń ?! Wystarczy, że będzie umiał zmówić paciorek i postawić krzyżyk w "odpowiedniej" kratce na karcie wyborczej ...
  • ~Gonić trolli
    (2019-08-28 17:50)
    W MEN, jak widać też jest farma trolli. Nauczyciele- strajkujcie i walczcie o swoje. Pińcety i tak Was nie polubią, bo będą musieli w czasie strajku zająć się własnymi dziećmi. Nie patrzcie na sondaże. Strajk był legalny. Pretensje rodziców- do MEN. Każdy pracownik ma prawo do strajku po wyczerpaniu drogi negocjacyjnej.
  • ~tezet
    (2019-08-28 10:04)
    Nauczyciele !! Odchodźcie z zawodu. Niech ta PIS władza ocknie się z ręką w nocniku. Jak nie będzie miał kto uczyć - to może wezmą policjantów, strażaków i innych z ulicy wówczas poziom naszych wyedukowanych dzieci będzie odpowiedni do życzeń PIS. Najlepiej się rządzi ciemnym narodem - to stara i znana prawda. I o to chodzi.
  • ~nauczyciel fizyki
    (2019-08-27 16:18)
    szukam pracy w Warszawie, od 1. września
  • ~zdare
    (2019-08-27 14:07)
    Cześć, jesteś zainteresowany prawdziwymi spotkaniami seksualnymi w swoim mieście? Więc wyрróbuj tę stronę - 𝘸𝘸𝘸.lady4.fun Nazywam się Emma25, czekam na Ciebie, a na stronie są moje intymne zdjęcia :)
  • ~A eto szto
    (2019-08-27 13:56)
    Uczyciel dastawal adzin kwartiru bolsze sztoby mok uczyc doma rebiata zaprzyjaznionych druziej, sztoby oni mogli ptom isci wysoko. Za czobe w dzietewni dawali dziengi, sztoby pokuplac maslo dla awtomaszyny , i bumagi do korepetycjyi. Eto szto
  • ~JMK
    (2019-08-27 13:17)
    Jak widać rodzice pamiętają co wyczyniali w czasie ostatnich egzaminów przyspawany do stołka Broniarz i jego ZNP-owskie czarne siostry.
  • ~JA:
    (2019-08-27 12:53)
    I slusznie. Chcecie byc w Europie? To musicie tak pracowac, jak w Europie. Przy tablicy procujecie najmniej (18 godzin) w Europie. Jestem pedagogiem, pracowalam w Niemczech wiele lat i przezylam pare reform szkolnictwa. Byly podwojne roczniki, zmiana jedna po drugiej, ale nauczyciele nie robili takich cyrkow. Pieniadze tez nie zawsze byly. Ale sami szukalismy rozwiazan, pomocy przez sponsoring. Nauczyciele w Niemczech nie moga strajkowac, pracuja 28 godzin przy tablicy, 40 godzin tygodniowo w szkole i sprawdzaja prace w szkole, nie w domu (ha, ha, ha). Jakby polscy nauczyciele tak musieli pracowac, jak nauczyciele w Niemczech, toby dopiero straikowali. Uwazam, ze nauczciele w Polsce powinni miec takie same pieniadze jak w Niemczech, ale musza pracowac tez tak, jak w Niemczech. Zadnych przywilejow i 21 dni urlopu, jak kazdy normalny pracujacy czlowiek, zadnych uropow zdrowotnych. Jestes chory, to idziesz na chorobowe i dostajesz takie chorobowe, jak kazdy pracujacy czlowiek. Jako pedagodzy nie jestesmy ludzmi wybranymi, ponosimy taka sama odpowiedzialnisc w pracy, jak kazdy inny pracujacy czkowiek.
  • ~w
    (2019-08-27 12:07)
    Hejterzy PiS dalej szkalujcie nauczycieli. Rząd proponuje podwyżki, ale są one stanowczo za małe, 260 zł to tej chwili żadne pieniądze by powstrzymać odchodzenie nauczycieli z zawodu. Uczniowie będą się uczyć w przepełnionych klasach na dwie zmiany, bo w wielu szkołach brakuje nauczycieli. Efekty szkalowania już odczujemy we wrześniu.
  • ~Madej
    (2019-08-27 11:46)
    Szkoły umierają, uciekają fizycy, matematycy, informatycy, angliści. W Technikach przedmioty zawodowe prowadzą w większości emeryci. Jak ich zabraknie będą uczyć studenci!!! Wasza wiedzą o szkolnictwie to zero. Jak pensja nauczyciela jest ok, to życzę wam i waszej całej rodzinie takiej pensji i takiej pracy. Wielu młodych ludzi dopiero w szkole poznaje zasady dobrego wychowania.
  • ~znpsyf
    (2019-08-27 11:32)
    Broniarz wykiwał nauczycieli, bo sam zarabia w inny sposób, a strajkującym nauczycielom zabrano połowę pensji:-(
  • ~tezet
    (2019-08-27 11:28)
    Kochani nauczyciele! Nie szanuje się już waszego zawodu. Trzeba niestety zmienić pracę i odejść. Niech ta wszechmądra władza obudzi się z ręką w nocniku i niech ludzie zrozumieją co nauczyciel znaczy w społeczeństwie. Uczyć będą strażacy, celnicy i policjanci oraz księża. Będzie wtedy dobrze.
  • ~krystek
    (2019-08-27 11:27)
    dlaczego robotnicy nie moga strajkowac bo juz by byli zwolnieni a nauczyciele dostaja podwyzszkii im ciagle malo toc to robotnik pracuje na budrzetowke a nie oni robotnik nie moze godna placemiec pomimo pracuje od 8 godz, do12 godz. i ma urlop 26 dni ,kazdy wybiera zawod wybrali ten zawod to dla czego teraz maja pretensje a 4 lata temu siedzieli cicho rzad im nie odpowiada z tego wynika ,ze chca aby kizlodziej rzadzil wstyd
  • ~dz
    (2019-08-27 11:24)
    nauczyciele jesli tak ocenia was spoleczenstwo ze macie pracowac za takie pieniadze to olewajcie swa prace nie przykladajcie sie nia zbytnio nie przejmujcie sie wynikami egzaminow swych uczni czy podolaja wymaganiom na studiach
  • ~koneser
    (2019-08-27 11:20)
    Podległe ministrowi Ziobro, premierowi Morawieckiemu i prezesowi Kaczyńskiemu mściwe pisowskie zbiry podawały internetowej hejterce dane PIĘCIO-LETNIEGO syna sędzi, na którym chcieli się zemścić. Kiszczak byłby dumny z Dobrej Zmiany!
  • ~Wolna
    (2019-08-27 10:45)
    Będę za strajkiem tylko wtedy kiedy będą pracować jak inni ludzie .26 dni urlopu , 40 godzinny tydzień pracy , bez żadnych dodatków i wtedy mogą strajkować z powodu niskich zarobków
  • ~to tak dla HIGIENY PRASY
    (2019-08-27 10:24)
    Pismaku czy ty się z PENISEM NA ŁEB ZAMIENIŁ ? jak widzisz i taki może być tytuł twoich wypocin i można to podciągnąć pod manipulację no nie CZOPIE
  • ~Alek
    (2019-08-27 10:12)
    Uważam, że jak nauczyciele znowu przystąpią do strajku to powinni zostać dyscyplinarnie zwolnieni z pracy bez dyskusji!!
  • ~ela
    (2019-08-27 09:54)
    Proszę nie pisać głupot,że POLACY to i owo.To ,że grupka ludzi chce jakiegoś strajku okej,ale większość jest przeciwna .

Może zainteresować Cię też: