>>> GEOGRAFIA, POZIOM PODSTAWOWY, ZOBACZ ARKUSZ!

Reklama

>>> GEOGRAFIA, POZIOM ROZSZERZONY, ZOBACZ ARKUSZ!

W czasie matury z geografii nie obyło się niestety bez zamieszania. Okazało się, że w arkuszu na poziomie rozszerzonym jest błąd. Chodzi konkretnie o zadanie 12. polecenie porównania dwóch wykresów. Sęk w tym, że oba podane wykresy są identyczne. CKE przyznała się do błędu i wyjaśniła, jak będzie wyglądało ocenianie tego zadania. Czytaj więcej >>>

Na drugim miejscu - wśród przedmiotów do wyboru na maturze - znajduje się biologia; w tym roku zdawało ją 19 proc. maturzystów (egzamin był 10 maja). Na trzecim miejscu jest wiedza o społeczeństwie, wybrało ją 16 proc. maturzystów (egzamin był 9 maja).

>>> Matura 2011 - zdaj! Także na Facebooku. Polub nas!

Egzamin z przedmiotu do wyboru abiturient zdaje tylko na jednym wybranym przez siebie poziomie. Więcej niż połowa zdających w piątek egzamin z geografii - 53 tys. - zdaje egzamin na poziomie podstawowym. Reszta na poziomie rozszerzonym.

Po południu przeprowadzono egzamin z wiedzy o tańcu, która należy z kolei do przedmiotów najrzadziej wybieranych przez maturzystów. Chęć zdawania egzaminu z wiedzy o tańcu zadeklarowało 83 abiturientów. 54 z nich zdawało go na poziomie podstawowym.

>>> WIEDZA O TAŃCU, POZIOM PODSTAWOWY, ZOBACZ ARKUSZ!

>>> WIEDZA O TAŃCU, POZIOM ROZSZERZONY, ZOBACZ ARKUSZ!

>>> Maturalna afera w Świętokrzyskiem. Skarżą się setki uczniów