Ogólnopolski strajk nauczycieli. Kto ich wspiera? "PiS próbuje nas skłócić"

| Aktualizacja:

Poparcie dla nauczycieli wyrazili m.in. pracownicy LOT-u, lekarze, a także AgroUnia. "PiS probuje nas skłócić. Krowoświnia+ to demagogia i brudna zagrywka PRowa" – napisał na Twitterze Michał Kołodziejczyk, prezes AgroUnii.

wróć do artykułu
  • ~kacperek +
    (2019-04-08 13:29)
    Wykształciuchy to lewacy, cykliści i inne masony - wrogowie dobrej zmiany.
  • ~Pi$_owski czekista
    (2019-04-08 13:51)
    Kłamstwa i manipulacje towarzyszy z PiS przy wykorzystaniu "obiektywnej" tuby propagandowej TVP PiS ala PZPR.
  • ~Lech. Boston. USA
    (2019-04-08 14:59)
    Trudno mi już słuchać i czytać o tym, jakich to wspaniałych mamy w Polsce nauczycieli! Jacy to wspaniali fachowcy, pedagodzy śniący po nocach jakby tu przychylić nieba polskim dzieciom i młodzieży! Jak to ciężko pracują i jak strasznie mało zarabiają! Przypomina mi to powiedzenie, że większość ludzi jest niezwykle zadowolona ze swego rozumu i niezadowolona ze swoich pieniędzy! Jaką mamy rzeczywistość? Odkąd pamiętam (matura w roku 1963) ZAWSZE w wyborze zawodu nauczyciela przeważał dobór negatywny! A no pewnie, że są normalni, porządni nauczyciele, ale z pewnością są oni w znakomitej mniejszości! Poziom polskich uczniów i studentów mówi sam za siebie! Za czasów mojej młodości istniało całe multum najróżniejszych rodzajów „studiów nauczycielskich”: dzienne (nieliczne), wieczorowe, zaoczne, korespondencyjne, „sobotnio-niedzielne”, czy jak zwykł mawiać jeden z moich profesorów na PW „bezoczne i bezdurne”! Królował wówczas SN (Studium nauczycielskie – trzyletnie). Ktokolwiek nie dostał się na jakiś wybrany kierunek studiów nagle odnajdował w sobie powołanie do nauczania dzieciątek. Szczególnie dotyczyło to męskiej części rodu ludzkiego, bo SN chronił przed „kamaszami” czyli obowiązkową wówczas służbą wojskową, a ówczesne WKU (Wojskowe Komisje Uzupełnień) działały bardzo sprawnie! Jeśli się mylę, to proszę o statystykę jaki procent obecnych nauczycieli ma wykształcenie czysto uniwersyteckie czy politechniczne? Przed wojną, w czasach dla obecnego lewactwa strasznej ciemnonty sanacyjnej i wstecznictwa rzeczą zwykłą było, że w szkołach średnich uczyli wykładowcy akademiccy, bo wiedzieli, że „Takie Rzeczypospolite Będą Jakie Ich Młodzieży Chowanie” jak mawiał Jan Zamoyski! Ano i takie są! Jak posłuchać i pooglądać wywodów przedstawicieli czegoś, co samo siebie nazywa „opozycją totalną”, choć jest 100% V kolumną sterowaną z zagranicznych ambasad i opłacaną przez Sorosa, to człowiek się zastanawia czy to coś w ogóle do jakiejś szkoły chodziło! I to jest ta „oświecona klasa polityczna”!
  • ~PiS ma kadry porażające przymiotami
    (2019-04-08 13:53)
    A Szydło z Proksą pracują społecznie. Dlatego ci dobrzy patrioci nie rozumieją po co komu kasa. Szydło się po prostu należy społeczna...kasa.
  • ~Stary pies i jeszcze zły...
    (2019-04-08 14:58)
    Jeżeli jeszcze ktoś myśli, że ten strajk to nie polityczna chucpa to jest wyjątkowym pacanem.....
  • ~Pi$_owski czekista
    (2019-04-08 14:06)
    W końcu nauczyciele się przestali bać. A dlaczego bolszewicki rząd nie pluł jadem, jak policjanci masowo brali L4? Lekarze strajkowali? Bo to zakłamana dobra zmiana
  • ~Bidul
    (2019-04-08 15:34)
    Nie dajcie się skłócić wróćcie do uczniów. W czasie wojny były tajne lekcje i nikt złotymi zębami nie płacił .
  • ~Krystyna2016
    (2019-04-08 16:06)
    Czas na strajk rodziców przeciwko nierobom nauczycielom,którzy byle jak uczą,trzeba z dziećmi śleczeć nad lekcjami,brać korki jak sie chce zeby dziecko dostało sie do dobrej szkoły!Dość udawania że mamy być wdzięczni bo oni nam robią łaskę!!!!!Koniec z 3 mis.wakacjami,18 godz.pensum jak im nie jest wstyd!
  • ~Emigrant
    (2019-04-08 14:08)
    W Biłgoraju szkoła nr 1 dyrektor szkoły z PIS zakazał strajku oraz we Frampol też zakz
  • ~ggg
    (2019-04-08 14:44)
    Dobrze, Szydło dogadała się z radnym z PISu, z Solidaroności. Teraz może sobie przyznać kolejne 65t yś zł premii.
  • ~seneka
    (2019-04-08 18:00)
    Nauczyciele , trzymajcie się solidarni i konsekwentni wygracie. Pogoniliśmy komunę , pogonimy PiS (postkomunę) Racja jest po waszej stronie!
  • ~Ella
    (2019-04-09 05:27)
    Treba było jak PO przez 8 lat kłamać że PIENIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE .i byłby święty spokój w kraju.
  • ~Żenada
    (2019-04-09 05:25)
    Brak odpowiedzialności . Dali się POdprowaddzic rzewodniczacemu, który w czytelny sposób od zawsze zagrywa przecie PiSowi.
  • ~Niech nabiorą praktyki zawodowej........!!!!!!!!!!!
    (2019-04-08 16:11)
    TACZKI PO DYREKTORÓW I DO TWOREK !!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~E meryt
    (2019-04-09 05:29)
    Prawdą jest, że takiego dobrobytu jak za tej władzy to nie było nigdy
  • ~zin
    (2019-04-08 18:32)
    pis dal pieniadze policji bo sie ich bal natomiast nauczycieli nie boi sa pieniadze 500+ dla bogatych sa pieniadze 1000zl dla bogatych emerytow Ta rzdzaca formacja to najbardziej zaklamani ludzie najwyzszy czas ab odeszli od rzadow
  • ~Jeszcze na kurs szkółki aktorkiej ....i będzie cacy
    (2019-04-08 17:14)
    Cóż za wspaniałe foty .......do oceny ........oczywiście tylko powyżej IQ 130......
  • ~Stefan K.
    (2019-04-08 15:25)
    Slyszalem dzisiaj w wiadomosciach Radio Antenne Steiermark, ze przecietna placa nauczyciela w Polsce to 870 Euro. Uwazam, ze to troche za malo.

Może zainteresować Cię też: