W całej Polsce o godz. 8 rozpoczął się bezterminowy strajk nauczycieli. Jedną z organizacji, która poparła protest, była właśnie AgroUnia.
"Agrounia popiera nauczycieli i życzy jak najlepszej edukacji dla młodych Polaków" - oświadczył na Twitterze prezes AgroUnii, Michał Kołodziejczak.

Dodał, że "Krowoświnia+ to demagogia i brudna zagrywka PRowa: te pieniądze niby od 2021 r. i tylko w sytuacjach wyjątkowej hodowli, czyli de facto dla promila hodowców".

Wsparcie dla strajkujących nauczycieli wyraził również Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego.

"Jesteście wzorem i przykładem dla dzieci i młodzieży. Uczycie ich historii, ale teraz przyszedł czas, na tworzenie własnej" - napisali związkowcy na Twitterze.

Zaapelowali również, aby pamiętać o nauczycielach w kolejnych dniach strajku, "bo każdy następny będzie dla nich gorszy".

Swoje wsparcie przekazali także lekarze i pielęgniarki z warszawskiego Szpitala Bielańskiego. Na Facebooku zamieścili zdjęcie ze szpitalnej sali.

"Nauczyciele! Walczycie o kolejne pokolenia dzieciaków, nie poddawajcie się! Solidarność pokazała siłę nauczycielską w 93, teraz czas na ZNP! Możecie liczyć na poparcie pielęgniarek i lekarzy wielokrotnie zmuszanych do protestowania w obronie pacjentów" - napisali.

Protest popiera także Stowarzyszenie "Wolne Sądy", które przygotowało specjalny poradnik dla nauczycieli o ich prawach podczas strajku.

Wśród osób, które wyraziły swoją solidarność z protestującymi nauczycielami nie zabrakło również znanych osób. Modelka Anja Rubik na swoim Instagramie napisała, że jest dumna z tego, że postanowili walczyć o swoją godność. "To wstyd, że osoby tak ważne, z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem!" - napisała Rubik.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Z całego serca wspieram strajk nauczycieli! Jestem dumna z mojej siostry, która jest nauczycielką i wszystkich innych nauczycieli którzy również 8ego kwietnia zjednoczą się i zawalczą o swoją godność! Nauczycielki/Nauczyciele są odpowiedzialni za przyszłe pokolenia Naszego kraju, za kształcenie , wychowanie, bezpieczeństwo! To wstyd, że osoby tak ważne, z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem! Każdy Rodzic, dla którego przyszłość swojego dziecka jest ważna powinien wesprzeć ten strajk! Owszem, będzie to chwilowe utrudnienie ale nie ma innego wyjścia! Nauczyciel/ Nauczycielka , który jest sfrustrowany gdyż nie stać go/ją na zapłacenie podstawowych rachunków nie mówiąc o innych ważnych elementach życia - nie będzie w stanie być dobrym pedagogiem.Jestem o tym przekonana! Wspierajmy NAUCZYCIELI ! #strajknauczycieli 🇺🇸 I support the teachers' strike with all my heart! I am proud of my sister, who is a teacher and all of the other teachers who will unite and fight for their dignity on April 8th! Teachers are responsible for the future of our generations, for their education, upbringing and safety! It is absurd that people who are so important, with so much responsibility and impact, barely make ends meet! Every parent for whom the future of their child is important should support this strike! Yes, it will be a temporary difficulty but there is no other way out! A teacher who is frustrated because he / she can not pay her/his basic bills, not to mention afford other necessary and important elements of their life - will not be able to be a GOOD teacher. I am convinced of that! Let's support the TEACHERS! #strajknauczycieli

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

W wielu szkołach przed wejście pojawiły się namalowane na chodnikach kredą napisy "Uczniowie wspierają nauczycieli" i "Jesteśmy z wami".

W niedzielę wieczorem w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli strony rządowej i central związkowych poświęcone sytuacji w oświacie.

Rozmowy zakończyły się fiaskiem. Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz oświadczył, że rząd nie zgodził się na propozycje ZNP i Forum Związków Zawodowych, dlatego ZNP zaczyna strajk.