W pilotażowym programie realizowanym w ramach w unijnego projektu "Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni" weźmie udział 45 studentów. Jest to pierwsza rekrutacja na studia magisterskie. Wcześniej uruchomione zostały "internetowe" studnia licencjackie. W tym roku odbędzie się trzecia rekrutacja, która umożliwi naukę na uczelni kolejnym 30 osobom - wyjaśnił Szwejk.

Reklama

Na studia magisterskie na kierunku e-rolnictwo będą przyjęci absolwenci studiów inżynierskich, kierunku rolnictwo i kierunków pokrewnych (ogrodnictwo, zootechnika) oraz absolwenci innych kierunków inżynierskich lub licencjackich, którzy uzupełnią w trakcie studiów magisterskich główne przedmioty kierunkowe i zawodowe ze studiów inżynierskich (6 przedmiotów).

Kształcenie w ramach studiów magisterskich prowadzone będzie zgodnie z programem studiów niestacjonarnych w ramach specjalności: agronomia i agrobiznes. Studenci zdobywają specjalistyczną wiedzę z zakresu technologii produkcji rolniczej, zwłaszcza roślinnej. Są oni przygotowani do samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego, zdobywają wiedzę ułatwiającą pozyskiwania unijnej pomocy w ramach Wspólnej Polityki Rolnej. Absolwenci mogą też podjąć pracę w jednostkach centralnych i terenowych obsługi rolnictwa (agencjach) oraz w doradztwie rolniczym.

Jak zaznaczył rzecznik, tylko w przyszłym roku akademickim (2011/2012) studia będą bezpłatne, bo unijny program kończy się w 2013 r. Później za takie studia trzeba będzie zapłacić.

Rekrutacja na e-rolnictwo odbywa się na takich samych zasadach jak dla studiów II stopnia, niestacjonarnych na kierunku rolnictwo. Zgłoszenia na ten kierunek SGGW będzie przyjmowała w czerwcu 2011 roku na stronie internetowej: http://www.sggw.pl/rekrutacja/.