Informację o odwołaniu kurator przekazano podczas konferencji w Krakowie.

Czarny czas dla edukacji w Małopolsce się skończył - mówiła ministra oświaty.

Barbara Nowak odwołana

Reklama

Tymczasowo pełniącą obowiązki kuratora ma zostać Gabriela Olszowska, a docelowo Barbara Nowak zostanie zastąpiona przez nowego kuratora, którego wyłoni konkurs.

Reklama

Dziś mamy przyjemność poinformować młodzież, nauczycieli i rodziców, że średniowiecze, które próbowano wam tutaj zaprowadzić w edukacji, właśnie się skończyło. Właśnie podpisałam odwołanie pani kurator Barbary Nowak – ogłosiła Nowacka.

Barbara Nowacka ogłosiła tę decyzję i dodała, że "jest to dobra wiadomość dla szkół, ponieważ Nowak zajmowała się nie tym, czym powinien zajmować się kurator oświaty".

Barbara Nowak odniosła się do dymisji w mediach społecznościowych.

Komentarz Barbary Nowak

Dziękuję Nauczycielom, Pracownikom Oświaty, Uczniom, ich Rodzicom za tysiące spotkań, pięknych wzruszeń. Dziękuję za wspólną troskę o młode pokolenie, ratowanie szkół i MDKów przed likwidacjami. Życzę, aby w małopolskich pięknych szkołach, przedszk. dzieci zawsze były bezpieczne - napisała na portalu X była kurator.

Reklama

Kim jest Barbara Nowak?

Barbara Nowak to była kurator oświaty w Małopolsce. Urodziła się w Krakowie w 1959 roku i ukończyła studia historyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracowała jako nauczycielka historii w Szkole Podstawowej nr 85 w Krakowie, a następnie została dyrektorką tej placówki. W 2016 roku została mianowana małopolską kurator oświaty. W ostatnich latach budziła kontrowersje swoimi wypowiedziami i działaniami, takimi jak próba umieszczenia preambuły polskiej Konstytucji w krakowskich szkołach, protest przeciwko środowisku osób LGBT czy określenie szczepień przeciwko koronawirusowi mianem "eksperymentu".