Akrobatyka dla dzieci

Twoje dziecko jest aktywne fizycznie i ma dużo energii? Fikołki i szpagaty sprawiają mu radość? Ciekawym pomysłem mogą okazać się profesjonalne zajęcia akrobatyczne. Typ aktywności sportowej, który mocno zyskuje na popularności. Kluczowa zaleta zajęć akrobatycznych? Ćwiczenia rozwijają koncentrację dziecka i wpływają na generalny rozwój psychoruchowy. Zabawę można łatwo połączyć z rozciąganiem większości partii mięśni. Zajęcia z akrobatyki mogą mieć charakter czysto hobbystyczny lub przygotowywać do startu w profesjonalnej karierze sportowej.

Zajęcia pozalekcyjne z emisji głosu

Reklama

Zajęcia z logopedą nie są przeznaczone wyłącznie dla dzieci, które mają problem z wymową. Ćwiczenie emisji głosu jest przydatne na każdym etapie rozwoju. Zajęcia mogą mieć formę zabawy, ćwiczeń z wymowy, pracy indywidualnej lub grupowej. Bardzo ciekawe efekty można uzyskać łącząc pracę z głosem z zajęciami z profesjonalnego śpiewu. Na lekcjach dodatkowych dziecko może nauczyć się prawidłowo oddychać, ćwiczyć artykulację i fonację. Efekt prawidłowej wymowy? Większa pewność siebie w szkole, na zajęciach, w sytuacjach społecznych i dobra inwestycja na przyszłość.

Reklama
Reklama

Shinrin yoku, czyli kąpiele leśne

Ten stosunkowo nowy trend opiera się na wiedzy znanej od wieków. O dobroczynnych właściwościach lasu wiedzieli już nasi przodkowie. Obecnie dysponujemy również badaniami, które jasno pokazują wpływ leśnych spacerów m.in. na obniżenie poziomu hormonów stresu. Shinrin yoku – to japoński zwrot oznaczający kąpiel leśną, czyli szereg aktywności zorientowanych na kontakt z przyrodą. Polskie szkoły kąpieli leśnych posiadają już pierwsze oferty zajęć dla najmłodszych. Kreatywny, relaksacyjny kontakt z naturą gwarantowany.

Wielki powrót harcerstwa

Trend, którego można było się spodziewać. Po latach posuchy zielone szkoły harcerskie wracają do łask. Trochę na przekór hiper-popularności nowych technologii. Jak się okazuje, coraz większa liczba dzieci i nastolatków zamiast ekranu komputera woli zajęcia typu survival. Harcerskie zajęcia pozalekcyjne? Nauka dyscypliny, gotowania, praktycznych umiejętności, socjalizacji i wielu, wielu innych. Warto dodać, że harcerskie wyjazdy są często połączone z dodatkowymi zajęciami np. kursami językowymi.

Lekcje japońskiego zamiast angielskiego?

Nauka języków rzadkich, oryginalnych to stale rosnący trend – nie tylko na rynku zajęć dla dzieci. Obok standardowych korepetycji językowych coraz większą popularnością cieszą się zajęcia z języków azjatyckich. Top zestawień od wielu lat zajmuje język japoński, a w ostatnich latach również koreański. Skąd taki wybór? Za wyborem japońskiego stoi m.in. rosnący fandom kultury anime, w przypadku koreańskiego – zainteresowanie k-popem. Starsi uczniowie celowo wybierają zajęcia z języków rzadkich, przygotowując się m.in. do studiów lingwistycznych i pracy tłumacza

Zajęcia pozalekcyjne z uważności: mindfulness dla dzieci

Kolejny trend w zajęciach dla uczniów, z dużym potencjałem na zdobycie zainteresowania rodziców. Mindfulness to nic innego jak uważność i koncentracja. Zajęcia z uważności polegają zazwyczaj na prostych ćwiczeniach budujących koncentrację. Mogą mieć formę zabawy, krótkich wykładów, ćwiczeń oddechowych lub pracy w grupie. Prowadzącym jest zazwyczaj psycholog, pedagog lub terapeuta specjalizujący się w pracy z dzieckiem. Z oferty mogą szczególnie skorzystać dzieci dla których standardowe zajęcia szkolne – hałas, nadmiernie zagęszczone klasy – są wyzwaniem.

Robotyka dla najmłodszych

Na koniec trend, który z niszowego stał się bardzo szybko popularnym. Zajęcia pozalekcyjne z robotyki dla dzieci na dobre rozgościły się w ofercie pozaszkolnych aktywności. Robotyka łączy technologię z kreatywnością i dobrą zabawą. Jest również kierunkiem z ogromnym potencjałem na rynku studiów i pracy. Nic dziwnego, że oferta zajęć powraca rok po roku z coraz to nowszymi udogodnieniami. Jednym z ciekawszych jest m.in. wykorzystanie klocków LEGO (zaawansowane zestawy techniczne).