Przesuwamy egzaminy maturalne i egzaminy ósmoklasistów, na pewno zakomunikujemy to co najmniej na trzy tygodnie wcześniej, kiedy te egzaminy się odbędą i nie odbędą się wcześniej niż w czerwcu - poinformował premier na konferencji prasowej.

Reklama

Dodał, że taka była większość głosów - ekspertów, dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów. Rozumiemy, że to jest nietypowy czas dla wszystkich Polaków i zdecydowaliśmy się podjąć taką decyzję - podkreślił szef rządu.

Z kolei szef resortu edukacji został zapytany, w jaki sposób zostanie rozwiązania kwestia zakończenia roku szkolnego i świadectw oraz czy przewiduje się wydłużenie roku szkolnego. Na razie nie ma takiego powodu. Świadectwa także można odbierać w terminie późniejszym. Nie musi być to dzień zakończenia zajęć - odpowiedział Dariusz Piontkowski Będziemy także zalecali dyrektorom, aby świadectwa mogli przekazywać uczniom w formie elektronicznej - powiedział szef MEN.

W związku z epidemią COVID-19 do 26 kwietnia przedłużone będzie też zamknięcie uczelni, odwołane będą wtedy m.in. zajęcia stacjonarne na uczelniach - wynika z informacji przedstawionych w czwartek przez rząd.