Wyrok nie jest prawomocny.

Proces toczył się z wyłączeniem jawności. Jak powiedział PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach sędzia Tomasz Durlej, sąd rejonowy skazał Przemysława K. na karę dwóch lat i sześciu miesięcy pozbawianie wolności.

Reklama

Sąd orzekł także wobec oskarżonego zakaz zajmowania wszelkich stanowisk i wykonywania wszelkich zawodów albo działalności związanej z wychowaniem, edukacją i leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi przez 10 lat.

Sprawa dotyczy nauczyciela informatyki i wychowawcy jednej z kieleckich szkół podstawowych, którego – jak podawały lokalne media – wiosną zatrzymała policja. Usłyszał on zarzuty związane z przestępstwem przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Prokuratura wyjaśniała wówczas, że w sprawie nie było pokrzywdzonych i nie miała ona związku z pracą podejrzanego.

Przemysław K. został aresztowany przez sąd i zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych.

W sierpniu prokuratura zakończyła śledztwo w tej sprawie. Mężczyzna został oskarżony o dwa czyny związane z posiadaniem materiałów pornograficznych z udziałem nieletnich. Przemysław K. przyznał się w śledztwie do zarzutów.

Reklama