W edukacyjną przeszłość znanych i lubianych zajrzał "Super Express". Okazuje się, że egzaminu dojrzałości nie zdali: piosenkarki Edyta Górniak i Agnieszka Chylińska, dziennikarka Paulina Młynarska, współzałożyciel Perfectu Zbigniew Hołdys, Robert Gawliński z Wilków, muzyk i poeta Maciej Maleńczuk, a nawet światowej sławy mistrz filmu Andrzej Wajda.

Reklama

>>> Matura 2011 - zdaj! Także na Facebooku. Polub nas!

"Myślę, że wspólny koncert takich wykonawców byłby jednym z lepszych koncertów artystycznych" - podsumował to zestawienie Robert Gawliński. On sam z nauki zrezygnował dla muzyki.

"Obnosiłem się z faktem, że nie mam matury. Moja matka, nauczycielka, bardzo się tego wstydziła. Była przerażona, gdy mówiłem o tym w wywiadach" - opowiada "Super Expressowi" Zbigniew Hołdys.

>>> A Magda Gessler miała poprawkę. Czytaj więcej!!!

"Nie mam poczucia, że brak matury przeszkodził mi w czymś w życiu. Jestem wykształcona, oczytana. Otoczenie nie wyrzucało mi, że nie mam papierka" - twierdzi z kolei Paulina Młynarska.

"Wykształcenie nie ma wpływu na popularność. Nie samo wykształcenie decyduje o sukcesie. Jednak matura to "minimalne minimum" dla osoby publicznej, która chciałaby zaistnieć. Informacja o braku matury nie zburzy wizerunku gwiazdy. Ale też nie pomaga" - tłumaczy w rozmowie z "Super Expressem" medioznawca Wojciech Szalkiewicz.Więcej
http://www.se.pl/rozrywka/plotki/matura-2011-z-nich-nie-bierz-przykladu-edyta-gorniak-andrzej-wajda-agnieszka-chylinska-paulina-mlyna_183211.html