Będziemy mówili o kolejnej rzeczy, która była wielokrotnie zgłaszana i niestety zaniedbana w systemie edukacji, czyli edukacji zdrowotnej. Robimy to wspólnie, żeby młode osoby edukować o zdrowiu w sposób rzetelny, wszechstronny – poinformowała Nowacka.

Reklama

Nowy przedmiot w szkole

Podkreśliła, że nowy przedmiot będzie wprowadzony do programu nauczania zarówno w szkołach podstawowych, jak i średnich. Zwróciła uwagę na konieczność rozmów na temat zdrowia psychicznego, zdrowego odżywiania, zdrowia fizycznego i zdrowia seksualnego. Podkreśliła również, że młodzi ludzie potrzebują psychicznej odporności.

Mamy w planach także działania na rzecz szczepień w szkołach. Szczepienie HPV ratuje życie. Rak szyjki macicy zabija kobiety, zabija młode dziewczyny, prowadzi do bezpłodności, a jest chorobą której można uniknąć - zakończyła Barbara Nowacka.

Reklama

Więcej szczegółów o "edukacji zdrowotnej"

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że w piątek, 12 kwietnia, o godzinie 11:00 odbędzie się konferencja prasowa, w której wezmą udział minister edukacji Barbara Nowacka, minister zdrowia Izabela Leszczyna oraz minister sportu i turystyki Sławomir Nitras. Głównym tematem konferencji będzie wprowadzenie nowego przedmiotu do programu szkolnego