Dyrektorzy szkół tłumaczą się przed prokuratorami ze strajku. "Polityczna kontrola"

| Aktualizacja:

Państwowa Inspekcja Pracy nie próżnuje w wakacje i na prośbę resortu edukacji sprawdza, czy placówki oświatowe dochowały formalności przy organizowaniu kwietniowego strajku. DGP dotarł do wyników tej kontroli.

wróć do artykułu
  • ~PiS niech żyje..[..]
    (2019-08-21 07:54)
    I tak wbrew temu co widzimy wiszącego na ścianie, mamy rok 1947, a przed nami kolejne z tego zestawu.
  • ~asia
    (2019-08-21 07:56)
    Skutkiem strajku nauczycieli, ogłoszonego przez lewicowy ZNP, będzie wyższa wygrana PIS w wyborach 13 października.
  • ~rusin
    (2019-08-21 07:57)
    A widzial kto by głosował za zwiększenie dla siebie obowiazkow służbowych mają ferie wakacje wszystko płatne dzieci uczą się w domu z rodzicami a 18h przy tablicy w tyg i jeszcze im źle do roboty leni
  • ~T LIS
    (2019-08-21 07:57)
    Mam nadzieję, że po wyborach podniosą nauczycielom czas pracy do 40 godz./tydzień, by pracowali jak uczciwi ludzie. A jak się komuś nie podoba niech zmieni pracę. Nikt za nimi płakać nie będzie..
  • ~dt
    (2019-08-21 07:58)
    A czemu nie protestują na wakacjach? Każdy inny pracownik zasuwa przez całe lato do roboty wykorzystując kilka lub kilkanaście dni na urlop, a oni po wakackach sobie jeszcze wolne będą fundować...
  • ~W
    (2019-08-21 08:05)
    Der Dziennik popiera strajk terrorystow z ZNP kierowanych przez Totalna Targowice. Pseudo dziennikarze z waszej redakcji powinni publicznie oswiadczyc ze pracuja dla Berlina I Moskwy.
  • ~olejnik
    (2019-08-21 08:07)
    Biedulek nie dostał miejsca na liście ti musi strajkowac ,żenujący gość
  • ~dorota
    (2019-08-21 08:08)
    No tak,wybory idą to trzeba w Polsce zrobić młyn?a to kurna w wakacje nie mogliście protestować?Zobaczycie jak wam społeczeństwo podziękuje,baranki.
  • ~ABP
    (2019-08-21 08:09)
    Po wpisach poprzedników widać że PiSowskie fermy trolli mają się dobrze. Ciekawe kto tym razem nadzoruje akcję? Kto jest oficerem prowadzącym 1, kto 2 a kto Szefem?
  • ~Krystyna
    (2019-08-21 08:29)
    PO zgłupiało do reszty ! Egzekwowanie prawa uważa za próbę zastraszenia ! Gdyby nie było to takie straszne ,to byłoby śmieszne !!!
  • ~Zdzichu
    (2019-08-21 08:32)
    Dorota niech społeczeństwo dziękuje bardzo się nauczyciele ucieszą. Przecież to są nieroby i obiboki biorą pieniądze za nic to niech pensji nie dostają a najlepiej będzie jak nauczyciel miał powołanie a praca będziemu przynosić satysfakcję tylko z niesienia kaganka oświaty a nie z tego że daje chleb, to niech nauczaniem zajmą się księża i zakonnice. Oni nie mają rodzin (przynajmniej oficjalnie), więc mogą cały swój czas pomiędzy mszą o 6:00 i 18:00 poświęcić na nauczanie i zajmowanie się dziećmi póki nikt ich ze szkoły nie odbierze. I nie trzeba im płacić bo utrzymuje ich Kościół. I nie mają prawa do strajku. Wieki temu tak było, to może i teraz się sprawdzi. Najlepiej naklepać dzieci i niech szkoła wychowa,karmi(najlepiej za darmo),zrobi wszystko za rodzica a ten będzie tylko siedział,pachniał i brał 500. Spójrzcie w lustro,o ile jeszcze z domu samo nie uciekło i zastanówcie się nad sobą. Skoro jednak osób niezadowolonych z polskiego szkolnictwa i pracy nauczycieli jest więcej niż nauczycieli, to dlaczego z tym nie walczycie? Co nagle się boicie konfrontacji z nauczycielem? Przecież to tylko tłuk i nierób. Idźcie na ulicę, rozpocznijcie inicjatywę obywatelska, zmienię "na górze" to jak wszystko, w końcu żyjemy w państwie demokratycznym. Tylko nie zapomnijcie że: podstawę programowa (czyli to jaka wiedza jest przekazywana), siatkę godzin (czyli to ile godzin uczeń siedzi w szkole), ilość godzin, długość semestrów, długość wakacji i innych przerw ustala MINISTERSTWO A NIE NAUCZYCIELE! To wszystko wynika z rozporządzeń MINISTERSTWA! Chcecie zmian? Idźcie do MINISTERSTWA A NIE DO NAUCZYCIELA, bo nauczyciel musi się podporządkować temu co każe mu ministerstwo. Ale przecież się boicie, bo jeszcze wam zabiorą 500 i wtedy trzeba będzie pracować.
  • ~35+, raj na ziemi. Korepetycje+
    (2019-08-21 08:45)
    Mlodzi emeryci branzowi. Tylko oni zasiaja budzet kurortow, bo cala reszta pracujac niema po prostu czasu wakacjowac sie. Korepetycje +.
  • ~Zks
    (2019-08-21 08:56)
    Ale się pis trolle opłacane z naszych podatków uaktywniły. Plują, szczują, grożą, kłamią i pomawiają. Czyli robią to co potrafią najlepiej. Wasz czas się kończy. Wróci wolna demokratyczna Polska i prawdziwe państwo prawa to rozliczy się waszych mocodawcow.
  • ~taktotak
    (2019-08-21 09:12)
    Po komentarzach widać, jakim poważaniem wsrod Polaków cieszą się nauczyciele. Jak to mówił jeden robotnik: tylko gupcy musza sie uczyć. Ja wim swoje...
  • ~Drzymała
    (2019-08-21 09:59)
    Czy dzieci z Wrześni też pytały okupanta czy strajk będzie legalny?
  • ~mola
    (2019-08-21 10:27)
    Po przeczytaniu większości komentarzy robi się niedobrze. Ludzie, o czym Wy piszecie? Chyba do końca nie wiecie, a za pieniądze napiszecie wszystko. Zostańcie nauczycielami i osiągniecie to ogromne szczęście i przywileje, o których piszecie, a nie macie zielonego pojęcia. Niech trolle uważają, bo w myśl porzekadła "nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka" , i nie trzeba zapominać, że kłamstwo ma krótkie nogi. Trzeba być człowiekiem, nie tylko wczoraj, ale dziś i jutro, by przeglądając się w lustrze, można by stwierdzić nikogo nie skrzywdziłem, nie pomówiłem itd.
  • ~ula
    (2019-08-27 20:26)
    po co wogole sie uzyc, zlikwidowac szkoly , nauczycieli na bruk i ciemnym narodem bedzie latwiej zadzic.
  • ~woj
    (2019-08-28 01:48)
    Winni są nauczyciele,bo nauczyli głąbów pisać ale myśleć już nie.Stąd takie a nie inne "komętarze" pisowskich półgłówków,nauczanych wg programów MEN-PIS.

Może zainteresować Cię też: