Trzaskowski: PiS próbuje ze mnie robić antyklerykała

| Aktualizacja:

Patrząc na moje dzieci, uważam, że religia w szkołach nie do końca się sprawdziła, ale nie będę wojował, żeby ją ze szkół wyprowadzić - powiedział na antenie TVN24 prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

wróć do artykułu
  • ~JA:
    (2019-01-17 15:36)
    Panie Trzskowski, wydziwia Pan. Bog byl, jest i bedzie, Czy Pan byl zwolennikiem tradycji, czy nie, niezaleznie jakie to byly czasy i jaki punkt widzenia Pan dzisiaj ma. Kazdegos dnia nie bedzie wazne: Co osagnelismy, jakie mamy oszczednisci, jakie dobra materialne zgromadzilismy, jacy jestesmy wazni, ile mamy wladzy? ON zada jedno pytanie: Czlowieku, co zrobiles w Imie Moje? "Pamiętam, kiedy religia wchodziła do szkół, byłem tego zwolennikiem ze względu na tradycję, rolę Kościoła w czasach opozycji. W tej chwili, patrząc na moje dzieci, uważam, że religia w szkołach nie do końca się sprawdziła"
  • ~Vigiliant
    (2019-01-17 07:21)
    Rafał Trzaskowski ma rację jak chodzi o religię w szkołach. Dwaj moi synowie mają traumatyczne doświadczenia związane z lekcjami religii, mimo że uczęszczali na nie w wielkim mieście. Zakompleksione katechetki niedotrzymujące słowa w stosunku do dzieci, a do tego uczestniczące w mobbingu. Religia została wprowadzona do szkół, tzw. "kuchennymi schodami" przez niejakiego pana prof. Stelmachowskiego, który solennie zapewniał, że katecheci i księża nie będą za jej nauczanie pobierać wynagrodzenia. Niedługo potem hierarchowie zaczęli mówić, że za pracę trzeba płacić, nie wspomnieli jednak o tym, że to oni powinni płacić, a nie rzekomo świeckie państwo. A co teram mamy? Mamy większość duchownych na państwowych i samorząądowych etatach. Jeśli dana organizacja religijna chce uprawiać prozelityzm, ma to robić na wlasny koszt. W świetle tego co się dzieje, tzn całkowitego upadku moralnego duchowieństwa, strach wysłać dziecko na oazowy obóz z księdzem. A co do uczestnictwa duchownych w świeckich uroczystościach, też jestem przeciw z powodów czysto finansowych. Żadna taka "posługa" nie jest bezpłatna, trzeba coś włożyć do koperty dla Wielebnego. Czysta komercja, zgodnie z maksymą "ani rasa, ani masa, tylko kasa" "Niech będzie pochylony" jak mawiano w otoczeniu jednego z poznańskich kardynałów.
  • ~jestem czysty jak woda w szambie.
    (2019-01-09 11:37)
    Masz pan twarz jam gruboziarnisty papier scierny...nie chlej pan tyle!
  • ~ale jaja, ale jaja, ale jaja
    (2019-01-09 11:24)
    Tęczowy Rafałek jest niezależny ?????
  • ~Henryk Buczak - chrzescijanin Australia
    (2019-01-09 10:13)
    Jestem juz starcem,pamietam moje spotkanie z religia,chodzilem na nia az do matury.Odmowilem wziecia swiadectwa jej ukonczenia,jaki byl powod,przez dwa lata przed zakonczeniem religii ,stale walczylem z ksiedzem,poslugujac sie wiadomosciami z historii oraz z Biblii.Pozniej az do mojej ucieczki z komuny,sam dobrowolnie jeszcze raz wrocilem do historii i Biblii,to mnie ocucilo.Przez prawie 40 lat jestem chrzescijaninem ,ktorego wiara opiera sie na nauce biblijnej i to mnie wystarczy,zreszta trudno dyskutowac w tym temacie na forum.W Polsce ludzie sa wygodni,nie chca zrobic pierwszego kroku ku poznamiu prawdy,dlaczego ?,wygodnie im zyc w religii,ktora ich z tego wyrecza.Pierwszy moj punkt poznania ,byla nauka jestem zwiazany z technika przemyslowa i wojskowa.Nikt nie jest wstanie udowodnic powstanie materii i swiatla ,czyli wszechswiata,na to odpowiedz dala mi Biblia.Cala moja rodzina bez przymusu ,agitacji zabrala sie do studiowania tekstow biblijnych ,skutek taki ,ze poszli za nauka biblijna a nie za ludzmi,sektami,religiami.Moi rodzice ekonomisci poznali Biblie ,zrezygnowali z Krk przyjeli chrzest zgodnie z tym jak to uczynil Pan Jezus Chrystus,pozniej glosili ,to co jest w Biblii,nagrali DVD dyski ,ktore kraza po swiecie.Zmarli w Jezusie Chrystusie,ktorego poznali za sprawa Ducha Swietego,zostali pogrzebani po chrzescijansku bez ksiezy i glupoty.Religia to nie wiara i odwrotnie.Zbawienie jest tylko przez jednego Syna Bozego Pana Jezusa Chrystusa.
  • ~Środa
    (2019-01-09 09:51)
    Peowska retoryka. Za robotę się weź chłopie a nie krytykę . Góra śmieci czeka na decyzje.
  • ~cokroktopis alboafery iSKOKInakasę
    (2019-01-09 09:35)
    Niestety robota na pisowską modłę skutkuje wielkim bałaganem, który znowu trzeba będzie sprzątać.
  • ~mniej gadać
    (2019-01-09 09:30)
    Śmieci wywozić.
  • ~POstKOmuna do de
    (2019-01-09 09:22)
    Czaskoś jojczy na PiS, a sypia z antyklerykałką.
  • ~Slazak
    (2019-01-09 09:19)
    Naczelny POjac warszawskiego nie bójmy się dodać przymiotnika knajackiego PO+lactwa niejaki naTrzaskany, wydał z siebie głos. Chłopie do roboty dla warszawwsioków leniu! A nie wdawać się dyskusję z PISem na tematy o których nie masz zielonego POjęcia !!!! Śląsk kocha PIS i ja jako Ślązak z dziada pradziada o proweniencji polskiej, nie hanyskiej czyli pruskiej również kocham mój PIS !

Może zainteresować Cię też: