Reklama
Odwiedziliśmy 3 miasta:W Katowicach odbyły się warsztaty zhistorii z trenerka Marcelą Gruszczyk.
Maturzyści przerabiali tematykę:
1. Od Kongresu Wiedeńskiego do I Wojny Światowej, czyli XIX-wieczne dzieje
2. Polska i świat współczesny
Warsztaty odbyły się na Uniwersytecie Śląskim
Natomiast w Warszawie i we Wrocławiu odbyły się warsztaty z WOS-u, z tematyki:
1. Zjednoczony kontynent, czyli o instytucjach i historii Unii Europejskiej
2. Stosunki międzynarodowe i problemy współczesnego świata na maturze 2012
Warsztaty w Warszawie odbyły się w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie i poprowadził je trener Maturowa Marcin Kędzierski.
Maturowo
We Wrocławiu trenerkę Beatę Master i warsztatowiczów gościła również Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, wydział zamiejscowy we Wrocławiu.
Beata wspomina ten weekend następująco:
Trenerzy Maturowa mają to szczęście, że mogą pracować z młodymi, pełnymi energii, kreatywności ludźmi. Tak właśnie było we Wrocławiu, na niesamowitej uczelni SWPS, na warsztatach Maturowa w ubiegły weekend. 8 godzin intensywnej pracy, wspólnego przemierzania meandrów UE i reszty świata. Dostrzeganie nowych, ciekawych aspektów na arenie globalnej, liczne dyskusje, notatki, ćwiczenia, a pomiędzy tym rozmowy o życiu, wielkich i małych pasjach Uczestników oraz ich planach na przyszłość. Jestem pewna, że ich cele się zrealizują.
A co sami Maturzyści mówili po weekendzie o warsztatach Maturowa? Oto kilka opinii uczestników warsztatów:
Świetna trenerka, super atmosfera, praca grupowa. Warsztaty były bardzo ciekawe, przez co chciała się w nich uczestniczyć. Na większości warsztatów jest nudno, tutaj tego nie było. Wreszcie poczułem, że robię coś konkretnego i na prawdę wynoszę coś z lekcji/warsztatów.
Bardzo solidne przygotowanie do matury, luźna atmosfera i przebywanie w otoczeniu ludzi chcących pogłębiać swoją wiedzę.
Świetna atmosfera, wysokie zaangażowanie, kwalifikacje i umiejętności trenera. Interesujące pomysły, rozwiązania ułatwiające nauką, zapamiętywanie, wyciąganie wniosków. Otwartość, pełne zaangażowanie ekipy Maturowa (tych trenerów których poznałam to jest Dominika Hofman, Marcela Gruszczyk).
Jeśli czujesz, ze to jest to – nic prostszego: zapisz się na www.maturowo.edu.pl !
Spiesz się bo zapisy na weekend 14-15.04 trwają jeszcze tylko 3 dni!
Poniżej możesz zobaczyć kilka zdjęć ze wszystkich warsztatów, a jeśli chcesz więcej, to zapraszam do galerii na facebooku lub na stronie Maturowa!