Pisemne egzaminy potrwają do 22 maja i będą przeprowadzane w dwóch turach dziennie – porannej (9:00) i popołudniowej (14:00). Terminy poszczególnych przedmiotów określiła Centralna Komisja Egzaminacyjna. Z kolei ustne egzaminy odbędą się między 9 a 24 maja – daty ustala indywidualnie każda szkoła.
We wtorek 6 maja uczniowie zmierzą się z matematyką na poziomie podstawowym. Po południu zaplanowano egzaminy z języka kaszubskiego, łemkowskiego oraz z łaciny i kultury antycznej.
Matura 2025 wystartowała. Na początek język polski
Środa 7 maja to dzień języków obcych – rano maturzyści podejdą do egzaminów podstawowych z angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego i włoskiego. Po południu odbędą się egzaminy w języku obcym z matematyki i geografii – przeznaczone dla absolwentów szkół dwujęzycznych.
8 maja przewidziano rozszerzony i dwujęzyczny angielski (rano) oraz historię muzyki (po południu). Następnego dnia – 9 maja – zaplanowano biologię rano, a po południu filozofię.
Kolejny tydzień rozpocznie się 12 maja rozszerzoną matematyką. Po południu tego dnia odbędą się egzaminy z rosyjskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym. 13 maja maturzyści napiszą test z WOS-u (rano), a po południu z niemieckiego – również na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym.
14 maja odbędą się egzaminy z informatyki (rano) i historii sztuki (po południu). Dzień później – 15 maja – zaplanowano geografię (rano) i języki mniejszości narodowych na poziomie podstawowym (po południu). 16 maja to chemia (rano) i te same języki, ale na poziomie rozszerzonym (po południu).
Ostatni tydzień matur rozpocznie historia (19 maja rano) i francuski w wersji rozszerzonej i dwujęzycznej (po południu). 20 maja – fizyka rano, hiszpański po południu. 21 maja uczniowie napiszą rozszerzony język polski, a po południu – włoski na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. Sesję zakończą egzaminy w językach obcych dla absolwentów szkół dwujęzycznych, zaplanowane na 22 maja.
Matura 2025. Egzaminy ustne
Egzaminy ustne odbędą się w terminach ustalanych przez szkoły – w dniach 9–24 maja.
Dla uczniów, którzy nie będą mogli przystąpić do egzaminów w terminie głównym z powodów losowych lub zdrowotnych, przewidziano dodatkową sesję: pisemną w dniach 3–17 czerwca oraz ustną w dniach 9–11 czerwca.
Wyniki egzaminów maturalnych zostaną ogłoszone 8 lipca. Tego samego dnia uczniowie poznają swoje indywidualne rezultaty i otrzymają świadectwa.
Sesja poprawkowa zaplanowana została na 19–20 sierpnia. Pierwszego dnia odbędą się egzaminy pisemne, a drugiego – ustne.
Pełne zestawienie wyników, obejmujące wszystkie sesje (majową, czerwcową i sierpniową), Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi 10 września.
Źródło: CKE, PAP