Matura 2023

W tym roku egzaminy przeprowadzane są w dwóch formułach. Tegoroczni absolwenci liceów ogólnokształcących, to pierwszy rocznik, który uczył się w ośmioletniej szkole podstawowej i w czteroletnim liceum zgodnie z nową podstawą programową kształcenia ogólnego i będzie zdawać egzamin w nowej formule. Otrzymali arkusze egzaminacyjne z elementami graficznymi w kolorze fioletowym.

Reklama

Z kolei tegoroczni absolwenci techników to ostatni rocznik, który był w gimnazjum i kończy czteroletnie technikum, uczący się według starej podstawy programowej. Będą oni zdawać maturę w starej formule. Wraz z nimi maturę w tej formule zdawać będą też tegoroczni absolwenci szkół branżowych II stopnia. Absolwenci techników maturę w nowej formule będą po raz pierwszy zdawać wiosną 2024 r. Wówczas przystąpi do niej pierwszy rocznik absolwentów pięcioletnich techników. Otrzymali arkusze oznaczone kolorem pomarańczowym.

Matura z angielskiego

Z jakimi zadaniami i tematami wypracowania musieli zmierzyć się tegoroczni maturzyści? CKE opublikowała arkusze egzaminacyjne z polskiego ze starej i nowej formuły.

Po kliknięciu w odpowiednie linki będzie można sprawdzić, która matura – w formule 2015 czy 2023 – była trudniejsza.

Formuła 2023 ARKUSZE

Reklama

JĘZYK ANGIELSKI Poziom podstawowy>>>

Transkrypcja nagrań>>>

Nagrania>>>

Formuła 2015 ARKUSZE

JĘZYK ANGIELSKI Poziom podstawowy>>>

Transkrypcja nagrań>>>

Nagrania>>>

Matura z matematyki na poziomie podstawowym już 8 maja. W naszym serwisie tuż po 14.00 opublikujemy arkusze CKE oraz proponowanie odpowiedzi dla formuły 2015 oraz 2023. Zapraszamy!