W ramach kampanii informacyjnej MEN powstał spot, który będzie emitowany na antenie Telewizji Polskiej, w internecie i w mediach społecznościowych do 8 kwietnia.

Reklama

"Młodzi ludzie mają plany i marzenia. Zadbamy, by mogli je spełniać" – słyszymy w spocie, w którym występuje kilkoro uczniów przystępujących do egzaminów na koniec szkoły w tym roku. Nastolatkowie opowiadają o swoich planach na przyszłość.

Trwa ładowanie wpisu

Celem akcji jest wsparcie uczniów w przygotowaniach do egzaminów, a także w ich dążeniach do zrealizowania własnych pasji i marzeń. Kampania wskazuje również na bezpieczeństwo uczniów, ich rozwój i na jak najlepszy start w dorosłe życie jako na priorytety działań MEN.

Reklama

MEN informuje, ze oprócz kampanii w mediach pojawiać się będą publikacje m.in. przypominające o terminach egzaminów i o możliwościach dalszego kształcenia, jakie czekają na absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Terminy egzaminów zaplanowane są na: 10, 11 i 12 kwietnia – egzamin gimnazjalny, 15, 16 i 17 kwietnia – egzamin ósmoklasisty, a 6 maja mają rozpocząć się matury.

W poniedziałkowym komunikacie MEN, powołując się na dane przekazane przez dyrektorów szkół i przedszkoli oraz kuratoria oświaty, zapewniło, że "zdecydowana większość publicznych przedszkoli będzie pracowała bez problemów, a większość dyrektorów szkół deklaruje, że egzaminy w ich szkołach odbędą się bez zakłóceń".

Z danych MEN wynika, że w około 71 proc. publicznych przedszkoli, w 52 proc. szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych nie przeprowadzono referendów strajkowych. Biorąc pod uwagę jedynie szkoły ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe, odsetek ten wynosi 62 proc.

Reklama

"Oznacza to, że większość placówek w całym kraju będzie pracowała bez problemów. To ważna informacja dla rodziców i uczniów, którzy przygotowują się do egzaminów ósmoklasistów, gimnazjalnych oraz maturalnych" – informuje MEN.