Tajne komplety bez rządowego elementarza. Nauczyciele wolą używać innych podręczników

Nauczyciele po cichu zbierają pieniądze na inne książki. Wolą używać tych, do których nabrali zaufania przez lata.

wróć do artykułu
  • ~vh
    (2014-09-30 11:43)
    Nie mam nic przeciwko jednemu i oficjalnemu podrecznikowi - powinien byc on opracowany przez specjalistow, oceniany i wybrany przez MEN a prawo do jego druku na zasadzie nieodplatnej udzuelone kazdemu wydawnictwu pod warunkiem jednej i stalej symbolicznej oplaty - to co zrobil Tusk to zwykla propaganda.
  • ~pPrOblem
    (2014-09-30 10:34)
    Wiecie dlaczego wygrała ta książka?Bo była najtańsza.Tuska nie interesowała jakość materiałów tylko zagranie na ludzkiej głupocie.Won z PO i PiSem.Jedni i drudzy to banda złodziei i nieudaczników.
  • ~janinaH
    (2014-09-30 11:59)
    Ta panią od Oświaty powinni przebadać psycholodzy i psychiatrzy na pewno nie bez przyczyny zatwierdziła te podręczniki dla pierwszo klasistów
    To są jakieś urojenia zaburzeń psychicznych .
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-09-30 16:29)
    POzamykać złodzieji z PO !!!
  • ~Drzazga 101
    (2014-09-30 11:37)
    O Matko, przyjrzałem się temu elementarzu i powiem Wama, Ludzieńki, że jakbym miał za jego pomocą poznawać pisanie i czytanie, zwłaszcza w wieku 6 lat, to bym się najadł stracha i nabawił kompleksów na całe życie, kuervas ! Przeto nie dziwię się, że uczytiele go wrzucają do kosza i kserują jakiś - tak przypuszczam - bardziej STONOWANY elementarz. No bo popatrzmy na okładkę i to LITERNICTWO w tytule - KAŻDA litera inna ! Takie cóś musiał wymyśleć ktoś, kto ma chorą wyobraźnię, no bo normalny maluch jak to zabaczy to od razu se pomyśli: - O rany, przecież TAK się nie pisze WYRAZÓW, kurcze blade ! Poszczególne strony opisują sytuacje i otoczenia bachorów chyba z BARDZO bogatych krajów, których nie dostąpią i w których nie znajdą się nasze bachory, gdzieś w Iłży, czy Koziej Wólce, dla których taki wyjazd z rodzicami nad morze to marzenie ściętej głowy, którym jest - jak wiadomo - przyrosnąć. Pokazują szkołę i insze obiekty, że tak powiem fizjograficzne, a pod nimi opisy sytuacji, które musi czytać uczytiel, bo maluch ani dudu - póki co - czyli se pogadają i lecą dalej, a u malucha rodzi się kompleks, że to nie on to przeczytał i jak tak dalej pójdzie, to nauka czytania go natenczas przerasta. U Falskiego BOHATERAMI czytanek była Ala, Ola i As, pies chyba Ali - a tu mamy na "dzień dobry" 24 - słownie DWUDZIESTU CZTERECH bachorów, których imiona trzeba wykuć na pałę, kojarząc je TYLKO z rysunkiem właściciela/lki tego imienia. I niech mi nikt nie wmawia, że dzieci dorastają dziś szybciej, że łykają więcej informacji, może tak, ale ich percepcja i możliwości uczenia się nie zmieniają się tak z dekady na dekadę. "Langsam, langsam, aber sicher" - jak mawiał Kramer w "Vabanku". Mówiąc szczerze, to tyn DARMOWY elementarz to można by se potłuc o kant dupy.
    Hej !-
  • ~Gość
    (2014-09-30 12:49)
    A ja mam pytanie z innej beczki.
    Czy w :
    -matematyce
    -fizyce
    -angielskim
    -polskim
    -chemii,
    -biologii, itp
    na poziomie podstawówki czy gimnazjum coś się tak bardzo zmieniło, że co dwa lata musi być nowy podręcznik?
    Czy może lobby jest tak silne, że co roku rodzice i tak muszą kupować nowe książki zamiast używane?
    Komu zależy aby dziecko zamiast uczyć się pisać całe zdania w zeszycie, wyrabiać sobie charakter pisma, wpisywało po jednej literce na lekcji w jakiś zeszytach ćwiczeń, które są do wyrzucenia?
    Według mnie zasada jest prosta. Tak zrobić podręczniki i ćwiczenia aby nie można było z nich korzystać w następnym roku. A rodzice i tak muszą kupić nowe, a wydawcy mają roboty do końca świata po same uszy.
  • ~oszukiwany od 1000 lat Polak
    (2014-09-30 12:41)
    Nie dajcie się wykorzystywać agentom Watykanu!
    Kiedy byłem młodziutkim chłopczykiem bardzo wielu księży i zakonników miało ze mną seks. Byłem jednak na tyle mądry, że za każdy oral i anal kazałem sobie płacić.
    Przez 10 lat dorobiłem się takiego majątku, że dom pobudowałem i nie muszę martwić się o jutro.
    No i mój partner też jest człowiekiem majętnym, znanym działaczem Platformy Obywatelskiej.
  • ~nauczyciel
    (2014-09-30 12:35)
    POlski rzad chce zrobic z Polakow durni, bo durniami latwo sie rzadzi. A poza tym jest takie przyslowie "Chocby cie smazyli w smole, nie mow co sie dzieje w szkole" i ta pani, ktora pobiegla z donosem do mediow, to teraz bedzie miala Jasia-przyglupa wychowanego na tuskich podrecznikach.
  • ~oszukiwany od 1000 lat Polak
    (2014-09-30 12:19)
    Sami starcy tu komentują. Litery są te same. Tylko pokazane są różne rodzaje czcionek. Jeżeli taki drobiazg dyskwalifikuje podręcznik, to trzeba mieć na..s... r..ne w głowie.
    Wychowankom agentów Watykanu i zwolennikom PiS nie przeszkadza złodziejstwo, zboczenie kapłanów,machlojki ich przywódców oraz pracowanie na kilku etatach jednocześnie, przez protegowanych Kaczfiego i i jego kliki.
    Z ta zawsze przeszkadza im prostota, uczciwość, skromność i bezpośredniość.
    Każdy ma być taki jak oni.Mieć kogoś, komu się pluję w twarz, bije i korzysta z niego bez litości. Ot tacy górnicy, T. Rydzyk i Woj. POlak oraz L. Wałesa w jednym /wpisać niewymienionych, co żyją z budżetu i zgodnie z prawem okradają innych no i są biedni i prześladowani i każą sobie płacić dodatkowo, za swoje genialne pomysły - a durnie płaczą i płacą. To płaćcie cwaniakom do własnej ruiny i śmierci głodowej was i potomstwa waszego..
  • ~Z sieci do sieci
    (2014-09-30 12:06)
    Kazimierz2014-09-30 08:24

    Nauczyciele to klika (nieudacznicy )brak dodatkowego przychodu - łapówy .

    ~obserwator2014-09-30 08:10

    Gdzie jest wiedza nauczycieli? w podręcznikach DLA DZIECI, czy w głowach...

    Odcięci od dodatkowych źródeł finansowania kombinują jak dorobić pod stołem i wyciągnąć dodatkowe pieniądze od obywateli. Jak nie posiadają wiedzy w danej dziedzinie (przedmiocie) to żaden podręcznik przeznaczony dla dzieci im nie pomoże. Jak ktoś sobie nie radzi w szkole niech zmieni zawód. Można też wreszcie nabyć wiedzę- nauczyć się, a nie machać zaświadczeniem - papierkiem- dyplomem ukończenia kursu, wyższej uczelni.
  • ~Z sieci do sieci
    (2014-09-30 12:05)
    ~ada2014-09-30 09:19

    Kolejna po górnikach banda pieszczochów komunizmu. Co wy macie do powiedzenia lapówkarze. Skonczyły sie układy z drukarniami . Każdy zamawial co chcial. Przyklad z liceum. Nau\czycielka mówi . Pani syn nie zda z rosyjskiego. Potrzebna mu pomoc/korepetycje/ Pytam a może pani by pomogła. Nie niestety on jest w mojej klasie to będzie dziwnie wygladało ale dam pani telefon kolezanki z tej samej szkoly ona pomoże .Pomogla zainkasowala 500 zl za parę lekcji syn zdal a pomagajaca odwzajemnila sie koleżance taką sama radą. Dodam że syn zdał ale jak nie umiał tak nie umie.Interes kwitnie i oni tu jeszcze protestuja.Mamy wieksza korupcje niz na Ukrainie.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-09-30 11:52)
    miliardy dla prezesów
    Spółek z udziałem skarbu państwa - ok. 700... to razy np. 2 mln/1 osoba (wg. stawki byłego PRowca Tuska)... i następnie... koszt Skarbu Państwa - 14 mln./1 członek zarządu... i pomnóżmy to z wielokrotnością menadżerów, prezesów, dyrektorów itd... 14 mln/osoba x 700 spółek... to ok. 100 000 000zł. x np. tylko 10 reprezentantów z nadania politycznego to okrągły 1000 000 000 zł... (czyt. miliard złotych)... dla porównania 7,2 milionów emerytów i rencistów x 40zł. podwyżki, to tylko ok.30 mln. zł.
  • ~wolny
    (2014-09-30 11:13)
    Tusk chciał w swoich dążeniach oddzielić Kaszubów (stary polski ród) od macierzy i domagał się własnej waluty, rzżdu i wojska, a czego chce obecna szefowa Oświaty? Ja trzymam z nauczycielami. Ułożył mi się rym "urzędnicy z PO to zło".
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-09-30 11:25)
    Jaka jest różnica między policjantem a złodziejem?
    Taka sama jak między PIS a PO.
    -
    CZY JUZ OTWORZYŁY WAM SIE OCZY KTO JEST W TYM KRAJU ZŁODZIEJEM A KTO POLICJANTEM ?
    JESZCZE NIE ? TO WAM POWIEM: ZŁODZIEJ TO PO, A POLICJANT TO PIS.
    PIS ZWALCZAŁ WSZELKIE PATOLOGIE.
    ALE WY GŁOSOWALIŚCIE NA ZŁODZIEI.
    BO SAMI JESTEŚCIE TACY SAMI.
    ..
  • ~Łowca ż y d oPOlskojęzycznego g e n u ZŁA
    (2014-09-30 13:44)
    a gdzie ci sami "nauczyciele" byli przez te 7 lat ? ...dlaczego tolerowali PO-dłość i DEWIACJE oraz molestowanie przedszkolaków przez PełO-owsko-PsL-owskie przedeszkolanki -deprawujące młode 4-5-6 letnie kruszynki przez POkazywanie prezerwatyw -apraszanie Rafallali na lekcje wychowacze do szkół podstawowych i gimnazjów wreszcie przez propagowanie i dealerkę n a r k o t y k ó w poprzez dzicie posłów PełO(przypadek -pOSŁA Halickiegoo i jego syna aresztowanego za dealowanie narkotykami i dziłalność w ZORGANIZOWANEJ GRUPIE PRZESTĘPCZEJ)

    .
  • ~Łowca ż y d oPOlskojęzycznego g e n u ZŁA
    (2014-09-30 11:08)
    a gdzie ci sami "nauczyciele" byli przez te 7 lat ? ...dlaczego tolerowali PO-dłość i DEWIACJE oraz molestowanie przedszkolaków przez PełO-owsko-PsL-owskie przedeszkolanki -deprawujące młode 4-5-6 letnie kruszynki przez POkazywanie prezerwatyw -apraszanie Rafallali na lekcje wychowacze do szkół podstawowych i gimnazjów wreszcie przez propagowanie i dealerkę n a r k o t y k ó w poprzez dzicie posłów PełO(przypadek -pOSŁA Halickiegoo i jego syna aresztowanego za dealowanie narkotykami i dziłalność w ZORGANIZOWANEJ GRUPIE PRZESTĘPCZEJ)

    .
  • ~zdradek spraw zagranicznych (były)
    (2014-09-30 10:21)
    Jak można taką Kluzik zrobić ministrem ? Ta osoba żyje zdradą i wszystkich oszukuje . To bonus za zdradę od Donalda , który kocha zdrajców i jest zdrajcą .To jest nieetyczne społecznie - premiowanie złych ,nagannych zachowań .To jest cała PO .
  • ~Klex
    (2014-09-30 09:54)
    Każdy dyrektor szkoły jest mianowany przez PO i to jest błąd. W szkołach panuje strach przed mówieniem prawdy, bo co roku nauczyciele są weryfikowani i mogą być zwolnieni.
    Największą wadą szkolnictwa jest to że nauczycielom nie płacą za osiągnięcia (olimpiady, "wartość dodana"), tylko za wiek. Uważam że tylko 10-15% to dobrzy nauczyciele z powołania - reszta to miernoty co nie miały szans dostać się na porządne uczelnie.
    Coś o tym wiem bo przechodziłem na wywiadówki pół życia i jestem szczęśliwy że już nie muszę, bo tematy na zebraniach rodziców infantylne i dotyczyły głównie zbiórki pieniędzy.
  • ~ada
    (2014-09-30 09:19)
    Kolejna po górnikach banda pieszczochów komunizmu. Co wy macie do powiedzenia lapówkarze. Skonczyły sie układy z drukarniami . Każdy zamawial co chcial. Przyklad z liceum. Nau\czycielka mówi . Pani syn nie zda z rosyjskiego. Potrzebna mu pomoc/korepetycje/ Pytam a może pani by pomogła. Nie niestety on jest w mojej klasie to będzie dziwnie wygladało ale dam pani telefon kolezanki z tej samej szkoly ona pomoże .Pomogla zainkasowala 500 zl za parę lekcji syn zdal a pomagajaca odwzajemnila sie koleżance taką sama radą. Dodam że syn zdał ale jak nie umiał tak nie umie.Interes kwitnie i oni tu jeszcze protestuja.Mamy wieksza korupcje niz na Ukrainie.
  • ~POzamukać oszustów !!!
    (2014-09-30 09:19)
    Wiadomo co TUSKE dotknie w goowno się zamieni !!!
    Dobrze, że ta zakała już nas opuści, oby raz na zawsze !!!
    A teraz Polacy całą tą tuskową mafię na zbity pysk !!!
    A POtem rozliczyć złodzieji co do złotówki !!!
    POlska to państwo wirtualne, jak POwiada ministra Sienkiewicz !!!
    Ch.j, d.pa i kamieni kupa !!!

Może zainteresować Cię też: