Zobacz, w których szkołach będzie strajk nauczycieli [INTERAKTYWNA MAPA]

Od 5 marca trwa referendum strajkowe zorganizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w ramach prowadzonego sporu zbiorowego. Potrwa do 25 marca

wróć do artykułu
  • ~Uczennica
    (2019-04-21 08:14)
    Możliwe, że już niedługo będzie koniec strajku. Kto się cieszy? Bo ja bardzo. Wreszcie spotkam się z kolegami i koleżankami. Wy też za nimi tensknicie?
  • ~Uczennica
    (2019-04-20 14:44)
    Dla większości nauczycieli jesteśmy na szarym końcu. Oni tylko chcą pieniądzie nie interesuje ich wykształcenie dzieci.
  • ~Uczennica
    (2019-04-20 14:40)
    Kto chce znów iść do szkoły?!
  • ~Uczennica
    (2019-04-20 08:56)
    Dlaczego nauczyciele żądają pieniędzy kosztem dzieci? Chcę znów iść do szkoły!!!
  • ~Ktos aga
    (2019-04-12 18:52)
    Biedaki ze trzeba na nich jaumuzne zbierac do roboty by sie wzieli. Widac ze naucYciele biedni nie sa bo przeciez strajkujac nie dostaja pensji to za cos musz zyc.....a zwolnic nie robow niech ida na zmywak albo do miotly to poczuja lenie co to praca ...jest tyle mlodych po studniach wyksztalconych majacych cos w glowach .....A OD PANI AGATY DUDY ODTRZEPCIE SIE W KONCU...I NIE MIESZAJCIE JEJ W TEN STRAJK TO ZE ONA JEST NAUCZYCIELEM I ZONA PANA ANDRZEJA TO NIE POWIEDZIANE ZE MUSI SIE ZA TYMI LENIAMI WSTAWIAC....ONA ICH DO STRAJKU NIE ZMUSZALA. Do PLATFUSOW miejcie pretesie bo to ich zasuga jakie zarobki teraz macie.PIS DAJE NAJPIERW UBOGIM A WY LENIE BIDNI NIE JESTESCIE.JESTESCIE TAK ZACHLANNI NA KASE ZE BYSCIE BEZDOMNEMU ZLOTOWKE WZIELI ...ZEBRAKI ZE KASE JUZ TRZEBA NA WAS ZBIERAC ....JESC NIE MACIE CO TO KUPIE WAM TE 10 BOCHENKOW CHLEBA....
  • ~Ktos aga
    (2019-04-12 18:38)
    Y
  • ~lokiko
    (2019-04-08 11:01)
    Kodeks pracy dla nauczycieli !!!!! 28 dni urlopu w roku, a nie nieroby wakacje ferie i wszystkie święta. Niech przelicza za ile godzin pracy w miesiącu dostają kasę. Normalny człowiek pracuje ok 170 a nie 50 . Co nowy rząd to podwyżki. Do roboty lenie.
  • ~ojciec gimnazjalisty
    (2019-04-08 07:22)
    NIE dla karty nauczyciela!!!
  • ~Zenon z Wadowic
    (2019-03-21 19:54)
    To nie jest pełna mapka. Przedstawiacie nieprawdziwe dane.
  • ~gość
    (2019-03-21 19:27)
    1000 zł do podstawy. A czemu nie 3000 albo 4000?? Niech zrezygnują z karty nauczyciela. Pensum: 18 godzin tygodniowo. 2 m-ce urlopu płatnego, wolne przed Świętami Bożego narodzenia aż do Nowego Roku w wigilie, sylwestra, W Nowym Roku.Dwa tygodnie ferii zimowych. I jeszcze źle. Rok urlopu na poratowanie zdrowia. Zostawić im tylko płatne 1 m-c urlopu jak w kodeksie pracy i resztę do roboty. A jak chcą strajkować to proszę bardzo ale na własny koszt.300 czy 500 nie wystarczy?? Zmień prace i weź kredyt jak mawiał klasyk . Nikt cię nie zmusza pracować w szkole.Idź do korporacji zobaczysz jak wygląda praca.
  • ~Krystyna
    (2019-03-21 19:23)
    Jesteście Wielcy ! W końcu stajecie murem wobec manipulacjom jednej ekipy rządzącej ! Jestem emerytowaną nauczycielka na głodowej emeryturze i wierzcie mi rz...... mi się chce jak słyszę : posłannictwo. moralność, etyka. Dzisiaj nie mam za co żyć! Jestem i Jesteśmy z Wami ! I zacytuję " niech prawo zawsze Prawo znaczy, a sprawiedliwość Sprawiedliwość "!
  • ~cuda
    (2019-03-21 19:21)
    To nie nauczyciele to T E R R O R Y Ś C I kryją się za dziećmi .
  • ~Krystyna z Agencji
    (2019-03-21 18:14)
    Panie nauczycielki kiedy bedziecie strajkowac a nie pracowac, zawsze mozecie u mnie dorobic. Chetnie zapraszam panie w przedziale wiekowym 25 do 55.
  • ~z Nowego Sacza
    (2019-03-21 17:47)
    Dzieci powinni uczyc księża , a nie jakies roszczeniowe nauczycielki .Wywalić nauczycieli ze szkó i powołać nauczycieli --kapłanów
  • ~Nauczyciel
    (2019-03-21 17:44)
    PiSowskie trolle rzuciły się pluć na nauczycieli. Nieukom wiele nie trzeba. parę zetów za wpis.
  • ~będę głosował na PO
    (2019-03-21 17:36)
    jednak PO miała rację kiedy rządzili że należy zwolnić 20% nauczycieli i pozamykać kilkaset szkół bo demografia jest nieubłagana
  • ~Barbara
    (2019-03-21 16:42)
    Brawo nauczyciele, którzy nie pozwalacie manipulować sobą czerwonemu Broniarzowi!!
  • ~ferdek
    (2019-03-21 15:31)
    Pensum: 18 godzin tygodniowo. Według danych za 2017 rok, nauczyciele szkół podstawowych w Polsce spędzali w ciągu roku 564 godziny w szkole. W przypadku gimnazjum było to 478 godzin, a w liceum i technikum – 473.
  • ~lili
    (2019-03-21 15:04)
    Mapa jest nieaktualna.Dużo więcej szkół opowiedziało się za strajkiem.
  • ~erbi
    (2019-03-21 13:17)
    Brawo nauczyciele! Nie dawać się orżnąć pisowskim oszustom! Na kiełbasę wyborczą mają - ale na uczciwe płace nie, bo z tego nie ma żadnych politycznych korzyści...

Może zainteresować Cię też: