Rzecznik Praw Dziecka krytykuje reformę edukacji. "Może być niezgodna z konstytucją"

Niebezpieczne tempo zmian, niekonstytucyjne zapisy – to niektóre z zastrzeżeń rzecznika praw dziecka wobec projektów dot. reformy edukacji. Widzę dokument, który nie pozwala przewidzieć skutków jego wprowadzenia, generuje zbyt dużo wątpliwości – powiedział PAP Marek Michalak.

wróć do artykułu
  • ~Macisław Płatow
    (2016-10-07 17:45)
    PiS i Rząd PiS ,oraz prezes J.Kaczyński okazali się słabość ,ulegając Lewackiej nagonce. I oto mamy skutek Rzecznik,Nauczyciele ,KOD,Nowoczesna i kto tylko może atakuje Rząd. Czyli włazi jak na spróchniałe ,,drzewo". Czy tego chciał Prezes?. Tylko WCZEŚNIEJSZE WYBORY mogą uratować Polskę. Bo PiS może mieć trudności dostać się do Sejmu. Za ZDRADĘ ELEKTORATU się płaci
  • ~bolotek
    (2016-10-07 17:53)
    O czym ten człowiek mówi ,gdzie ten wysoki poziom wykształcenia?
  • ~suweren co nie szuka koryta
    (2016-10-07 17:54)
    Za chwilę , pojawią się komentarze " jednomyślnych " , że Rzecznik Praw Dziecka nie jest prawomyślny , zapewne zmanipulowany przez ZNP i KOD .
  • ~szkoda słów
    (2016-10-07 18:02)
    RPO TY SAM JESTEŚ NIEZGODNY Z KONSTYTUCJĄ
  • ~Bolesław Grabowski
    (2016-10-07 19:06)
    Czemu Pan rzecznik się ośmiesza ...proszę zatrudnić się w gimnazjum i zobaczy Pan jaki jest tam poziom !!!!! Nie mówię tu o szkołach katolickich i niektórych prywatnych. Pan rzecznik żyje w jakimś wirtualnym i nierealnym świecie ....
  • ~WOŹNY
    (2016-10-07 19:14)
    gdzie byłeś NIEDOJDO gdy rodzice walczyli by ich dzieci nie szły do szkoły w wieku sześciu lat ZAKŁAMANA MARIONETKO wówczas to było konstytucyjne
  • ~Kaszub
    (2016-10-07 19:26)
    O,następny co wie co może będzie
  • ~kapitalistyczny solidarny demokkkkkrata
    (2016-10-07 19:55)
    chopie ! ciebie wyedukowała 8latka i jak widać wystarczyło na rpd. czego się czepiasz ?
  • ~wstyd+ wstyd
    (2016-10-07 21:10)
    A poprzednia była zgodna w/niego? tak bo stworzyli ją pobratymcy już po wydaniu konstytucji co za zakłamanie i bezwstyd takie rzeczy mówic obywatelom prosto w oczy.
  • ~Elżbieta
    (2016-10-08 13:14)
    Panie Rzeczniku Praw Dziecka ! Dorośnij pan do tej FUNKCJI !!!! To pana zachowanie jest nie zgodne z Konstytucją !!! Przestań pan mącić , kręcić i chachmęcić !!! Przypominasz pan swoją postawą zdezorientowanego Rzeplińskiego , z tym że tutaj chodzi o dobro dzieci , a nie polityków !!!! WSTYD !!!
  • ~prl
    (2016-10-08 19:51)
    A GDZIE BYŁ GDY TABUNAMI ZABIERALI DZIECI OD RODZICÓW - I TO BYŁO ZGODNE Z KUŃSTYTUCJĄ
  • ~helena
    (2016-10-10 15:40)
    Obudził się po 8 latach przepełnionych klas ,nauczycieli którzy nie potrafią przekazać dzieciom wiedzy bo co trzeci uczeń musi korzystać z korepetycji,po zlikwidowanych szkołach,zlikwidowanych stołówkach,gabinetach lekarskich i to było zgodne z konmstytucją>????
  • ~Ito rzecznik
    (2016-10-10 18:48)
    CZERWONY KNER i CZERWONA KONSTYTUCJA PObolesławiec ma głos
  • ~Stefania
    (2016-10-10 19:37)
    Kanalja nie rzecznik od dzieci
  • ~MATKA
    (2016-10-12 15:12)
    Gimnazja powinny zostać dla dobra rozwoju dzieci.
  • ~kn
    (2016-10-13 16:55)
    jak to likwidacja więzień jest niezgodna z konstytucją
  • ~bb
    (2016-10-13 22:10)
    Gdzie ten "rzecznik" był jak rektorzy narzekali, że poziom wiedzy kandydatów na studia dramatycznie spada? A szybkość wprowadzania zmian w systemie oświaty, w którym to artykule konstytucji jest zabroniona? No i wychodzi na to, że wg. "rzecznika" nad poprawą edukacji dzieci należy dyskutować, dyskutować, dyskutować... łożyć kasę na coraz to nowe ekspertyzy, konferencjie itd. a w tym czasie wychowujemy "matołki" i wyedukowane dzieci bogatych - najlepiej w stanach. Panie rzecznik a co Pan zrobił dla poprawy sytuacji dzieci np. rodziców bezrobotnych, bez alimentów, niepełnosprawnych? Pan ma to w d...!
  • ~Dora
    (2016-10-14 14:51)
    Debil i niedorajda i on ma coś na temat edukacji do gadania leczyć się głąbie za POdczerwieni siedział cicho teraz coś brzdąka POdKODowany LESER
  • ~Jot-53