Rzecznik Praw Dziecka krytykuje reformę edukacji. "Może być niezgodna z konstytucją"

Niebezpieczne tempo zmian, niekonstytucyjne zapisy – to niektóre z zastrzeżeń rzecznika praw dziecka wobec projektów dot. reformy edukacji. Widzę dokument, który nie pozwala przewidzieć skutków jego wprowadzenia, generuje zbyt dużo wątpliwości – powiedział PAP Marek Michalak.

wróć do artykułu
  • ~Obywatel
    (2016-12-05 09:59)
    Ten cały hejt i napaść na Rzecznika Praw Dziecka to hańba i obraza dla wszystkich porządnych ludzi w tym kraju. Ci, którzy popierają reformę edukacji to zwolennicy dyktatury i koniec kropka. Mówmy o tym wszędzie i otwarcie.
  • ~warszawiak
    (2016-10-17 12:11)
    Ten Rzecznik to identyczny ciemny jak Petrus od PRZELEWUW
  • ~Jot-53
    (2016-10-16 18:10)
    Zachodzi uzasadniona obawa, że Konstytucja jest niezgodna z konstytucją…
  • ~Dora
    (2016-10-14 14:51)
    Debil i niedorajda i on ma coś na temat edukacji do gadania leczyć się głąbie za POdczerwieni siedział cicho teraz coś brzdąka POdKODowany LESER
  • ~bb
    (2016-10-13 22:10)
    Gdzie ten "rzecznik" był jak rektorzy narzekali, że poziom wiedzy kandydatów na studia dramatycznie spada? A szybkość wprowadzania zmian w systemie oświaty, w którym to artykule konstytucji jest zabroniona? No i wychodzi na to, że wg. "rzecznika" nad poprawą edukacji dzieci należy dyskutować, dyskutować, dyskutować... łożyć kasę na coraz to nowe ekspertyzy, konferencjie itd. a w tym czasie wychowujemy "matołki" i wyedukowane dzieci bogatych - najlepiej w stanach. Panie rzecznik a co Pan zrobił dla poprawy sytuacji dzieci np. rodziców bezrobotnych, bez alimentów, niepełnosprawnych? Pan ma to w d...!
  • ~kn
    (2016-10-13 16:55)
    jak to likwidacja więzień jest niezgodna z konstytucją
  • ~MATKA
    (2016-10-12 15:12)
    Gimnazja powinny zostać dla dobra rozwoju dzieci.
  • ~Stefania
    (2016-10-10 19:37)
    Kanalja nie rzecznik od dzieci
  • ~Ito rzecznik
    (2016-10-10 18:48)
    CZERWONY KNER i CZERWONA KONSTYTUCJA PObolesławiec ma głos
  • ~helena
    (2016-10-10 15:40)
    Obudził się po 8 latach przepełnionych klas ,nauczycieli którzy nie potrafią przekazać dzieciom wiedzy bo co trzeci uczeń musi korzystać z korepetycji,po zlikwidowanych szkołach,zlikwidowanych stołówkach,gabinetach lekarskich i to było zgodne z konmstytucją>????
  • ~prl
    (2016-10-08 19:51)
    A GDZIE BYŁ GDY TABUNAMI ZABIERALI DZIECI OD RODZICÓW - I TO BYŁO ZGODNE Z KUŃSTYTUCJĄ
  • ~Elżbieta
    (2016-10-08 13:14)
    Panie Rzeczniku Praw Dziecka ! Dorośnij pan do tej FUNKCJI !!!! To pana zachowanie jest nie zgodne z Konstytucją !!! Przestań pan mącić , kręcić i chachmęcić !!! Przypominasz pan swoją postawą zdezorientowanego Rzeplińskiego , z tym że tutaj chodzi o dobro dzieci , a nie polityków !!!! WSTYD !!!
  • ~wstyd+ wstyd
    (2016-10-07 21:10)
    A poprzednia była zgodna w/niego? tak bo stworzyli ją pobratymcy już po wydaniu konstytucji co za zakłamanie i bezwstyd takie rzeczy mówic obywatelom prosto w oczy.
  • ~kapitalistyczny solidarny demokkkkkrata
    (2016-10-07 19:55)
    chopie ! ciebie wyedukowała 8latka i jak widać wystarczyło na rpd. czego się czepiasz ?
  • ~Kaszub
    (2016-10-07 19:26)
    O,następny co wie co może będzie
  • ~WOŹNY
    (2016-10-07 19:14)
    gdzie byłeś NIEDOJDO gdy rodzice walczyli by ich dzieci nie szły do szkoły w wieku sześciu lat ZAKŁAMANA MARIONETKO wówczas to było konstytucyjne
  • ~Bolesław Grabowski
    (2016-10-07 19:06)
    Czemu Pan rzecznik się ośmiesza ...proszę zatrudnić się w gimnazjum i zobaczy Pan jaki jest tam poziom !!!!! Nie mówię tu o szkołach katolickich i niektórych prywatnych. Pan rzecznik żyje w jakimś wirtualnym i nierealnym świecie ....
  • ~szkoda słów
    (2016-10-07 18:02)
    RPO TY SAM JESTEŚ NIEZGODNY Z KONSTYTUCJĄ
  • ~suweren co nie szuka koryta
    (2016-10-07 17:54)
    Za chwilę , pojawią się komentarze " jednomyślnych " , że Rzecznik Praw Dziecka nie jest prawomyślny , zapewne zmanipulowany przez ZNP i KOD .
  • ~bolotek
    (2016-10-07 17:53)
    O czym ten człowiek mówi ,gdzie ten wysoki poziom wykształcenia?

Może zainteresować Cię też: