W niewielkiej szkole w Lisach, do której uczęszczają także dzieci mniejszości ukraińskiej, uczy się ok. 50 uczniów. Dyrektor placówki Barbara Kamińska podkreślała, że przyjazd Pierwszej Damy to dla tak małej szkoły wielki zaszczyt.

Reklama

Zdaniem Anny Komorowskiej nauka w takich małych szkołach przynosi "duże korzyści dla młodzieży", bo wszyscy się znają i wiedzą, jak sobie pomagać. "Tego nie ma w dużych szkołach w miastach" - mówiła podczas spotkania z uczniami, zachęcając ich do "ciężkiej pracy" podczas roku szkolnego.

Przekazała placówce laptopa, książki, płyty i materiały multimedialne o życiu i twórczości Fryderyka Chopina. Gospodarze obdarowali Pierwszą Damę tradycyjnymi regionalnymi wypiekami - sękaczem i mrowiskiem.

Małżonka prezydenta wzięła również udział w inauguracji nowego roku szkolnego w Zespole Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich. W tamtejszej podstawówce i gimnazjum uczy się w sumie prawie 300 uczniów. "Wasz los jest w waszych rękach" - mówiła podczas spotkania z uczniami tej placówki, zachęcając także i ich do rzetelnej nauki.