Zobacz arkusz!

Reklama
Matura 2013 z matematyki - poziom podstawowy
pobierz plik

Zobacz PRZYKŁADOWE ROZWIĄZANIA!

Matematyka poziom podstawowy jak z wczesnego gimnazjum?? OKE chyba wątpi w umiejętności maturzystów - napisała na Twitterze Monika. Inny z głosów: Ta matura z matmy nie była taka zła, można było ją ogarnąć. Niektórym egzamin wydał się wręcz podejrzanie łatwy. Coś za łatwa mi się wydawała ta matura:/ - napisała Natalia.

Ale nie wszyscy się z tym zgadzają. Niby wszyscy mówią, że matura łatwa, dobra, łatwa ale tylko w części zadań zamkniętych... otwarte to był horror, choć 3 zadania były proste - napisała Patrycja.

Podstawę z matematyki zdawało o 40 tysięcy osób więcej niż język polski na poziomie podstawowy. Marcin Smolik z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej tłumaczył, że wiele młodych ludzi chciało poprawić swój rezultat z poprzednich lat. Zabrakło im na przykład kilku punktów, aby dostać się na wymarzony kierunek studiów.

Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 170 minut. Zadania były podzielone na trzy grupy. W pierwszej znalazło się około 20 zadań zamkniętych, w których abiturienci musieli wskazać poprawną odpowiedź wśród czterech zaproponowanych. Za każde zadanie można dostać jeden punkt.

W drugiej grupie było maksymalnie dziesięć pytań, na które trzeba było udzielić krótkich otwartych odpowiedzi, wartych maksymalnie dwa punkty. W trzeciej grupie znalazło się do pięciu zadań, gdzie trzeba było udzielić szerszej odpowiedzi. Tutaj można zdobyć nawet sześć punktów za prawidłowe rozwiązanie.

Zobacz arkusz!O godzinie 14:00 rozpocznie się drugi egzamin - z historii muzyki. Na poziomie podstawowym podejdzie do niego 271 maturzystów, do rozszerzenia - 152.