>>> Matura bez bólu na Facebooku. Polub, a nic Cię nie ominie >>>

Zobacz ARKUSZ I PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI. Maturę z języka angielskiego rozwiązała dla serwisu dziennik.pl Agnieszka Podruczna, pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego. (Odpowiedzi zamieszczone poniżej są odpowiedziami przykładowymi i mogą różnić się od tych sugerowanych przez CKE).

Reklama
Matura z języka angielskiego - poziom podstawowy
pobierz plik
Matura z języka angielskiego - transkrypcja
pobierz plik

Matura z angielskiego przypominała egzamin gimnazjalny - napisała na Twitterze jedna z maturzystek. Inni piszą o poziomie standardowego sprawdzianu. Ale nie wszystkim poszło tak dobrze.

Matura z angielskiego była beznadziejna...:/- żaliła się na Facebooku jedna ze zdających egzamin dojrzałości z języka Szekspira. Jak było naprawdę? Jeszcze dziś szukajcie u nas arkusza z zadaniami i przykładowych odpowiedzi.

Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych egzaminów na maturze.

Język angielski jest od lat najczęściej wybieranym przez maturzystów językiem obcym. W tym roku wybrało go 332 tys. abiturientów, czyli około 85 proc. ogółu.

Po południu przeprowadzony będzie egzamin z angielskiego na poziomie rozszerzonym. Chęć zdawania egzaminu na tym poziomie zadeklarowało 79 tys. maturzystów, czyli 23 proc. zdających egzamin z tego języka obcego.

Drugim najchętniej wybieranym przez maturzystów językiem obcym jest niemiecki, a trzecim - rosyjski. Na kolejnych miejscach znalazły się: francuski, hiszpański i włoski.