>>> Matura bez bólu na Facebooku. Polub, a nic Cię nie ominie >>>

Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym zdawało ponad 422 tys. maturzystów z ponad 8 tys. szkół ponadgimnazjalnych.

Reklama

Pierwsze opinie, jakie jeszcze w czasie trwania matury pojawiały się na Twitterze i Facebooku, mówiły o bardzo niskim poziomie trudności.

Czy tylko mi się wydaje że matura z matmy była banalnie prosta? - napisał na Facebooku Arek. Jaki banał - dodawał Bartek.

Matura podstawowa z matematyki schodzi do poziomu egzaminu gimnazjalnego - stwierdził Kamil.

A poniżej arkusze maturalne i odpowiedzi do zadań, przygotowane przez dr Natalię Cieślar, wykładowcę Uniwersytetu Śląskiego.
Matura z matematyki - poziom podstawowy
pobierz plik
Matura z matematyki - odpowiedzi do zadań otwartych
pobierz plik
Matura z matematyki - rozwiązania zadań otwartych
pobierz plik

W środę o godzinie 9 rano rozpocznie się matura z matematyki na poziomie rozszerzonym. Tam, w przeciwieństwie do egzaminu na poziomie podstawowym, nie ma zadań testowych, a jedynie zadania otwarte.

Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Egzaminy z tych przedmiotów są obowiązkowe na poziomie podstawowym. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym.

Maturzysta może wybrać też do sześciu przedmiotów dodatkowych. Zdaje je na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. We wtorek po południu przeprowadzony będzie egzamin z języka łacińskiego i kultury antycznej. Chęć zdawania tego egzaminu zadeklarowało 243 maturzystów.