>>> Matura bez bólu. Polub, a nic Cię nie ominie >>>

Reklama

Matematyka

Odkąd obowiązkowy egzamin z matematyki powrócił na maturę, w sieci zaroiło się od ofert kursów maturalnych dla uczniów, którym królowa nauk daje w kość. Wiele spośród szkoleń jest darmowych. Maturzyści mogą się więc zapisać na kurs online firmowany przez serwis MatmaNa6.pl. Na stronie tej znaleźć można także kilkaset rozwiązanych zadań, a także wiele porad dotyczących przygotowań do egzaminu.

>>> Matematyka do powtórki przed maturą. Oto pierwszy odcinek >>>

Dla tych, którzy z matematyką są na bakier niemal programowo, stworzona została strona z kursami maturalnymi na wideo. Serwis kursy-maturalne-warszawa.pl to miejsce, w którym doświadczony dydaktyk - jak sam mówi - łopatologicznie wyjaśnia i rozrysowuje nawet najbardziej podstawowe zagadnienia i działania. Oto przykład:

http://www.youtube.com/watch?v=BVozQ3zzYHQ

Darmowe przygotowanie z matematyki oferuje także Uczelnia Łazarskiego. Na stronie matematyka.lazarski.pl zapisać się można na kurs, ale także ściągnąć aplikację na Androida.

Język angielski

Za darmo można powtarzać w internecie także język angielski. Zestaw zadań, m.in. powtórkę z czasowników, a także ćwiczenia, proponuje serwis zdamy.pl.

Język polski

Egzamin z języka polskiego, podobnie jak matematyka, nie ominie nikogo. Dlatego w sieci jest wiele serwisów, które przychodzą z pomocą podczas przedmaturalnych powtórek. Wiele przykładowych wypracowań, opracować lektur, analiz i przykładowych testów znaleźć można stronie epolski.pl.

WOS i historia

Maturzystom zdającym egzamin z WOS i historii z pomocą przychodzi serwis maturowo.edu.pl. Jeśli podamy swojego maila, będziemy regularnie dostawać opracowania najważniejszych zagadnień z obu przedmiotów. A poza tym zaproszenie na warsztaty przeprowadzane "w realu".

>>> WOS do powtórki przed maturą. Na początek partie polityczne >>>

Geografia

Darmową powtórkę z geografii znaleźć można w serwisie geografia.vel.pl. Kolejne odcinki otrzymuje się na maila, a z udziału w kursie można ewentualnie w każdej chwili zrezygnować. Do powtórzenia jest aż 30 lekcji, więc trzeba się śpieszyć.

Kompleksowo

Nie jeden, a cały zestaw kursów z najpopularniejszych przedmiotów można znaleźć na stronie akademiapwn.pl. Po zapisaniu się można korzystać z materiałów do nauki m.in. języka polskiego, matematyki, biologii, chemii, fizyki, historii, WOS czy niemieckiego.